boble MG
Medlem
  
Innlegg: 171
Bosted: Bryne
|
 |
« Svar #30 på: mars 08, 2009, 23:14:49 pm » |
|
Stemmer det marius. Og siden du kjøpte 52 modellen vet du alt om dette :-)
ok da fikk jeg det bekreftet  , det hele hørtes så kjennt ut hehe
|
|
|
Loggført
|
66 t1 52 t1 78 camper delebil 67 splitt doca 64 t3 ghia 67 t3 variant x varebil 68 t3 fastback 70 t3 variant varebil 71 411E variant 85 jetta gt vert i familien siden ny. X 92 passat vr6 X t3 coach 1,9 tdi 85 t3 reimo camper 64 lillebror (Vurderes solgt) 66 tommeliten 65 Opio 600L husvogn audi a6 avant 99 mod (bruksen)
|
|
|
Jee
|
 |
« Svar #31 på: mars 09, 2009, 01:06:02 am » |
|
Har ingen "fantastiske" funn. Men hjertet har pumpet godt noen ganger opp gjennom årene... det er sikkert. Men samtidig blir jeg deprimert over de bilene jeg ikke tok meg meg.... rustfri 62 panel, for 2000,-. 65 notch for å hente den... riktignok med lite luft i det ene bakhjulet  . ....Tidene forandrer seg.. En hjertebankende historie : Som når en totalt ukjent person ringer å spør. "Driver du med boble?" og mitt svar er nølende.. ja. Og personen sier påfølgende "jeg har en 53 modell boble på låven jeg skulle hatt bort...!!" Slike opplevelser gjør noe med en... Kjøreturen bort til låven er ganske så spesiell. Og når 53 modellen viser seg så å være en motometer instrumentert 55 modell. Med endel ekstrautstyr blir liksom turen verdt det..  En til på 90 tallet en gang: Hadde vært en tur i Oslo. I bobla. Senket 03 med 7" og 9". Og på turen hjemover gikk det litt vel fort. Etter avkjøring fra E6 merket jeg meg en varebil bak meg som hang seg på... jeg tenkte at det var en surpomp som hadde blir provosert av kjøringen. Og gasset videre hjemover, med varebilen etter. Når han så blinket inn etter meg inn på gårdsplassen hjemme. Gjorde jeg sinnet klart for håndgemeng.. og hoppet ut av bilen med oppblåst brystkasse. Og jeg ble ganske paff når jeg så at inni bilen satt en blid gubbe og spiste is. Med to unger ved siden av seg i setet... "Har du lyst på en til?" lød spørsmålet gjennom det åpne vinduet... Hva skal man svare.. Jeg fulgte etter han hjem. Og foran huset hans, midt i et boligfelt. Stod bobla han hadde parkert den dagen huset hans var ferdigbygd på 80 tallet. Jeg spurte hva han skulle ha... Og svaret var det vanlige "kom med et bud".. og alle som har vært i en slik situasjon.. vet hvordan hjernen setter i gang. - Skambud!? Enten får man en billig bil.. eller ingen bil, og en sur selger som viser deg ryggen. - By hva det er verdt!? Og ende opp med en tom lommebok. Jeg valgte det første.. og bød en tusing. Han sa da.. "såpass!!!! Da er det bare å ta med seg". Og slik ble jeg eier av en 54 modell statos silver oval med orginale 356 felger.  Hvem kunne ant det når jeg stod opp den dagen. Det råeste kjøpet... var en 67 Variant til 1 Krone. Selger kunne jo ikke gi bort bilen heller...  Aahh... Minner!!
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
LOBO
Supermedlem
    
Innlegg: 6046
Bosted: Akershus
|
 |
« Svar #32 på: mars 09, 2009, 02:01:08 am » |
|
Hvorfor ble jeg født i 1990 
|
|
|
Loggført
|
D e ikkje rust der d e hull... bare rundt kanten d!
|
|
|
Jee
|
 |
« Svar #33 på: mars 09, 2009, 02:19:10 am » |
|
Det får du svaret på når når vi som opplevde 80 tallet ligger i grava..
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
BeetleBug
Global moderator
Supermedlem
    
Innlegg: 5355
Bosted: Fornebo
Hvilken makalös manick
|
 |
« Svar #34 på: mars 09, 2009, 09:38:30 am » |
|
Tipper det stemmer. Så selv på de(2 splitter, en ghia, 64 boble), når de sto på baksiden av Møller Fjetland. Mener disse ble solgt (til noen ansatte) for 10 000,- stk, med klausul om ikke å selge før etter minst 2 år..
Streng tatt så stod dem utenfor Bil og Maskin, Gandal - Sandnes. 2 år sier du.... hmmmmm. Mvh BB
|
|
|
Loggført
|
10.41 / 1641 / 2015 - 2016.
- Det er lettere å ape enn å skape -
|
|
|
HKE
Supermedlem
    
Innlegg: 960
Bosted: Ottestad/Hamar
Hans Kristian tlf 95718916
|
 |
« Svar #35 på: mars 09, 2009, 09:39:15 am » |
|
|
|
|
Loggført
|
VW 1956 T1
"It don't have to shine, to be fine!!"
|
|
|
Rikard
Telehiv Jumpers
Supermedlem
    
Innlegg: 3891
Bosted: Røyken, Buskerud
Singelport Mafia'n
|
 |
« Svar #36 på: mars 09, 2009, 11:41:34 am » |
|
Jeg kan vell fortelle om låvefunnet mitt jeg å! Begynner å bli en stund siden nå, så jeg husker ikke helt eksakt når, men det var våren 2007 og jeg hadde en stund gått og kikka inn ei liten gleppe på en låvedør, og ikke helt klart å skjønne hva slags bil jeg så på.
En dag jeg var med naboen(låveeiren) på butikken og på vei hjem kjørte vi forbi denne vesle låvedøra, og da spurte jeg "hva slags bil er det som står der inne?" "det er en gammal folkevogn det" svarte han litt oppgitt, akkurat som om folkevogner var han ganske lei av egentlig. Og jeg spurte om vi kunne åpne og se på den, for jeg blei så gira, for folkevogn hadde jo så lyst på! Og nøkkelen hadde han jo ikke,for den døra hadde aldri vært åpna, mens han har vært gårdseier. Så dagen etter bar det ned med vinkelsliper og vips var det lille hengelåsen av! Det kriblet i HELE meg! Porten gikk opp og blant plastik og mange lag støv, sto det en ganske rar krabat, en nyere modell boble så jeg helt klart av det var, men bilen var litt ugjenkjennelig fordi den hadde ikke skjermer.
Vi jobbet en del på bilen videre, men fikk ingen start aå jeg bestemte meg for at det skulle bli prosjektet mitt!
Fort havnet bilen i prosjektgarasjen her inne, men det ble vell egentlig det! Bilen hadde alvorlige rustproblemer noe jeg hadde vanskelig for å mestre, så nærmere ett år etter at jeg fant bilen, forsvant den avgårde på henger til Hokksund,for å delta i Bilcross til Høsten!
Mvh Rikard
|
|
|
Loggført
|
" A volkswagen is never changed to make it look different, Only to make it work better" Audi 100 2,5TDI VW 1300 1970 Mekaniker Albjerk Bil Lier Volkswagen 45632450 ------------------------------- Medlemsansvarlig Røyken og Omegn Aircoolers Rikard@roykenaircoolers.comroykenaircoolers.com 
|
|
|
boble MG
Medlem
  
Innlegg: 171
Bosted: Bryne
|
 |
« Svar #37 på: mars 11, 2009, 13:51:46 pm » |
|
Tipper det stemmer. Så selv på de(2 splitter, en ghia, 64 boble), når de sto på baksiden av Møller Fjetland. Mener disse ble solgt (til noen ansatte) for 10 000,- stk, med klausul om ikke å selge før etter minst 2 år..
Streng tatt så stod dem utenfor Bil og Maskin, Gandal - Sandnes. 2 år sier du.... hmmmmm. Mvh BB Det med to år var noe de bare sa, også måtte bilen holdes orginal, men jeg har ikke skrevet under på noe annet enn salgsmeldingen  , så forøvrig kan jeg gjøre som jeg vil  Men bilen er foreløpig orginal og vil trolig forbli det, er registrert og på veien...
|
|
|
Loggført
|
66 t1 52 t1 78 camper delebil 67 splitt doca 64 t3 ghia 67 t3 variant x varebil 68 t3 fastback 70 t3 variant varebil 71 411E variant 85 jetta gt vert i familien siden ny. X 92 passat vr6 X t3 coach 1,9 tdi 85 t3 reimo camper 64 lillebror (Vurderes solgt) 66 tommeliten 65 Opio 600L husvogn audi a6 avant 99 mod (bruksen)
|
|
|
Lars G
Supermedlem
    
Innlegg: 1451
Bosted: Bergen
|
 |
« Svar #38 på: mars 11, 2009, 19:30:19 pm » |
|
Bil og Maskin, Gandal - Sandnes.
Ja, det var der jeg var og handlet bruksbil, så stemmer nok det
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
Jøran Larssen
Supermedlem
    
Innlegg: 2055
Bosted: Oslo
|
 |
« Svar #39 på: november 08, 2009, 00:58:17 am » |
|
Ikke så fantastisk, men jeg var veldig fornøyd med å hente ut denne 1967 1500 Bobla fra en låve i dag. Litt matt i lakken p.g.a. 15 års støvlag.
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
Pitt
Supermedlem
    
Innlegg: 1278
Bosted: Oppdal
oppdal så klart
|
 |
« Svar #40 på: november 08, 2009, 01:03:50 am » |
|
Jaggu fin den da !! Energolf der å ??
Pitt
|
|
|
Loggført
|
E ha kasta mange sånne !
Tlf 90834700
|
|
|
Jøran Larssen
Supermedlem
    
Innlegg: 2055
Bosted: Oslo
|
 |
« Svar #41 på: november 08, 2009, 01:05:14 am » |
|
Jaggu fin den da !! Energolf der å ??
Pitt
1981 GTI.
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
Pål
Supermedlem
    
Innlegg: 3942
Bosted: Teie / Tønsberg
Vestfold
|
 |
« Svar #42 på: november 08, 2009, 01:20:26 am » |
|
Jaggu fin den da !! Energolf der å ??
Pitt
1981 GTI. Og T2 inni låven?
|
|
|
Loggført
|
Pål - 1959 T1 Rag Top (Ö\_!_/Ö) I once thought that I was wrong and I was right. I was wrong
|
|
|
Jøran Larssen
Supermedlem
    
Innlegg: 2055
Bosted: Oslo
|
 |
« Svar #43 på: november 10, 2009, 00:09:49 am » |
|
Jaggu fin den da !! Energolf der å ??
Pitt
1981 GTI. Og T2 inni låven? Type 2'n du ser var min inntil i fjor, da den ble solgt til en kar i Vestfold. Tipper han skal hente den til våren (forøvrig en 67 det også). Bobla er forøvrig pen i lakken, har fint interiør og bra motor, men mangler totalt undersiden på kanalene. Uansett, så er en 67 1500 Boble verdt å ta vare på  Kanskje Tistlo vil trene litt mer på kanalbytte?
|
|
« Siste redigering: november 10, 2009, 00:11:44 am av Jøran Larssen »
|
Loggført
|
|
|
|
Tistlo
Supermedlem
    
Innlegg: 17400
Bosted: pao Voss
Wer will, der kann
|
 |
« Svar #44 på: november 10, 2009, 00:22:15 am » |
|
Den slags skal takast vare på ja! Bytter kanalar for deg, men då må du venta ei stund,, vist ikkje du betaler godt 
|
|
|
Loggført
|
-tlf. 97419035 T-Mek AS
|
|
|
Rocket-Racing
Supermedlem
    
Innlegg: 1771
Bosted: Sande i Vestfold
|
 |
« Svar #45 på: november 10, 2009, 00:26:18 am » |
|
Trivelig den 67'n  Jeg får slenge ut et bilde av splitten min "as found" også da. Ikke bare var den også et låvefunn, men jeg har en følelse av at den hadde det samme støvet fra den samme låven De har da ihvertfall hatt godt selskap der inne!
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
Jøran Larssen
Supermedlem
    
Innlegg: 2055
Bosted: Oslo
|
 |
« Svar #46 på: november 10, 2009, 00:38:48 am » |
|
Trivelig den 67'n  Jeg får slenge ut et bilde av splitten min "as found" også da. Ikke bare var den også et låvefunn, men jeg har en følelse av at den hadde det samme støvet fra den samme låven De har da ihvertfall hatt godt selskap der inne! Følelsen din stemmer bra den Anders. Samme låve som din bil kommer fra 
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
Overen
Nybegynner

Innlegg: 2
Bosted:
|
 |
« Svar #47 på: november 10, 2009, 03:12:33 am » |
|
Jeg fikk i sommer utrolig lyst på en gammel vw buss. Har syntes de er dritfine lenge. Så fortalte en kamerat av meg at han visste om en sånn i et skur like ved der han bor som han pleide å leke i når han var liten. Så vi dro dit og tok en titt, der stod det en panel van. Vi gikk opp på gården til han som eide skuret å spørte hva han skulle med den. Nei den kunne vi bare ta med oss sa han. Så vi ordna i stand en traktor med containerflak på henger og fikk den med oss. Men uheldigvis så var ikke kameraten min den eneste som lekte inne der når han var liten. Var flere unger. Bilen har en god del bulker på høyreside. taket var nedtrøkt men var nesten bare å trykke det opp igjen. vinduer mangler. Motor mangler. Bremsene stod(Se bilder) Den har stått inne i et skur nogenlunde tørt siden 75 ble vi fortalt. Er faktisk ikke så ille med rust. Det værste er gulvet foran og hjulbuene foran. Egentlig fra Seteryggen og fram er det rust. Videre bakover er det kun småtteri. Men vi har ikke noe årstall på denne. Heller ikke understellsnr. Platen som sitter i motorrommet har vi skrudd ut og gjort alt mulig med for og få fram tallene. Årstallet er aldri blitt banket inn i platen. Og understellsnr ser vi kun de 4 første tallene av. Har ringt hit og dit for å prøve å finne fram noe men uten hell. Noen som kan med Sikkerhet si hvilken mod dette er? Av det vi har gravd fram selv tipper vi sen 50 tall. Her er noen bilder i værtfall =)    
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
KnastenradUndKnotenblech
|
 |
« Svar #48 på: november 10, 2009, 04:12:53 am » |
|
kul vogn! samme fargekombo som min 56- så antar i 56-57 modell
|
|
|
Loggført
|
-71 1302 Honda1000RR , -66 Variant WBX turbo , 89 -Westfalia California 1,9 TDI
|
|
|
T2man
Supermedlem
    
Innlegg: 1114
Bosted: Aurskog
Termos er bra
|
 |
« Svar #49 på: november 10, 2009, 08:15:14 am » |
|
Fargekombinasjonen er ikke original. Siden den har piler er det en 55-57 modell. Det sitter vel en plate med chassisnummer på skilleveggen bak framsetet på høyre side? Der står det også hvilken dag bilen er produsert 
|
|
|
Loggført
|
Ønsker å kjøpe originalt Hamburg pansermerke
|
|
|
jaru
Supermedlem
    
Innlegg: 675
Bosted: strømmen
|
 |
« Svar #50 på: november 10, 2009, 11:49:21 am » |
|
Legg chassisplata i en blanding av vann og sitronsyre, har akkurat gjort dette på en plate som var helt uleselig. chassisnr var ganske svakt innstanset, men kom helt tydelig frem etter noen timer i badet. Sitronsyre får du på apoteket bla.
|
|
|
Loggført
|
if it works don`t fix it Member of mandagsklubben
|
|
|
Atle
Supermedlem
    
Innlegg: 865
Bosted: Mogreina
|
 |
« Svar #51 på: november 10, 2009, 12:05:01 pm » |
|
Begynner jeg er veldig interessert i t2 i "vrakskog" og låve. Jeg tror noen år til jeg vil finner t2 og oppuss. Ikke lett finner...
|
|
|
Loggført
|
Instagram.com: vwboble1969
Vw Golf 2015 Vw Boble 1969
|
|
|
55luft
Seniormedlem
   
Innlegg: 263
Bosted: sigggerud
|
 |
« Svar #52 på: november 10, 2009, 12:19:37 pm » |
|
En buss har lenge vært noe jeg har hatt lystpå. Kona og jeg vil ikke ha unga i min 55 boble. Det er ingen seler i bilen, så de slipper å sitte der. Men i sommer kom jeg over en annonse på finn.no om en buss som sto på Valset. Jeg ringte å hørte på denne. Det var ingen bilder av bilen så jeg var ikke veldig optemist. Selger sa at bilen var grei den. Det var ingen bilder fordi dem var så møkette. Da jeg kom for å se på den sto det en nesten rustfi bil der. Den hadde rulla 108000 stortsett bare mellom Hamar og Valset. Nå er bilen hos meg, seter er påvei inn barna har noe å sitte i til sommeren. Han på 5år ble veldig glad. Faren også. Vi gleder oss til sommeren.
|
|
|
Loggført
|
55 mod orginal boble 76 mod orginal buss
|
|
|
Overen
Nybegynner

Innlegg: 2
Bosted:
|
 |
« Svar #53 på: november 10, 2009, 13:47:03 pm » |
|
Og på siden av bilen står det baker helge hauger fra sørumsand. Hadde vært artig om noen hadde noen kjennskaper til han hehe PS Har noen deler til en sånn til overs så skrik ut!
|
|
« Siste redigering: november 10, 2009, 14:46:10 pm av Overen »
|
Loggført
|
|
|
|
Rocket-Racing
Supermedlem
    
Innlegg: 1771
Bosted: Sande i Vestfold
|
 |
« Svar #54 på: november 10, 2009, 18:11:49 pm » |
|
Og på siden av bilen står det baker helge hauger fra sørumsand. Hadde vært artig om noen hadde noen kjennskaper til han hehe PS Har noen deler til en sånn til overs så skrik ut! Høres ut som et veldig trivelig funn! I noen poster skulle bilder vært obligatorisk.. Har du noen å dele?
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
Soddli
Seniormedlem
   
Innlegg: 413
Bosted: Levanger
|
 |
« Svar #55 på: november 11, 2009, 00:41:44 am » |
|
Noen bilder av min Pick up og da. Hadde vist om denne bilen lenge, gått rundt mine hjemtrakter siden ny. Kjøpt ny av Petter Vennes som drev Vennes-Auto i Beistad Nord Trøndelag. En skikkelig vw-mann, han hadde også en karmann ghia til finbil. Han tok skikkelig vare på bilene sine, og ettersom han drev Tectyl verksted er bilen heeelt rustfri under. Og bilen er i det hele tatt veldig bra stand Bilen var i bruk fram til 1979, da den ble lagret på en låve fram til 2004...da ble den flyttet inn i en garasje. Så fikk jeg mulighet til å kjøpe den. Etter en bremsejobb var det bare å kjøre bilen hjem:-) En utrolig bra og rustfri(forruten lakk da:-) orginal pick up... bra stand og herlig patinert. Ligger ut for salg, og det morsomme er at alle skriker etter t2 men ikke en eneste sjel kommer å ser. Bare sms'er og mail....nisseland.no  Ut av garasjen:  På tur hjem:  Vel hjemme:   
|
|
|
Loggført
|
|
|
|
LOBO
Supermedlem
    
Innlegg: 6046
Bosted: Akershus
|
 |
« Svar #56 på: november 11, 2009, 01:05:04 am » |
|
Noen bilder av min Pick up og da. Ligger ut for salg, og det morsomme er at alle skriker etter t2 men ikke en eneste sjel kommer å ser. Bare sms'er og mail....nisseland.no  Har stusset på det jeg også! Titalls "t2 ønskes kjøpt" annonser selv om det er titalls busser som ligger for salg 
|
|
|
Loggført
|
D e ikkje rust der d e hull... bare rundt kanten d!
|
|
|
TomR
|
 |
« Svar #57 på: november 11, 2009, 02:30:35 am » |
|
Låve og Låve fru blom...stått i en carport og ikke kjørt siden 1989... Okt 55 Ghia... 
|
|
|
Loggført
|
- The devil is in the detalis! - Når små menn kaster lange skygger så er det kveld!
|
|
|
Lundby
Supermedlem
    
Innlegg: 2098
Bosted: Ottestad/Hamar
|
 |
« Svar #58 på: november 11, 2009, 08:46:44 am » |
|
Ikke rart du smiler på bilde Tom R 
|
|
|
Loggført
|
bergrenner TLF 90910383
|
|
|
Lundby
Supermedlem
    
Innlegg: 2098
Bosted: Ottestad/Hamar
|
 |
« Svar #59 på: november 11, 2009, 08:48:43 am » |
|
En buss har lenge vært noe jeg har hatt lystpå. Kona og jeg vil ikke ha unga i min 55 boble. Det er ingen seler i bilen, så de slipper å sitte der. Men i sommer kom jeg over en annonse på finn.no om en buss som sto på Valset. Jeg ringte å hørte på denne. Det var ingen bilder av bilen så jeg var ikke veldig optemist. Selger sa at bilen var grei den. Det var ingen bilder fordi dem var så møkette. Da jeg kom for å se på den sto det en nesten rustfi bil der. Den hadde rulla 108000 stortsett bare mellom Hamar og Valset. Nå er bilen hos meg, seter er påvei inn barna har noe å sitte i til sommeren. Han på 5år ble veldig glad. Faren også. Vi gleder oss til sommeren.
Gratulerer med fin bil!!Hadde du den på tralle ned til hovedveien?
|
|
|
Loggført
|
bergrenner TLF 90910383
|
|
|
|