Til tilsynet med doble forgassere...?
Pboden:
Har en Karmann Ghia -72 mod (prosjekt) som kom med doble forgassere (en på hvert innsug), noe som ikke er originalt på 1600 vil jeg tro og jeg begynner å lure på at dette ikke umiddelbart blir godkjent hos tilsynet.
Noen erfaringer ? Vil jeg måtte bygge denne tilbake men original solex-gasser og tilhørende innsug for at dette skal gå smertefritt ?
TrettenNullTo:
Hvis det ikke er gjort noe mer, som porting, kam, eksos osv, så er vel ikke effekten så mye mer enn originalt. Du kan vel øke hk med 10 % uten godkjenning hvis jeg ikke husker feil.
Svein.:
Hvis du blir stoppet ved en ute kontroll kan du få problemer. Du må da kanskje inn på visning og da forlanger de uansett bremsepapirer på motor. Så like greit og bremse den først som sist og få det inn i vognkortet at bilen er godkjent med doble gassere. Selv om motoren kanskje ikke har mer en 50 hk på rullene.
Pboden:
Ved visning må da kontrolløren hos tilsynet kun gjøre en skjønnsvurdering. Det kreves normalt ikke noen dokumentasjon fra dynobenk vil jeg tro. Det kan jo være masse trim-stæsj i motoren som ikke vises.
MCCCIIIS:
Det finnes et skriv fra H.A Møller som godkjenner effektøkningen av 2 doble 40mm gassere
Navigering
[0] Oversikt
[#] Neste side