Tittel: Polering av felger (alu) Skrevet av: Roy Grelland på november 30, 2008, 21:40:46 pm Hei,
jeg pusler litt med å polere EMPI 8-spke hjula mine (dvs bare felgbanen), og lurer på hva jeg skal bruke av produkter. Var en tur på Biltema her en dag og tok med meg en slik for en snau femtilapp: (http://i101.photobucket.com/albums/m68/grelland/19-2039_l.jpg) På hylla hadde jeg noe gammel poleringsvoks av forskjellig type, men vet ikke helt hva... Så slipte jeg med vannslipepapir med 400 og 800 korning, før jeg gikk på med den biltema-saken, men jeg synes ikke den helt store lysteren kom fram... Kikket litt på nettet, og kom over en slik pakke: http://www.gasolin.no/index.php?main_page=product_info&cPath=30&products_id=613 Er det en ide å kjøpe "skikkelige" saker fra gasolin, eller er det noe annet jeg gjør feil? Noen erfaringer? Roy Tittel: Sv: Polering av felger (alu) Skrevet av: HKE på november 30, 2008, 21:58:49 pm Hei Roy!
Skal du ha høyglansfinnish så er polerpasta tingen sammen med stoffskivene. Her har foresten en fin "How to" link. http://www.poleringsguide.se/polishing-guide-2/ Vi har 2 store poleringskiver på jobben, og sammen med alupasta blir det helt rått!! ;D Jeg har også brukt 2" Roloc disker som jeg har stripsa fine filler rundt. Fint å bruke der det er litt vanskeligere å komme til og vis du ikke vil fyre opp den store poleringsskiva. Det kan være litt grisete å drive med, men det er det verdt...... På eBay er det også mye snacks å få kjøpt. http://stores.ebay.co.uk/Polishing-Kits-and-Accessories Lykke til! Tittel: Sv: Polering av felger (alu) Skrevet av: Turbo Haraune på desember 01, 2008, 18:24:41 pm Jeg jekket opp bilen, satte den i 4de gir og lot den gå på tomgang. fin fart for polering. brukte 2000papir med wd40 på til mot slutten, og autosol på bommulsklut til slutt. det ble som speil. og ikke mye jobb heller, da bilen gjorde det meste. 8) ;D
Tittel: Sv: Polering av felger (alu) Skrevet av: 1303SS på desember 01, 2008, 19:24:24 pm Det kan ofte hjelpe berre å gå på med polerskive og polerost visst ikke overflatene er for rue visst ikke så er det starte m.fint våtslipepapir og gå over til finere etterhvert.Så er det polerskive i drillen eller i en stor benksliper poler til du ser mannen m.ljåen ikke gi deg før resultatet er bra.Det finnes forskjellige vokser for alu og stål og rustfritt,samme med polerskivene filt er for rustfritt og veldig effektiv, varmt blir det og ;)
Claes olsson har og ett lite polersett som er ypperlig å begynne med. Tittel: Sv: Polering av felger (alu) Skrevet av: Roy Grelland på desember 01, 2008, 20:59:57 pm takk for gode innspill :)
|