Tittel: rask og enkel lakkfjerner Skrevet av: uerfaren på desember 08, 2008, 14:18:22 pm Nå skal bobla få seg en fin lakkjobb, innvendig så er jeg ferdig med å slipe den ned men det var jo utrolig mye jobb og skal jo ta utvendig snart. Noen som vet om en litt mer enklere måte å få bort lakk på? Den skal helt ned til bart metall, fikk et tips om bremsevæske også ta avfetting/bremserens etterpå men tenkte at det er greit å forhøre seg litt med dere her inne før jeg gikk til verks ???
Tittel: Sv: rask og enkel lakkfjerner Skrevet av: FreddyB på desember 08, 2008, 14:54:06 pm Duxola.
Tittel: Sv: rask og enkel lakkfjerner Skrevet av: uerfaren på desember 08, 2008, 15:26:27 pm aha ok, hva er det og hvor får jeg tak i det?
Tittel: Sv: rask og enkel lakkfjerner Skrevet av: FreddyB på desember 08, 2008, 15:29:50 pm Duxola er ein lakk/malingfjernar - og du får den hos din lokale leverandør. Jernia skal f.eks ha den.. Dei kan i alle fall skaffe den. 2,5 liter i dunken.
http://www.jernia.no/Produkter/Produktvisning?key=78203 Tittel: Sv: rask og enkel lakkfjerner Skrevet av: uerfaren på desember 08, 2008, 15:30:53 pm aha ok, tusen takk!
Denne tråden kan slettes Tittel: Sv: rask og enkel lakkfjerner Skrevet av: Roy Grelland på desember 08, 2008, 15:45:44 pm negerkuse
Tittel: Sv: rask og enkel lakkfjerner Skrevet av: RZR-Andy på desember 08, 2008, 16:28:36 pm Jotun har også noe som heter Reprin - både den og Duxola funker, men vær obs på temperaturen og ikke smør inn hele bilen med en gang... Det straffer seg! Kort sagt, følg instruksjonene på boksen så går det fint.
|