Tittel: montere taktrekk og krom vinduslister i Ghia. Skrevet av: Notch67 på mars 05, 2009, 17:53:41 pm har begynt å se på montering av taktrekk i Ghia´n. Første problem: bøylene til taktrekket virker for lang. (se bilde) Skal de ikke være klar av taket? Hva kan gjøres? Kutte og modifisere? Noen som har bilde av ferdig montert taktrekk?
Flere problem følger sikkert. Tittel: Sv: montere taktrekk i Ghia. Skrevet av: 52split på mars 05, 2009, 18:00:14 pm På bobbla er det forskjellig lengde på stengene, men det har du sikkert sjekket!
Tittel: Sv: montere taktrekk i Ghia. Skrevet av: Notch67 på mars 05, 2009, 18:08:43 pm På bobbla er det forskjellig lengde på stengene, men det har du sikkert sjekket! Har sjekket det. 2 korte i front, så 1 litt lenger og så den lengste bakerst. Bilen ble kjøpt i deler så det er ikke sikkert de har stått i denne bilen. Tittel: Sv: montere taktrekk i Ghia. Skrevet av: Roy Grelland på mars 05, 2009, 18:55:15 pm jeg har planer om å gjøre samme jobben om kort tid, kan se hvordan mine spiler ser ut
Tittel: Sv: montere taktrekk i Ghia. Skrevet av: Notch67 på mars 05, 2009, 19:26:03 pm jeg har planer om å gjøre samme jobben om kort tid, kan se hvordan mine spiler ser ut ja takk. Regner med at det skal være litt luft mellom taket og spilene. Tittel: Sv: montere taktrekk i Ghia. Skrevet av: Elwood på mars 11, 2009, 14:26:47 pm Lenge siden jeg gjorde det på min Ghia. Mener å huske jeg kappet litt på de lengste så de fikk en fin bue i taket. Husk at det må være litt spenn igjen i stengene! :)
Tittel: Sv: montere taktrekk i Ghia. Skrevet av: OTO på mars 11, 2009, 15:00:20 pm Spør du meg, er dette riktig. stengene er mye for lange, i allefall på bobla.
Tittel: Sv: montere taktrekk i Ghia. Skrevet av: Notch67 på mars 12, 2009, 19:34:10 pm Okei. Fikk inn taktrekket etter litt knoting. Ble mye prøving, men ble bra til slutt.
Neste problem er å montere front og bakrute. selve ruten er enkel nok, men de brede kromlistene blir en større utfordring. Noen som har montert disse? Tittel: Sv: montere taktrekk og krom vinduslister i Ghia. Skrevet av: Tistlo på mars 12, 2009, 19:43:14 pm Kan du ikkje berre fyra igang ein dugnad?? sånn som på "Grynet" til Solan og Co? :)
Tittel: Sv: montere taktrekk og krom vinduslister i Ghia. Skrevet av: Notch67 på mars 13, 2009, 12:24:47 pm Joda det kan jeg jo gjøre, men jeg må vite hvordan det gjøres først ;)
Tittel: Sv: montere taktrekk og krom vinduslister i Ghia. Skrevet av: OTO på mars 13, 2009, 16:04:57 pm Kromlister på vindusgummien? Monter de på ruta før de settes/trekkes inn.. Har gummilistene fasong, bår du sette listene på før du setter gummilista på vinduet :)
Tittel: Sv: montere taktrekk og krom vinduslister i Ghia. Skrevet av: Notch67 på mars 14, 2009, 14:17:42 pm Både gummien og kromlistene har fasong. Ser for meg at det blir trøblete å sette inn krommen først, men får gjøre et forsøk. På ghiaen er listene like breie som rutepakningen, og sitter i kun et spor.
Pål Tittel: Sv: montere taktrekk og krom vinduslister i Ghia. Skrevet av: OTO på mars 14, 2009, 22:57:29 pm Listene er vel i flere deler også kanskje? Da ville jeg nok montere gummien på ruta før kromen. Men alt må på plass før du trekker inn ruta. Det var en nabo, som er biloppretter som tipset meg om kromlistene på før gummien settes på ruta, men etter å ha gjort dette selv ser jeg problemene.
Tittel: Sv: montere taktrekk og krom vinduslister i Ghia. Skrevet av: Roy Grelland på mars 20, 2009, 23:36:06 pm fikk endelig sjekka mine spiler, og heldigvis satt de i det gamle taktrekket, så det er riktig som det ble sagt at de to korte skal foran, men det har du jo allerede fått med deg :)
Mener å ha lest at rekkefølgen på ruta er gummi på glass, krom i gummi og så montere hele greia på bilen. |