VWNorge

Forum => Snikk-snakk => Emne startet av: Bobletrond på mars 11, 2009, 12:09:53 pm



Tittel: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: Bobletrondmars 11, 2009, 12:09:53 pm
Startet egentlig som en fillesak, men jeg vil informere andre litt om hvordan de driver. Har handlet en del av dem tidligere, men har da fått min far til å hente og betale delene, og han har da videresendt de til meg. Styr unna hvis dere skal ha varer sendt i posten.

Denne gangen fikk jeg en dynamo tilsendt i Posten. Jeg synes i utgangspunktet at prisen var høy, men siden jeg trengte den, og de kunne sende den raskt ble den bestilt. Ble informert om at den var meget bra, noe den i mine øyne ikke var. Prisen var 1400,- + frakt. Lokal hogger Knoks tar 600,- for dynamo, men de hadde ikke.
Da jeg fikk dynamoen så den for det første ikke bra ut, kontakten for tilkobling av ladelampe var limt, og den var lager slakk i den. Jeg åpnet derfor børstedekslet og fant ut at også børstene var totalt utslitt. Dynamoen var i mine øyne nesten like dårlig som den jeg skulle bytte ut. Den virket nok, men for hvor lenge??? Testet ikke engang.

Kontaktet hoggeriet, sendte mail med bilde av skadene og børstene. De var på ingen måte villige til å redusere prisen. Mente også at jeg ikke kunne sende delen tilbake siden jeg hadde åpnet den. Etter litt krangling ble vi enige om at jeg kunne returnere dynamoen og skulle få pengene tilbake - frakt. Egentlig ville de også trekke fra 20 % fordi jeg skulle returnere en vare de mente var feilbestilt av meg. Har nå returnert dynamoen for min kost, men ikke fått pengene tilbake enda. Det er nå 1 uke siden de signerte for at pakken var mottatt, og jeg har fått lovnader om at pengene er overført til min konto. Til informasjon har de sine egne regler som ikke er i henhold til Norsk Kjøpslov.

Min oppfordring er derfor:

HOLD UNNA, hvis dere skal ha varen sendt i posten.


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: Lasse `65mars 11, 2009, 13:23:54 pm
Jøran Larssen tar 850 for en ny vekselstrøm.

og....jeg skal holde meg unna..


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: Hulkenmars 11, 2009, 13:26:54 pm
Ringte for å spørre om priser på deler til en Porsche de hadde. Joda, det kunne jeg få, men jeg måtte skaffe orginalprisen på de delene som var av interesse, så var prisen de tok 60% av den.... God service og be kunden sjekke?


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: Lasse `65mars 11, 2009, 13:33:36 pm
Ringte for å spørre om priser på deler til en Porsche de hadde. Joda, det kunne jeg få, men jeg måtte skaffe orginalprisen på de delene som var av interesse, så var prisen de tok 60% av den.... God service og be kunden sjekke?

 :D


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: Hot Owlmars 11, 2009, 13:35:35 pm
Hvem hugger en 40% brukt Porsche? ;)


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: VW1303mars 11, 2009, 13:41:56 pm
Ringte for å spørre om priser på deler til en Porsche de hadde. Joda, det kunne jeg få, men jeg måtte skaffe orginalprisen på de delene som var av interesse, så var prisen de tok 60% av den.... God service og be kunden sjekke?

Hehe er det mulig?? Servicen er på topp gitt, ike no å si på den  ;D ;D ;D ;D


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: Hulkenmars 11, 2009, 13:45:43 pm
Hvem hugger en 40% brukt Porsche? ;)

Hva skal jeg med Porsche når jeg har en Volkswagen 412 Coupe Carrera???   ;D


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: TomRmars 11, 2009, 14:02:15 pm
Høggere har i henhold til loven lov til å ta max 60% av delepris ny hos forhandler. Så at de velger å ta 60% uten å engang vite tilstanden på delene er for meg helt utrolig....til den prisen burde delen være omtrent mint!


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: Pål Amars 11, 2009, 14:10:49 pm
Slike folk burde man sende en klage til forbrukerombudet på. I flg. lovverket har man for det første 14 dagers returrett på slike kjøp. For det andre var det en mangelfull vare og da skal man enten få den reparert, evt få en ny som er i tråd med det avtalte, ellers skal pengene tilbakebetales inkl. frakt.

Ellers så er det mitt inntrykk at når det kommer til Porschedeler så er det mange som ønsker å gjøre gull av gråstein... :-\


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: Bobletrondmars 11, 2009, 14:18:52 pm
Jøran Larssen tar 850 for en ny vekselstrøm.

og....jeg skal holde meg unna..

Nå var ikke dette dynamo til Boble, men til en Skoda Pickup.
Fikk ny byttedynamo for 2178,-


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: Bobletrondmars 11, 2009, 14:28:08 pm
Her er hva jeg skrev og hva jeg fikk til svar jeg fikk da jeg purret på pengene og ytet krav om å få dekket porto begge veier:


Jeg kan ikke se at jeg har fått tilbakebetalt pengene
>mine.
>
>
>
> Hvis pengene ikke er på min konto i morgen vil jeg
>kontakte min bank og kreve pengene tilbake via Visa.
>
>
>
> Har søkt litt i regler vedrørende fjernsalg. Siden dere
>har sendt meg en vare som ikke er i henhold til hva jeg
>ble forespeilet, jeg ble ikke fortalt at den var forsøkt
>reparert med lim. Hadde jeg blitt informert om dette
>hadde jeg ikke betalt så mye for dynamoen. Tilstanden har
>jeg forstått at er avhengig av øyet som ser, hva dere
>kaller meget bra, er i mine øyne utslitt skrot. Siden
>dynamoen hadde skader dere ikke informerte om, så plikter
>dere også å refundere frakt og retur frakt til meg.
>Returfrakt var 145 kr.
>
Svar:

Henviser til din mail av 10.03 d.å.
Som de ser ut fra vår tidligere mail vil beløpet utbetales minus frakter. Noe som allerede er utført.
De må være fulstendig klar over at angrerett er ingen "prøvekjørings ordning"
Her har de selv skrudd fra hverandre en vare. Noe de overhode ikke har annledning til. Det står helt klart i medsendt skriv " Bytterett bortfaller hvis det er åpnet eller demontert noe på delen! Du må være klar over at garanti og angrerett bortfaller slik de her har opptrådd.
Uavhenge av dette krediterer vi deg beløpet for å få en slik fille sak ut av verden.
Vi gjør dem oppmerksom på at de heretter er uønsket som kunde hos oss.
Til orientering vil det ikke bli besvart flere mail fra dem.


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: FreddyBmars 11, 2009, 14:29:22 pm
Hehehehehehe.. Slike folk vil Norge ha! Vurdert å tipse lokalavisa på Toten?


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: GraffsT1mars 11, 2009, 14:32:58 pm
HA, HA....., Konge svar 8) Utrolig at sånne greier å leve over lengre tid.... :-\


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: Pål Amars 11, 2009, 14:36:45 pm
Morn igjen og takk for maten!!


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: DrLabanmars 11, 2009, 14:37:35 pm
HÅRREISENDE!

Om dette så er en "fillesak" for dem, hvorfor i H******E fikset de det da bare ikke med en gang?
Kundeservice på sitt verste! *rister på hodet*


Sitat
Min oppfordring er derfor:
HOLD UNNA, hvis dere skal ha varen sendt i posten.

Med den holdningen der bør man holde seg unna sjappa helt og holdent!
Ikke bare ved sending i posten.


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: TomRmars 11, 2009, 14:47:36 pm
Utvist ut fra et bilopphøggeri - dette må da være mat for lokalavisa/radioen :D


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: Pålmars 11, 2009, 14:47:49 pm
Alle postordresalg faller inn under angrefrisloven. Noe som gir deg 14 dager full returrett og kreditering av kjøpesummen. Du har da ikke krav på å få dekket fraktkostnadene hverken fra leverandøren eller tilbake til leverandøren.

På den annen side, så har du fått en vare som ikke er ihht beskrivelsen, og prisen sto heller ikke i stil til hva man naturlig kunne forvente å få. Derfor vil jeg si du har krav på full refusjon av dine utlegg.

Han sier alle garantier bortfaller. Har han da i utgangspunktet gitt noen garanti? Det er ikke vanlig. Men folk blander ofte garanti med reklamasjonsrett. Den vil uansett ikke bortfall om varen er pakket ut. SÅ lenge den kan pakkes inn og leveres tilbake i den forfattning den var da du mottok den. Å skru opp et deksjel for å sjekke børster kan ikke kvalifiseres som å "tukle" med produktet og heller ikke det gir grunnlag for bortfall av garanti som evt er gitt.

Ta kontakt med ditt lokale forbrukerombud.


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: Bobletrondmars 11, 2009, 14:49:30 pm
Her kommer mitt svar, som jeg da selvfølgelig ikke har fått tilbakemelding på:

Hei igjen.

Jeg kan garantere at jeg ikke kommer til å handle fra dere igjen, og jeg kan også garantere at jeg vil informere andre potensielle kunder om hvordan dere driver.

Ok, at det er en fillesak, men for meg dreier det seg at dere har sendt en del som jeg ble garantert for at var veldig bra. Noe den ikke var, og dere nektet for det. For meg går saken mer på kundebehandling enn penger. Dere strider tross alt med Norsk kjøpslov måten dere driver på..

Det må dere vel kunne innrømme at den ikke var verdt 1400,-, når nyoverhalt byttedynamo kostet meg 2178,-?

Jeg kaller dette utnyttelse av kunder som får varer tilsendt og som ikke kan se på varen selv. På godt Norsk LURERI og SVINDEL.

Hadde dere hatt litt bedre kundebehandling, så hadde saken vært ute av verden mye før. Hadde dere for eksempel redusert prisen til en fornuftig verdi, så hadde jeg skiftet børster på dynamoen selv, og saken hadde vært ute av verden. For meg ble det en prinsippsak.

At du må åpne dekslet for å sjekke hvor mye børstene er slitt, er du som jeg like mye klar over. Dette ødelegger eller skader på ingen måte en dynamo. Informasjonen som står som fotnote i faktura er dessuten i strid med kjøpsloven.

Hvis pengene er på min konto i dag ser jeg også på saken som ute av verden.

Håper dere ikke behandler alle kunder like dårlig.

Hilsen

Trond Sommerstad




Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: Hulkenmars 11, 2009, 14:49:55 pm
Her er hva jeg skrev og hva jeg fikk til svar jeg fikk da jeg purret på pengene og ytet krav om å få dekket porto begge veier:


Jeg kan ikke se at jeg har fått tilbakebetalt pengene
>mine.
>
>
>
> Hvis pengene ikke er på min konto i morgen vil jeg
>kontakte min bank og kreve pengene tilbake via Visa.
>
>
>
> Har søkt litt i regler vedrørende fjernsalg. Siden dere
>har sendt meg en vare som ikke er i henhold til hva jeg
>ble forespeilet, jeg ble ikke fortalt at den var forsøkt
>reparert med lim. Hadde jeg blitt informert om dette
>hadde jeg ikke betalt så mye for dynamoen. Tilstanden har
>jeg forstått at er avhengig av øyet som ser, hva dere
>kaller meget bra, er i mine øyne utslitt skrot. Siden
>dynamoen hadde skader dere ikke informerte om, så plikter
>dere også å refundere frakt og retur frakt til meg.
>Returfrakt var 145 kr.
>
Svar:

Henviser til din mail av 10.03 d.å.
Som de ser ut fra vår tidligere mail vil beløpet utbetales minus frakter. Noe som allerede er utført.
De må være fulstendig klar over at angrerett er ingen "prøvekjørings ordning"
Her har de selv skrudd fra hverandre en vare. Noe de overhode ikke har annledning til. Det står helt klart i medsendt skriv " Bytterett bortfaller hvis det er åpnet eller demontert noe på delen! Du må være klar over at garanti og angrerett bortfaller slik de her har opptrådd.
Uavhenge av dette krediterer vi deg beløpet for å få en slik fille sak ut av verden.
Vi gjør dem oppmerksom på at de heretter er uønsket som kunde hos oss.
Til orientering vil det ikke bli besvart flere mail fra dem.


www.oa.no er lokalavisen....    ;D


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: DrLabanmars 11, 2009, 14:57:05 pm
At du må åpne dekslet for å sjekke hvor mye børstene er slitt, er du som jeg like mye klar over. Dette ødelegger eller skader på ingen måte en dynamo.

De burde jo ta en kikk under det dekselet selv før de selger en dynamo i "perfekt" stand ;)


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: OTOmars 11, 2009, 14:58:31 pm
Du skulle heller spurt Vazelina Bilopphøggeri!?


"Ha itte!!" pleier Høgger`n å svare  ;D



Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: Bobletrondmars 11, 2009, 14:59:47 pm
Alle postordresalg faller inn under angrefrisloven. Noe som gir deg 14 dager full returrett og kreditering av kjøpesummen. Du har da ikke krav på å få dekket fraktkostnadene hverken fra leverandøren eller tilbake til leverandøren.

På den annen side, så har du fått en vare som ikke er ihht beskrivelsen, og prisen sto heller ikke i stil til hva man naturlig kunne forvente å få. Derfor vil jeg si du har krav på full refusjon av dine utlegg.

Han sier alle garantier bortfaller. Har han da i utgangspunktet gitt noen garanti? Det er ikke vanlig. Men folk blander ofte garanti med reklamasjonsrett. Den vil uansett ikke bortfall om varen er pakket ut. SÅ lenge den kan pakkes inn og leveres tilbake i den forfattning den var da du mottok den. Å skru opp et deksjel for å sjekke børster kan ikke kvalifiseres som å "tukle" med produktet og heller ikke det gir grunnlag for bortfall av garanti som evt er gitt.

Ta kontakt med ditt lokale forbrukerombud.

De gir 1mnd garanti på brukte deler.

Er klar over at jeg ikke har krav på å få tilbake utgifter for porto ved fjernsalg, men jeg har ikke fått det produktet jeg ble forespeilet. Derfor mener også jeg at jeg kan kreve tilbake utgiftene jeg har hatt.

Det står skrevet i bunnen av deres faktura at garantien bortfaller hvis deler erforsøkt åpnet, men å sjekke børster er etter min oppfatning bare verifisere tilstanden til en dynamo og karaktriserer ikke som demontering i mine øyne.
Det står også skrevet at man ikke får refundert penger, men får en tilgodelapp, samt at det trekkes et gebyr på 20 % ved retur. Dette er ikke i henhold til kjøpsloven.


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: heljomars 11, 2009, 15:04:40 pm
eg har og prøvd å handle med desse tidlegare. Eg vurderte å kjøpe et karosseri til 1300 71 mod, men ville gjerne ha bilder av det først, sidan eg ikkje gidd å køyre frå sogn og til toten for å sjå på det. Dei prøvde å sende bilder, men når eg ikkje fekk opna dei på mi maskin, fekk eg beskjed om at dei hadde ikkje tid til å prøve fleire gongar. Der slutta den handelen...


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: Bobletrondmars 11, 2009, 15:05:10 pm
Du skulle heller spurt Vazelina Bilopphøggeri!?


"Ha itte!!" pleier Høgger`n å svare  ;D



Stemmer det, svare var Ha itte! derfor blei det "Toten Luropphugging"

Men, det er 3 svar han her:

Ha itte!

Ja, dæ har je

Du får kåmma å sjå


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: JKmars 11, 2009, 15:27:19 pm
For å si det slik så er det ikke akkurat første gangen Toten Bilopphøggeri får dårlig omtale. Har bestandig gått rykter her på bygda om dårlig service og veldig høye priser på deler i forhold til andre høggerier.


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: Hulkenmars 11, 2009, 15:44:26 pm
De ryktene er det så mange av at jeg neppe tror det bare er oppspinn. Hørte om en kunde fra Hamar (en god times kjøretur unna) som skulle bestille nye deler hos Toten Bilopphuggeri. Han måtte komme og betale et depositum på 300,- før de kunne bestille delen. Han handla et annet sted for å si det sånn...   


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: nobrakesmars 11, 2009, 15:52:34 pm
vi på jobben bruker endel brukte deler, men, vi handler ALDRI fra toten bilopphugging, da de bestandig skal ha minst hav pris av nye deler, og aldri får ut fingern å får delene levert.. bruker et lite huggeri, som heter HUNDER bilopphugging.. god service, og bra med deler


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: Lasse `65mars 11, 2009, 16:16:53 pm
Jøran Larssen tar 850 for en ny vekselstrøm.

og....jeg skal holde meg unna..

Nå var ikke dette dynamo til Boble, men til en Skoda Pickup.
Fikk ny byttedynamo for 2178,-

Ok. Beklager


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: Eivind Emars 11, 2009, 16:24:02 pm
www.oa.no er lokalavisen....    ;D

En bekjent av meg fikk dumpet et par tonn snø oppå bilen, og kontaktet da oa.no.
For å gjøre en lang historie kort, så fikk saken elendig omtale i lokalavisen, som fremstilte det på en helt håpløs måte, som om det var hans egen feil som hadde "feilparkert" bil, og at det dermed var helt rimelig for en mann med traktor å dumpe x antall lass med snø oppå bilen og dermed påføre skader for tusenvis av kroner.
Jeg ville nok holdt meg laaaangt unna den avisen.


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: Bobletrondmars 11, 2009, 18:31:11 pm
Jeg gidder ikke lage noe styr med avisen og forbrukerrådet, det er mer effektivt å legge saken ut her og eventuelt andre forum. Har kontaktet banken min og siden jeg betalte med Visa kjører jeg nå saken den veien.

At de ikke forholder seg til kjøpsloven svir nok hardere hvis det kommer fra Visa, enn det om det kommer i lokal avisen. Visa ansvarlig i banken min mente at jeg hadde en meget sterkt saken. Siden det ikke var vedlagt angrefrist skjema, så står jeg enda sterkere. Regner med at jeg skal klare å få tilbake alt unntatt frakten av dynamoen tilbake.

Som jeg har skrevet tidligere, er det ikke pengene det står på lenger, men prinsipper. På grunn av måten de oppfører seg på, og de tilbakemeldingene jeg har fått fra Toten Bilopphoggeri så taper jeg med glede pengene jeg har brukt på frakt, bare jeg kan sørge for at dette har ført til at de taper mange kunder i fremtiden.


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: -Marius-mars 11, 2009, 18:42:33 pm
De har jo egentlig rett i det de skriver. Trond fraskrev seg bytterett i det han åpna delen. Det og står faktisk i kjøpsloven. De ser jo bare på km-standen på bilen når de setter kvalitetskoden. Jeg driver med salg selv og har flere ganger bedt kunder handle ett annet sted. Dumt fra manges øyne, førnuftig fra selger:)


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: Bobletrondmars 11, 2009, 19:34:36 pm
De har jo egentlig rett i det de skriver. Trond fraskrev seg bytterett i det han åpna delen. Det og står faktisk i kjøpsloven. De ser jo bare på km-standen på bilen når de setter kvalitetskoden. Jeg driver med salg selv og har flere ganger bedt kunder handle ett annet sted. Dumt fra manges øyne, førnuftig fra selger:)

Ser hva du skriver Marius, kan tildels si meg enig i hva du skriver, men her er det selger som dreit seg ut først.

Kilometerstanden var 200k+ men jeg ble opplyst om at dynamoen trolig var nyere for den var så bra. At jeg sjekket børstene var på en måte dumt, jeg tar den, men det er jo en måte å kunne kontrollere hvor slitt en dynamo er. I ettertid ser jeg jo at det var veldig dumt . Du som meg, er enig i at dette ikke ødelegger noe, eller foringer en dynamo. Nå har jeg ikke lagt ut kopi av all kommunikasjon med dem, men bare det siste. At jeg sjekket børstene ble de informert om og dette var ikke noe problem før jeg begynte å purre på pengene mine.  De bekreftet i tidligere at jeg skulle få pengene mine tilbake så fort som dynamoen var kommet tilbake. Jeg forsøkte først å få til et kompromi med at jeg byttet børster, og at de senket prisen. Hele tiden mente de bare at dynamoen var rett priset og meget bra. Jeg var fullt klar over at det ikke var en ny del jeg kjøpte, men får du beskjed om at en del er meget fra forventer du ikke limte fester og utslitte børster. Da jeg bestilte dynamoen ble jeg informert om at den ble kjørt i benk og kontrollert før de sendte ut varer, jeg tolket det slik at hvis børstene var slitt ble dette skiftet.  Jeg hadde ikke forhåpninger om å få en ny dynamo, men forventet noe som så bra ut og som jeg kunne ha i bilen i noen år. Hadde jeg betalt 600,- for den slik Knoks tar, hadde jeg skiftet børster og brukt den slik den var, men for 1400,- så forventer jeg mye mer. Hadde de bare kommet med et tilbud om senket pris eller tilbud om nye børster gratis hadde saken hatt et annet utfall.

Du får det til å høres ut som om jeg er en vanskelig kunde, noe jeg muligens også er, men det er de som først dreit seg ut. Som selger så ser jeg på deg som real, hvis dine kunder bestiller verktøy fra deg så blir de også sure hvis du kommer med noe fra Biltema, de har betal for noe annet. Det er det denne saken i utgangspunktet går ut på.


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: -Marius-mars 11, 2009, 19:54:03 pm
Vet at du er en real fyr Trond. Ikke ment mot deg, bare et syn fra andre siden:)


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: Formula Veemars 11, 2009, 19:56:28 pm
Har du hatmailadressen til Toten Bilopphogging? >:(


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: Bobletrondmars 11, 2009, 20:32:35 pm
Vet at du er en real fyr Trond. Ikke ment mot deg, bare et syn fra andre siden:)

Tok den.

En sak har alltid to sider.


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: Jærvamars 11, 2009, 21:41:00 pm
/Vi gjør dem oppmerksom på at de heretter er uønsket som kunde hos oss. /

Bra dem informerte deg om det da..
Ja, for ellers hadde du sikkert kommet tilbake og kjøpt deler av dem hver dag Arild...  :D


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: Hulkenmars 11, 2009, 22:10:15 pm
Har aldri kjøpt noe der Roar, og kommer i hvertfall ikke til å gjøre det etter dette! Takke meg til høgger'n,..


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: EspenXmars 12, 2009, 00:17:48 am
En sak har to sider, og de har sikkert rett i at du ikke burde skrudd på den, men de to siste setningene i mailen fra dem sier egentlig det meste om hvordan de behandler kunder - uansett hvem som har rett og feil: "Vi gjør dem oppmerksom på at de heretter er uønsket som kunde hos oss. Til orientering vil det ikke bli besvart flere mail fra dem."

Å erklære en kunde uønsket og nekte å besvare mailer på grunn av en "fillesak", det er mildt sagt en amatørmessig kundebehandling.


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: overlandmars 12, 2009, 16:32:28 pm
Bor ikke langt unna Toten Bilopphuggeri og de er beryktet langt utover Toten's grend!  Kommer du innom og kan ta en prat så går det imidlertid ofte bedre.  Fikk kjøpt en masse gode deler for en liten penge.  Og ja, Alm, eieren, ligger i stadig strid med forskjellige.  God og bred dekning i avisa.  De fleste høggere jeg kjenner til er rimelig sære, slik er det her også.  Har vel lukta for mye på hypoidolje.

(Nå blir jeg vel også erklært Persona non grata oppi bakken der  ;D)


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: Anders Røsåsenmars 16, 2009, 14:20:06 pm
Bor ikke langt unna Toten Bilopphuggeri og de er beryktet langt utover Toten's grend!  Kommer du innom og kan ta en prat så går det imidlertid ofte bedre.  Fikk kjøpt en masse gode deler for en liten penge.  Og ja, Alm, eieren, ligger i stadig strid med forskjellige.  God og bred dekning i avisa.  De fleste høggere jeg kjenner til er rimelig sære, slik er det her også.  Har vel lukta for mye på hypoidolje.

(Nå blir jeg vel også erklært Persona non grata oppi bakken der  ;D)

Hehe...bor omtrent 2 km unna Toten bilopphuggeri...og kan si det samme at om du tar dei en tur innom er de alltid hyggelige og pratsome men prisene er IDIOTISKE!!!! man pleier som regel itte betale for skrap!!!


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: cabenmars 16, 2009, 21:42:53 pm
Det er samme leksa på Vaselina,der får du samma svar HAR ITTE,lite serviceinnstilt mann han såkalte Høggern :-\ :-\


Tittel: Sv: Toten Bilopphoggeri--- STYR UNNA!!!!!!
Skrevet av: Atmobilmars 17, 2009, 02:49:51 am
Interesant diskusjon det her, skjønner at jeg bør holde meg unna de der.
Er for tiden midt oppi en sak selv hvor jeg har kjøpt en vare og betalt både for varen og frakt men enda ikke fått varen. Selger har sluttet og svare på mail og jeg leverte først klage til Forbrukerrådet men de andbefalte meg å ta saken til Namsfogden. Nå er dette kjøp fra privatperson så det kan kanskje stille seg anderledes.