Tittel: Noen som vet om rødorange type 2 solgt til østlandet Skrevet av: rokkan på april 12, 2009, 00:38:26 am Min bror solgte en rødorange type 2 som hadde gått som brannbil i en liten bygd i Nord Norge frem til 2008. Den ble solgt til østlandet en plass.. Noen som vet noe? Hadde vært gøy å se bilen igjen. bilen ble hentet høsten 2008.
Tittel: Sv: Noen som vet om rødorange type 2 solgt til østlandet Skrevet av: | UMBINC | på april 12, 2009, 19:47:37 pm har du mere info da?
hvordan type2? pickup, panel eller? årsmodell? Tittel: Sv: Noen som vet om rødorange type 2 solgt til østlandet Skrevet av: EspenX på april 12, 2009, 20:25:36 pm Hvis du sier bygden, så vet vi hvilken bil det er snakk om :) Hvis det er den som gikk i Vågan, hadde kilometerstand på 4000 og som ble gitt bort til feiern eller noe sånt (ved navn Kai? tror jeg), så endte den i Trondheimsområdet så vidt jeg vet. Vet ikke om kjøper er her på forumet, har ikke sett noe til bussen her ihvertfall.
Tittel: Sv: Noen som vet om rødorange type 2 solgt til østlandet Skrevet av: rokkan på april 12, 2009, 20:28:29 pm Snakket nettop med feiern Kai. Bilen er en 73 mod. Bay. Feiern Kai mente kjøper kunne være i miljøet.
Tittel: Sv: Noen som vet om rødorange type 2 solgt til østlandet Skrevet av: K.H på april 12, 2009, 22:30:26 pm Det er vel den Bjørn i holmestrand kjøpte. Det var noe hjemmelaget innredning bak i den?
Tittel: Sv: Noen som vet om rødorange type 2 solgt til østlandet Skrevet av: 1959 Ragtop på april 12, 2009, 22:34:34 pm Det er vel den Bjørn i holmestrand kjøpte. Det var noe hjemmelaget innredning bak i den? Den Bjørn kjøpte er ikke det en bil fra Sivilfosvaret ? Mvh Alf Tittel: Sv: Noen som vet om rødorange type 2 solgt til østlandet Skrevet av: rokkan på april 12, 2009, 23:36:04 pm Bilen ligger på bruktbørsen under biler selges datert 4. juli 2008. Slik den så ut da den ble solgt.
Tittel: Sv: Noen som vet om rødorange type 2 solgt til østlandet Skrevet av: EspenX på april 12, 2009, 23:53:58 pm Godt mulig jeg tar feil når jeg sa Trondheim, er bare "rykter" jeg har hørt.
Bildene av bussen ligger fortsatt her på forumet også: http://www.vwnorge.no/index.php/topic,6002.msg59012.html#msg59012 Tittel: Sv: Noen som vet om rødorange type 2 solgt til østlandet Skrevet av: Joachim på april 13, 2009, 00:09:55 am det er bussen som bjørn kjøpte.. han har den fortsatt, han bor i holmestrand
Tittel: Sv: Noen som vet om rødorange type 2 solgt til østlandet Skrevet av: EspenX på april 13, 2009, 11:31:33 am Den Bjørn kjøpte er ikke det en bil fra Sivilfosvaret ? Mvh Alf Var forresten en "ordentlig" brannbil, stasjonert på Laukvik stasjon i Vågan kommune (i Lofoten). Det er så vidt jeg skjønner en liten, lokal brannstasjon i Laukvik som hører inn under Vågan brannvesen - jeg antar at det er en ubemannet stasjon hvor frivillige i bygda kalles inn som brannmenn hvis det brenner. Og fordi det sjelden brenner eller det ikke er så langt å rykke ut, så ender det med VW-busser som har gått ekstremt lite. Bare synd at den ikke ble bevart som brannbil, synes jeg da :) En unik buss er det ihvertfall. |