Tittel: Under bilen, hvor finner jeg...del 2 Skrevet av: Ragge på april 22, 2009, 12:42:43 pm Hei.
Holder på med å sette i ett nytt pedalsett, men hvor finner jeg clutcwaiern under bilen. ::) Fant også samtidig ut at jeg mangler rør fra varmepotta til baksete, må disse være på plass? Jeg trenger ingen varme i bilen, så må jeg blokke de? Tittel: Sv: Under bilen, hvor finner jeg... Skrevet av: Hot Owl på april 22, 2009, 12:45:43 pm Den kommer ut av tunnelen rett foran girkassen og sitter festet øverst på førersiden på girkassen
Tittel: Sv: Under bilen, hvor finner jeg... Skrevet av: Kjetil Lima på april 22, 2009, 13:40:56 pm Når du har vippet ut pedalsettet og satt på ny clutch wire anbefaler jeg å tape den fast før du setter på plass pedalsettet igjen. Hvis ikke er det en veldig stor mulighet for at den detter av når du monterer pedalene slik at du må starte om igjen.
Stikk fingen inn i hullet etter du har tatt ut pedalsettet, der kjenner du fort røret som vaieren skal inn i. Tittel: Sv: Under bilen, hvor finner jeg... Skrevet av: Lasse på april 22, 2009, 13:50:44 pm varmepottene kan du tette igjen - evt bytte til j-tubes
Tittel: Sv: Under bilen, hvor finner jeg... Skrevet av: Kjell Roar på april 22, 2009, 19:07:22 pm Fant også samtidig ut at jeg mangler rør fra varmepotta til baksete, må disse være på plass? Jeg trenger ingen varme i bilen, så må jeg blokke de? Brått en dag dugger det på ruta.... Kjent boble-fenomen. Da er det kjekt med litt lun varme.... ;D Veldig kjekt!!! Tittel: Sv: Under bilen, hvor finner jeg...del 2 Skrevet av: Ragge på april 29, 2009, 21:37:59 pm Det gikk greit å løsne waiern litt slik at jeg får tak i den.
Den ligger nå synlig i det lille hullet ved pedalene, men det som jeg synes var litt rart er at jeg ikke greier å rokke den. Jeg tar i det jeg kan men klarer ikke å dra waiern fram idheletatt :-\ Er dette vanlig? Tittel: Sv: Under bilen, hvor finner jeg...del 2 Skrevet av: Reiel på april 29, 2009, 23:22:14 pm Det gikk greit å løsne waiern litt slik at jeg får tak i den. Den ligger nå synlig i det lille hullet ved pedalene, men det som jeg synes var litt rart er at jeg ikke greier å rokke den. Jeg tar i det jeg kan men klarer ikke å dra waiern fram idheletatt :-\ Er dette vanlig? Du har løsnet den fra clutcharmen på girkassa håper jeg? ;) Vist ikke, så gjør det. Du har INGEN mulighet til å rikke den ellers ;) Tittel: Sv: Under bilen, hvor finner jeg...del 2 Skrevet av: Ragge på april 30, 2009, 08:56:00 am Du har løsnet den fra clutcharmen på girkassa håper jeg? ;) Vist ikke, så gjør det. Du har INGEN mulighet til å rikke den ellers ;) [/quote] Regner med du mener den lille stanga helt bakerst som waiern stopper i? Har ikke løsnet den helt av nei. Hadde vel overdrevne tanker om min egen arm styrke :) Tittel: Sv: Under bilen, hvor finner jeg...del 2 Skrevet av: Oddbjørn på april 30, 2009, 09:08:23 am Når du siden skal justere wireren så kommer du til å trenge styrke eller bare en pipe på ca 7 cm. Press inn clutch og be noen holde denne inne. sett inn pipa mellom armen til wire og kanten på girkassehuset, slipp så ut clutch.
Armen blir nå holdt tilbake av pipa du satte inn i press. på med litt spray på vingemutteren å du kan nå stille denne med to fingre ;-) Tittel: Sv: Under bilen, hvor finner jeg...del 2 Skrevet av: Ragge på april 30, 2009, 09:18:32 am Høres ut som et godt råd, sparte meg mye banning og steiking under bilen der ;D
Tittel: Sv: Under bilen, hvor finner jeg...del 2 Skrevet av: Einic på april 30, 2009, 16:07:42 pm Kan også feste en griptang (Gripex) på viren der den er krympet fast. Da er det enkelt å vri vingemutteren med litt fett på gjengene. (Må være litt sterk i "klypa)
Tittel: Sv: Under bilen, hvor finner jeg...del 2 Skrevet av: Oddbjørn på april 30, 2009, 19:26:19 pm Høres ut som et godt råd, sparte meg mye banning og steiking under bilen der ;D pinne på clutchen sparer deg for medhjelper og ;-) Neste gang eg må bytte gulv bak i ett bagasjerom så blir det inspeksjonsluke hehe |