Tittel: T2 og IRS: Hvilken girkasse er best å bruke? Skrevet av: David på april 28, 2009, 14:49:44 pm Hei,
'66 T2, Wagenwest IRS kit, type3 bremsedeler. Jeg har tenkt å sette inn en 1500/1600 motor, men kan bli større motor etter hvert. Hvilken girkasse bør jeg satse på? Har hørt at 1303 >1973 girkasse er best for dette, men nå er jeg usikker mht motorstørrelse og belastninger osv. Tittel: Sv: T2 og IRS: Hvilken girkasse er best å bruke? Skrevet av: folkevogn-boble på april 28, 2009, 15:43:08 pm det beste er vell porsche kasse selv om det ikke står på lista, men det blir litt tilpasning og penger
Tittel: Sv: T2 og IRS: Hvilken girkasse er best å bruke? Skrevet av: David på april 28, 2009, 15:49:17 pm hva med en type 3 kasse eller en bay kasse?
Vil de passe og være bedre? Det kommer vel litt ann på giring også...? Tittel: Sv: T2 og IRS: Hvilken girkasse er best å bruke? Skrevet av: Rikard på april 28, 2009, 16:11:22 pm Heisann, jeg har en girkasse stående, er ganske sikker på at det er en 1303S kasse, da jeg har en motor stående som er 1600AS, tror begge tingene har sittet i samme bil!
Denne kan du få billig. Har ikke klart å finne kassenummeret enda, men kan jo gjøre ett nytt forsøk. Bor i Røyken(20 min fra Drammen) Ta kontakt på PM hvis dette er innteresant. Mvh Rikard Tittel: Sv: T2 og IRS: Hvilken girkasse er best å bruke? Skrevet av: David på april 28, 2009, 19:45:35 pm Heisann, jeg har en girkasse stående, er ganske sikker på at det er en 1303S kasse, da jeg har en motor stående som er 1600AS, tror begge tingene har sittet i samme bil! Denne kan du få billig. Har ikke klart å finne kassenummeret enda, men kan jo gjøre ett nytt forsøk. Bor i Røyken(20 min fra Drammen) Ta kontakt på PM hvis dette er innteresant. Mvh Rikard Var ikke helt svaret jeg var på utkikk etter, men du har pm uansett hehe |