VWNorge

Forum => Problemløseren => Emne startet av: Ragge på desember 06, 2009, 17:35:35 pm



Tittel: Jaja, her må det innbrudd til
Skrevet av: Raggedesember 06, 2009, 17:35:35 pm
Hei.
Jeg har et problem, skulle låse opp bobla mi på torsdag. Etter ett kvarter med prøving hørte jeg ett klunk, og nokke som datt ned inne i døra.
Så nå må jeg bryte meg inn, men dette har jeg prøvd meg på før, og da ble det en del ødeleggelse(dørhåndtak, trekant vindu).

Noen som kan være så elskverdig å SENDE MEG EN PM med triks på hvordan å gjøre dette uten å ødelegge?


Tittel: Sv: Jaja, her må det innbrudd til
Skrevet av: LOBOdesember 06, 2009, 20:25:55 pm
Er endel innlegg her fra før. Prøv å søk :)


Tittel: Sv: Jaja, her må det innbrudd til
Skrevet av: Raggedesember 06, 2009, 20:35:34 pm
Er endel innlegg her fra før. Prøv å søk :)

 :) Det var det første jeg gjorde, men finner ingenting. Men slike ting bør vel kanskje slettet, nok av tjuvradder her i verden.


Tittel: Sv: Jaja, her må det innbrudd til
Skrevet av: Boergedesember 06, 2009, 21:11:26 pm
http://vw2you.com/cgi-bin/UltraBoard.cgi?action=Read&BID=1&TID=12717&P=1&SID=37


Tittel: Sv: Jaja, her må det innbrudd til
Skrevet av: Filip/puritydesember 06, 2009, 22:03:51 pm
Ta en passelig tykk ståltråd, lag en løkke som går rundt den svarte som låser opp døra fra innsida. Så trer du denne inn gjennom mellomrommet mellom døra og karosseriet, i pakningen. Der pleier det å være passelig plass til å få gjennom og manøvrere en ståltråd. Så må det litt tålmodighet til for å få tredd tråden på plass og låst opp døra, men jeg har gjort dette selv flere ganger på egne biler, og det går som regel etter en stund!


Tittel: Sv: Jaja, her må det innbrudd til
Skrevet av: FreddyBdesember 07, 2009, 08:32:40 am
Nokon må snarast starte med import av apebabyar..


Tittel: Sv: Jaja, her må det innbrudd til
Skrevet av: Gunnar|Rennfahrer2desember 07, 2009, 09:07:25 am
Dette er vanvittig enkelt, du trenger en litt lang sveisetråd( litt stivere enn vanlig ståltråd) som du lager en liten "u" i enden på og så stikker du den ned i mellom vindusgummien og vinduet og så fisker du litt opp og ned, ca10cm foran knappen, det begynner å bli lenge siden jeg gjorde dette nå men jeg husker det var skremmende enkelt. Jeg hadde en lei tendens til å glemme igjen nøkla inne i min 1303 og oppbevarte derfor en slik tråd liggende i motorrommet. Tok meg sjelden mer enn ett minutt å få opp låsen. Men dette trikset virker BARE på biler med låseknapp.


Tittel: Sv: Jaja, her må det innbrudd til
Skrevet av: Jon Tdesember 10, 2009, 14:49:25 pm
Jeg har brukte en kleshenger i ståltråd, slik man får på renseri!