Tittel: Perohaus hanskeromsdører Skrevet av: jehoey på mars 06, 2010, 09:41:12 am Er det noen som har bilder , brosjyrekopier eller annen info om disse dørene ?
Jeg kjenner til Brezelwerks sine bilder. Trenger flere bilder og mer informasjon Noen som har interiørbilder av Stoll`en på museet i Wolfsburg ? Den bilen har disse dørene. Jeg husker ikke navnet på engelskmannen som restaurerte denne bilen. Noen som husker ? Kjenner noen til om det er mulig å komme i kontakt med han ? Jeg trenger spesifikt bilder og info om hengsler og "låser" til disse dørene. Jeg har en anelse om at dørene ble levert med forskjellig utstyr ? Mange spm ! Kjenner du til dette utstyret og variasjonene i det , og vil dele kunnskapen ,så send meg en PM. Tittel: Sv: Perohaus hanskeromsdører Skrevet av: SplitMan på mars 06, 2010, 23:15:18 pm Bob Shaill heter han. Jeg tror du kan nå han ved å maile til Volks World Magazine, han skriver jo der fast. Han er både detaljorientert og utstyrt med godt minne, så han kan helt sikkert gi deg noen tips.
Tittel: Sv: Perohaus hanskeromsdører Skrevet av: jehoey på mars 16, 2010, 07:21:41 am Takk. Da har jeg lagt igjen melding hos Volksworld. Da ser vi vel snart om det gir resultater.
Tittel: Sv: Perohaus hanskeromsdører Skrevet av: jehoey på mai 02, 2010, 18:34:37 pm [attachment=2][attachment=3][attachment=1]
Ideer om hvordan en går fram med restaurering av slike hanskeromsdører ? Tittel: Sv: Perohaus hanskeromsdører Skrevet av: Dr. Ing. Brezelfürsten på mai 02, 2010, 20:11:56 pm Tøft lokk :)
Jeg ville forsiktig tatt av molding og hvitknapp først. Deretter kunne man kanskje blåst resten med nøtteskall uten å demontere det ytterligere for så å legge på ny hvit lakk eller bilens farge. Hadde det vært mitt lokk ville jeg ikke restaurert molding eller askebegeret. Artig å la det skille seg litt ut ift repro. |