Tittel: ny hovedsylinder Skrevet av: boble MG på mai 18, 2010, 21:20:48 pm Jeg har byttet hovedsylinder på min 70 t3, variant.
er to krets bremsesystem, hovedsylinder var vekke da jeg kjøpte biølen så den nye ble montert med rør til balbremser i et av utløpene nermest torpedovegg, mens bremserør til hvær side fremme ble utifra ytterste del av hovedsylinder, luftet bremser og har fått trykk, men når jeg er ute å prøvekjører låser bakhjulene seg først, jeg har prøvet og feilet litt, tilogmed montert av ene røret som går ut til v, framhjul og trykket ned pedalen uten at den går til bunns!, men renner veske ut, men ikke med noe trykk. har og prøvd å justere bremsepedalen flere ganger uten at dette hjalp, hva kan være problemet?? det er montert nye slanger, og nye hjulsylindre bak, og calippere er ikke fastrustede. på forhond takk for svar!. Marius Tittel: Sv: ny hovedsylinder Skrevet av: Formula Vee på mai 18, 2010, 22:27:27 pm har du sjekket at T stykket ikke er fullt av dritt? Eller røret fra hovedbremsesylinder? Ta ei kecthupflaske med bremseveske og prøv å trykk igjennom? Det går jo det røret fra hovedsylinder til et T stykke, så fordeler det seg V/H med rør, før det blir slanger og rør igjen. Jeg fikk i posten i dag fra Dalhems, komplette nye rør og slanger, tror det kostet noen få hundrelapper.
Tittel: Sv: ny hovedsylinder Skrevet av: boble MG på mai 20, 2010, 20:29:46 pm er ikke t stykke foran, er frembremsene som er problemet, bak virker de fint.
fremme går rørene bare rett ut til hvert hjul fra hovedsylinder, skrunne også ut et bremserør fra hovedsylinder og presset ned pedal, pedal bunnet da heller ikke., men det rant bremseveske ut. Tittel: Sv: ny hovedsylinder Skrevet av: Squareback på mai 20, 2010, 22:44:26 pm Har du byttet bremseslanger foran også?
Tittel: Sv: ny hovedsylinder Skrevet av: boble MG på mai 21, 2010, 10:39:03 am ja,
Tittel: Sv: ny hovedsylinder Skrevet av: Einic på mai 21, 2010, 10:44:04 am Bremsekraften er bestemt av arealet på stemplene. Kan det være satt på for store hjulsylindre? Bremseklosser og band bør være av samme type. Hvis det er fuktighet i tromler kan de låse seg ved bremsing.
|