Tittel: Dropspindler/Puma Skrevet av: Rask på mai 26, 2010, 23:31:40 pm Skal senke min 1300-70 framme. Hva er å anbefale? Puma eller dropspindler? Hva blir godkjent? Mye arbeid/vanskelig å skifte om til puma? Hvordan ser jeg forskjell på original å puma? Trenger sårt tips
da jeg skal bestille til helga. ;D ;D Tittel: Sv: Dropspindler/Puma Skrevet av: RobInThaHood på mai 27, 2010, 08:23:52 am En blanding av begge deler er absolutt å anbefale!
Trenger da ikke senke så mye på Pumaen at det går hardt ut over geometrien... Ved kjøp bør du sørge for at du får en Puma med riktig senking!! (Finnes 2 typer så vidt jeg vet: senker lite/ mye) Pumaen kjennes igjen på senkeinnsatsene: justerbare med rillete plater.. Enkelt å skifte: 4 bolter + løsne stag og styresnekke, samt bytte over fjærpakke og armer. Spør litt rundt før du setter sammen.. Tittel: Sv: Dropspindler/Puma Skrevet av: Arild t1 på mai 27, 2010, 10:16:36 am Ha gjerne med en som kan hjelpe til å holde ol. det er veldig klønete å gjøre dette på egenhånd ;)
Tittel: Sv: Dropspindler/Puma Skrevet av: RobInThaHood på mai 27, 2010, 10:58:02 am True that ;D
Tittel: Sv: Dropspindler/Puma Skrevet av: Filip/purity på mai 27, 2010, 11:28:59 am Du kan få puma godkjent, men ikke dropspindler såvidt jeg vet. Men tror ikke folka på BT klarer å se at du har senkespindler uten at du sier det til dem, så det går sikkert fint med det også! Selv om den blir nok ikke godkjent om den ligger på bakken.
Tror de fleste som utfører PKK ikke tar det så tungt om bobla er litt senka, så lenge det meste ser greit ut, og det ikke går mye ut over kjøreegenskapene! Tittel: Sv: Dropspindler/Puma Skrevet av: justandy på mai 28, 2010, 08:49:34 am gul rillete plate senker litt
grønn senker enda mere + spindeler senker mye har puma med grønn plate og spindeler kan da senke den 18 cm totalt eller så mye at hjula henger i lufta, nå får jeg 2 fingre under forstillinga men ikke blitt stoppet enda(2 sesonger) Tittel: Sv: Dropspindler/Puma Skrevet av: Rask på mai 29, 2010, 20:23:27 pm Takker. ;D 8)
|