Tittel: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: BERGER på juni 02, 2010, 10:43:21 am Endelig er det vær som skal nytes i gobilen :)
Kjørt Ghia på jobb både i dag og i går, og tror jeg skal fortsette med det en stund! Fikk selskap av en MG i garasjen på jobben :) [attachment=1] Litt film fra tur hjem fra jobben: http://www.youtube.com/watch?v=-zGtOizh5SE Flere som kjører finbil om dagen? Del det her! Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: flatfour på juni 02, 2010, 11:00:15 am ;D
[attachment=1] Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: LOBO på juni 02, 2010, 12:59:07 pm Min nyeste bil er for tiden en 1954mod, og den bruker jeg til jobben nå i sommer :)
Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: Lowlife på juni 02, 2010, 13:10:26 pm Brukte bilen på jobb på mandag, men har sluttet foreløpig, for den orker bare 20 min. om gangen.
Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: Jøran Larssen på juni 02, 2010, 13:15:27 pm Kjører luftkjølt så og si hver dag ;D
Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: 55luft på juni 02, 2010, 13:16:46 pm Her er det også finbil til jobben. 55 mod koser seg på vei inn til Oslo
Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: Lasse `65 på juni 02, 2010, 13:17:06 pm Samme her! :)
De må jo brukes!!? Lasse Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: Kheiron på juni 02, 2010, 13:20:50 pm Fin film Berger!! :)
Hadde jeg vært i jobb nå, så hadde jeg kjørt boble hadde jeg hatt boble på veien! :D espen Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: RZR-Andy på juni 02, 2010, 16:05:34 pm Kjører også luftkjølt (1303) til og fra jobb, problemfritt i ett år gjennom vinteren også, bank i bordet :)
Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: 1303SS på juni 02, 2010, 16:20:03 pm kjører 1303 hele året ;D men nå om dagen veksler jeg med tempoen så blir hue ekstra luftkjølt ;D
Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: JTWE på juni 02, 2010, 16:26:48 pm Hver dag til jobb....
Snøen er heldigvis borte nå... Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: eWolf på juni 02, 2010, 21:39:33 pm Mine blir også brukt daglig. ;D
Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: Pompel`s Pitstop på juni 02, 2010, 22:51:32 pm Siden august i 09 har min 1302S vært gjennom -31,5 til +25 grader, og det går nesten smertefint:) skal fortsette med det!
Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: Mr. Empiboy på juni 06, 2010, 23:49:53 pm Jeg har kjørt Touran med masse motordeler til boble i bagasjerommet de siste ukene....... Men det har ikke like høy grad av sjarm synes jeg.....
Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: 58orgbug på juni 07, 2010, 21:50:57 pm nå står bruksbilen på bukker å trenger litt rep før eu, så da blir det å kjøre 58n hver dag, prøver jo da å bruke ekstra lang tid på å få reparert bruksbilen som er en 98 mod bmw 316 stasjonsvogn som er langt ifra like kul å kjøre som bobla.
Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: Mr. Empiboy på juni 07, 2010, 22:00:37 pm nå står bruksbilen på bukker å trenger litt rep før eu, så da blir det å kjøre 58n hver dag, prøver jo da å bruke ekstra lang tid på å få reparert bruksbilen som er en 98 mod bmw 316 stasjonsvogn som er langt ifra like kul å kjøre som bobla. Høres egentlig ut som at bruksbilen ikke er kul å kjøre i det hele tatt...... Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: 58orgbug på juni 07, 2010, 22:45:59 pm jeg er faktisk ganske fornøyd med bmwn, den har vært trofast, er bare det vanlige med foringer i bærearmene, smal sak å fikse, men det er så deilig å kjøre boble så jeg stresser ikke. det hadde jo vært fint å hatt en helårs boble med bensin varmer, har vært inne på tanken mange ganger.
Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: Andersen VW56 på juni 07, 2010, 22:50:51 pm jeg er faktisk ganske fornøyd med bmwn, den har vært trofast, er bare det vanlige med foringer i bærearmene, smal sak å fikse, men det er så deilig å kjøre boble så jeg stresser ikke. det hadde jo vært fint å hatt en helårs boble med bensin varmer, har vært inne på tanken mange ganger. Jeg kjører den hvite 1302 hele året, selvom vinteren har vert ekstrem kald i år så er det ikke så ofte jeg har hatt behov for bensinvarmeren. Kjører også mye med en Simca 1100 fra 72 om vinteren. Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: vw dude på juni 07, 2010, 23:13:26 pm øvelseskjører bobla mi noen ganger i uka. er en nydelig bil å kjøre. ;D
Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: justandy på juni 08, 2010, 01:05:29 am har kjørt bobla til jobb den siste uka etter bug camp. den klarte jo turen moss-hamar-moss uten problemer, så da kjører jeg moss-ski til jobb. bruker litt lenger tid men koser meg på vei til/fra jobb
Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: Einic på juni 09, 2010, 00:29:58 am Min VW Porsche 914 har vært i daglig bruk hver sommer siden 1998. Min 1302 også fra tidlig 1980 frem til 2001. Biler er til for å kjøres!! Utstillingsbiler er ikke biler. Kjører ikke om vinteren pga våre "venner" i statens vegvesen som salter veiene. Da bruker jeg min Caravelle som jeg kan skrote med god samvittighet når rusten tar overhånd! Alle feilkjølte biler kan brukes i saltsørpa og kastes når de er ferdige.
Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: Dewil på juni 12, 2010, 03:14:50 am Kjører nesten hver dag til jobb med bobla mi :D Justerte forgasser og bremser etter arbeidstid i dag. Du verden så kjekk en Co måler er ;D
Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: 58orgbug på juni 12, 2010, 08:57:58 am hei dewil, hva slags co verdier er det på bobla? kansje jeg trenger litt justering på min også.
Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: 98super på juni 12, 2010, 09:31:53 am Ghiaen min blir brukt hver dag (i regn å sol) Hver helg kjører jeg Oslo/Langesund. Elsker å kjøre luftkjølt om sommeren ja :)
Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: Kjell Roar på juni 12, 2010, 09:38:50 am har kjørt bobla til jobb den siste uka etter bug camp. den klarte jo turen moss-hamar-moss uten problemer, så da kjører jeg moss-ski til jobb. bruker litt lenger tid men koser meg på vei til/fra jobb Hvid du bruker lengre tid med bobla, så må du bryte fartsgrensa ganske godt ellers.... ;) Sjøl min gamle 30 hk topper 120 på meteret. Med litt misvisning er jeg nok på de 112 km som blei oppgitt da de var nye. Og hvis bilen ikke tåler å kjøre på full gass, er det noe som ikke er iorden. Og min brukes nesten hver dag nå, ihvertfall når det ikke regner. Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: Dewil på juni 12, 2010, 18:57:50 pm hei dewil, hva slags co verdier er det på bobla? kansje jeg trenger litt justering på min også. co: 2.9 co2 12,7 HC 277 lambda 0,964 Dette er verdiene fikk jeg på min, den går litt vist litt fet. Blir sikkert litt mere justering senere. hehe. Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: ovejohan på juni 12, 2010, 19:28:00 pm kjører Edna hele året. Sommer som vinter. :) Og ikke bare til og fra jobb.
Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: justandy på juni 12, 2010, 19:33:52 pm har kjørt bobla til jobb den siste uka etter bug camp. den klarte jo turen moss-hamar-moss uten problemer, så da kjører jeg moss-ski til jobb. bruker litt lenger tid men koser meg på vei til/fra jobb Hvid du bruker lengre tid med bobla, så må du bryte fartsgrensa ganske godt ellers.... ;) Sjøl min gamle 30 hk topper 120 på meteret. Med litt misvisning er jeg nok på de 112 km som blei oppgitt da de var nye. Og hvis bilen ikke tåler å kjøre på full gass, er det noe som ikke er iorden. Og min brukes nesten hver dag nå, ihvertfall når det ikke regner. Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: vw1961 på juni 12, 2010, 19:35:35 pm Hun brukes så ofte som mulig så lenge det ikke er snakk om høyastighetsforflytning på motoveier eller sånt. Hverdagsbilen med motor i gal ende, og mangel på dirketedrevet kjølevifte brukes mindre og mindre. La folket se gamle klassikere oftere! Opplever ofte smilet kommer fram, og de bak viser respekt for den foran som ikke kjører langt over fartsgrensa. Morro med gammel bil!!
Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: FreddyB på juni 23, 2010, 00:48:53 am http://www.youtube.com/watch?v=UvxNLUQU-DE
Ute og kosa meg i kveldssola.. Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: Svein. på juni 23, 2010, 07:26:44 am Bobla blir brukt så og si hver dag. Og med ny motoren inne, er det en fryd og kjøre :).
[attachment=1] Mvh Svein. Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: Hot Owl på juni 23, 2010, 07:58:12 am Ute og kosa meg i kveldssola.. Kul låt og kjøretur... men besøk av en Sandefjording (LY)...? Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: FreddyB på juni 23, 2010, 08:59:24 am Han Sandefjordingen har eg gravd ned, og så har eg overtatt bilen hans.. Men så lærte eg noko i dag óg! LY er altså Sandefjord. Bill.mrk "Clueless".
Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: Lars Bratteng på juni 23, 2010, 10:23:34 am Har hatt pappaperm nå og ferdig til uka så da blir det Doka til Moss-Oslo-Moss hverdag, har jo ikke noen annen bil men får fikse meg en vinterbil i løp av sommer/høsten
Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: haz på juni 23, 2010, 10:30:30 am på vei til VW Sleds
[attachment=1] Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: monica82 på juni 23, 2010, 22:08:58 pm Her blir bobla brukt kvar dag!! Med glede!! Far i huset brukte ho til arbeid når eg var heima i mammaperm, og no er da min tur, når far i huset har pappaperm!! Ikkje noko som er så hærlig som å kjøyra bobla ein sommermorgen med vinduene på gløtt!! :-)
Bruker den heile året!! Og har ikkje hatt større problemer.. folk flirer godt når dei ser eg skraper is frå innsida på vinduet ;D ;D Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: 58orgbug på juni 23, 2010, 23:02:01 pm det er godt det er noen som er modig nok til å kjøre boble om vintern, folk har blitt for bortskjemt med å kjøre rundt i de nymoderne plastbaljene som går på veien i dag. det er når du må skrape is på innsiden av ruta du kjører skikkelig bil ;Dfortsett med dette Monica, dette står det respekt av ;)
Tittel: Sv: Sommer og finbilene må brukes! Skrevet av: monica82 på juni 24, 2010, 23:07:52 pm Hehe.. :D :D bobla er da bruksbil , så den står ikkje på pynt her i gården!! :-) Is på vinduene er sjarmerande på sitt vis!! :-) Og så er jo bobla mykje bedre enn stasjonsvogna me har på vinterføre!! Oppfordrer alle til å bruka bilane sine året rundt ;D ;D
|