Tittel: Regulator/vippe for likestrømsdynamo Skrevet av: KnastenradUndKnotenblech på juni 29, 2010, 22:11:03 pm Er disse "vare" for varme? ? ? ?
saken er har hatt regulatoren montert på toppen av viftehuset . etter en del hardkjørd så blir regulatoren god og varm ; 60 grader tipper jeg , og ladespenningen blir borte og det blinket/lyste svakt i ladelampa. jeg byttet til en annen regulator .men samme skjedde igjen. t.o.m en tredje satt jeg inn og når ladingen forsvant på denne , flyttet jeg regulatoren under baksete der den pleier å stå, koplet om på ledninger(da de er en vekselstrømsbil) byttet også børster på dynamo . ser foreløpig bra ut med kjølig regulator. Tittel: Sv: Regulator/vippe for likestrømsdynamo Skrevet av: H-MEK på juni 29, 2010, 22:42:38 pm Kan være en av grunnene til at de ble flytta fra dynamo til under baksete i 66/67.
Tittel: Sv: Regulator/vippe for likestrømsdynamo Skrevet av: 1303SS på juni 29, 2010, 22:53:34 pm har min plassert på dekslet for oljekjøleren og det har ikke vert problemer med lading er foresten en regulator fra biltema.
Tittel: Sv: Regulator/vippe for likestrømsdynamo Skrevet av: Lars Johansen på juni 30, 2010, 11:22:36 am Kan være en av grunnene til at de ble flytta fra dynamo til under baksete i 66/67. Antar det var knyttet mot fuktighet også. |