Tittel: Turteller viser ikke riktig Skrevet av: perpioneer på august 01, 2010, 21:24:46 pm I forbindelse med innstilling av gasser og tenning kjøpte jeg en turteller på biltema. Denne koblet jeg bare til på batteriet og minus på coil. Den er stilt inn på 4 syl. RPM øker og minker, men viser helt feil. Reklamerte på den og fikk ny. Den nye oppfører seg på samme måte. Noen som har hatt samme problem eller har en aning om hvorfor den ikke viser riktig RPM?
Tittel: Sv: Turteller viser ikke riktig Skrevet av: Ed Németh på august 01, 2010, 23:04:10 pm Høres ut som du har det samme problemet som jeg hadde på min vdo turteller.
Denne krevde elektronisk tenning (fordeler). Tittel: Sv: Turteller viser ikke riktig Skrevet av: pungar på august 01, 2010, 23:30:29 pm I forbindelse med innstilling av gasser og tenning kjøpte jeg en turteller på biltema. Denne koblet jeg bare til på batteriet og minus på coil. Den er stilt inn på 4 syl. RPM øker og minker, men viser helt feil. Reklamerte på den og fikk ny. Den nye oppfører seg på samme måte. Noen som har hatt samme problem eller har en aning om hvorfor den ikke viser riktig RPM? Merkelig. Jeg kjøpte også turteller på biltema, og den fungerer utmerket i bilen min. Viser den for mye eller for lite? Tittel: Sv: Turteller viser ikke riktig Skrevet av: Tistlo på august 01, 2010, 23:59:42 pm Dersom det ikkje er snakk om store bevegelsar so kan det jo fint vera motoren din som er litt laus i fisken og ikkje er heilt stø på turtalet
Tittel: Sv: Turteller viser ikke riktig Skrevet av: larsstea på november 04, 2011, 15:13:46 pm Har samme problemet med turteller fra Biltema. Fant du en løsning på dette?
Tittel: Sv: Turteller viser ikke riktig Skrevet av: rofferen på november 04, 2011, 16:19:50 pm godt det er flere som sliter med detta problemet.stilte jeg den inn på 6 sylindere opførte den seg mere normalt men gudane vet
Tittel: Sv: Turteller viser ikke riktig Skrevet av: Paasan på november 04, 2011, 16:49:36 pm Sikker på du ikke har 6 sylindre da ;) ;) Kanskje en slik porsche motor som er så vanlig i boble :D :D
Tittel: Sv: Turteller viser ikke riktig Skrevet av: Ivar på november 04, 2011, 16:53:19 pm Hadde lignande problem med ein tilsvarende for maaaange år sidan.
Viste greit på tomgang og lave turtall, men blei tullete ved pådrag, og ved høge turtall. I tillegg til + og - gjekk den på - på Coil. Det viste seg at når stiftåpningen blei for liten, så greidde den ikkje å følge med. Åpnet på stiften, stilte tenninga tilsvarende ned, og vips! Alt i orden. Tittel: Sv: Turteller viser ikke riktig Skrevet av: rofferen på november 04, 2011, 17:09:22 pm ah større påning på stiften kansje hvor mye hadde du på åpningen?
Tittel: Sv: Turteller viser ikke riktig Skrevet av: JFP på november 05, 2011, 00:05:00 am Høres ut som du har det samme problemet som jeg hadde på min vdo turteller. Denne krevde elektronisk tenning (fordeler). Dette er noe som gjelder en del turtellere, i hvertfall de siste VDO, som ikke er beregnet for stift-tenning. Saken løses ved å koble på en liten diode på ledningen mellom coil og instrumentet. Da fungerer det som det skal. Fikk tak i en del slike fra en elektronikkforretning. Dioden heter #1N4005 og koster 2 kr, eller noe i den retning. Den må kobles riktig vei, mener de to strekene på dioden skal peke mot coilen, husker ikke helt. Tittel: Sv: Turteller viser ikke riktig Skrevet av: Dewil på november 05, 2011, 00:58:26 am streken på dioden mot coilen ja. om du har noe gammal elektronikk liggende, så går det ann å lodde ut en. likeretterdioder er simple passive komponenter og man kan bruke så godt som hvilken som helst likeretterdiode.
Tittel: Sv: Turteller viser ikke riktig Skrevet av: Dewil på november 05, 2011, 00:58:56 am stiftåpning skal være 0.4mm
|