Tittel: VW kyndige i Nord Trøndelag? Skrevet av: Varj på august 09, 2010, 23:13:05 pm Skal snart på en langtur med bobla, så vil helst ha ventiler, tenning, etc baki der skal være justert rett.
Men dette er ikke noe jeg får til å ta på sparket, så om det er noen som har muligheten til dette, eller vet om noen.. så skrik ut. Betaler for hjelpen. ;) Har ringt forskjellige verksted, men de er fullbooket langt ut. Tittel: Sv: VW kyndige i Nord Trøndelag? Skrevet av: monica82 på august 10, 2010, 22:02:03 pm Har du prøvd rolf tiller på ler?? Riktig nok i sør trøndelag,då ;)
Han har delelager og kan alt om bobler... og er rimelig!! :D Tittel: Sv: VW kyndige i Nord Trøndelag? Skrevet av: Varj på august 10, 2010, 23:04:43 pm Tror jeg nesta må ty til han, skal nedover i morgen, og det var ingenting her oppe så.
Håper han har tid til meg da ;) Tittel: Sv: VW kyndige i Nord Trøndelag? Skrevet av: Nordtveit på august 10, 2010, 23:08:42 pm Her er en tråd som kansje passer deg ;)
om du ikke får hjelp, så tenker jeg disse videosnuttene hjelper deg godt ;) http://www.forum.vwacb.com/index.php?topic=3106.msg28387#msg28387 Tittel: Sv: VW kyndige i Nord Trøndelag? Skrevet av: Varj på august 10, 2010, 23:59:52 pm Skulle gjerne ha gjort dette selv, men langturen er allerede i morgen. *stress*
Bobla går fint, bare det at den er tregstartet når den er varm, så tenker det beste blir å stikke innom Rolf Tiller, da han har slike deler liggende om det er coilen feks. Og vil ikke stå fast her i Steinkjer om jeg har justert alt til de grader feil. ;P Tar jeg ikke sjansen på nå. Skal se på snuttene da, takk for link ;D Tittel: Sv: VW kyndige i Nord Trøndelag? Skrevet av: Nordtveit på august 11, 2010, 00:16:20 am min var også tregstartet da den var varm. fikk tips om å ha gassen i bunn når jeg starter den. og nå når jeg har gassen i bunn,starter den fint hver gang... du kan jo prøve :)
Tittel: Sv: VW kyndige i Nord Trøndelag? Skrevet av: Varj på august 11, 2010, 00:30:18 am Hm, sist gang dette skjedde var når jeg stod i en nedoverbakke i Trondheim.
Den dreide og dreide, men var som om den ikke traff før etter 30 sekunder med nøkkelen vridd om. Tror jeg bare pumpet da, så skal forsøke å ha den nede etter en prøvetur i morgen. Tittel: Sv: VW kyndige i Nord Trøndelag? Skrevet av: monica82 på august 11, 2010, 17:53:15 pm Bruker klampen i bunn når eg starter ,her også..
Bobla har vert treigstarta i da sista, men da viste seg å væra så enkelt som dårlig kontakt på sikringa.. No starter ho som berre da :-) Men rolf tiller får sikkert til å hjelpa deg!! God tur :D Tittel: Sv: VW kyndige i Nord Trøndelag? Skrevet av: Varj på august 24, 2010, 23:02:18 pm Da er jeg tilbake igjen... liten stund uten nett her.
Bobla har startet med bruk av pedal-ned... til tider, men plutselig på ferga tilbake til Steinkjer, så nekta den å starte igjen. Kinna og kinna til det ble svakere dreining til slutt. Måtte dyttes i gang med hjelp av trivelig fergefolk. Har endelig fått litt mer tid til å sjekke fordeler.. og stiften har en liten grop, så må skaffe en ny stift og kondens, noe som ikke akkurat var hyllevare hos noen av foretningene i Kristiansund. Så lot det bare være. Lurte på en ting til her... er det normalt at når man kjører i 70 og kommer til en bakke.. feks. den fra melhus mot trondheim etter den store rundkjøringen, så går bilen ned til 50 og strever med å holde seg på 60-70, uansett gir? Vet det ikke er store hestene, men hallo? Hva kan problemet være her? Tittel: Sv: VW kyndige i Nord Trøndelag? Skrevet av: Tistlo på august 24, 2010, 23:06:07 pm Stiften kødder til tenninga di.. kjøp ny stift og kondensator, og juster skikkeleg so er da nok oppe å går igjen
Sånn "on the road fix" er å ta sandpapir/fil og pussa imellom kontakten på stiften. deretter justera til 0.4mm. sandpapir, følarblad og eit skrujern bør alltid ligga i hanskarommet :) Når tenninga e oppe å går so ska du sjå han dreg bedre i bakkane og Tittel: Sv: VW kyndige i Nord Trøndelag? Skrevet av: gammern på august 24, 2010, 23:31:54 pm motorlokket ble veldig varmt på utsiden når min oval hadde gal tenning,nå er den justert og motorlokket er nesten kaldt nå,blir din varm?
Tittel: Sv: VW kyndige i Nord Trøndelag? Skrevet av: Varj på august 24, 2010, 23:56:33 pm Blir ikke glovarmt baki der eller på lokket. Men tror det var en gang den var noe over snittet varmt.
Sendte forespørsel til Unneberg nå, så får se hva som kan sendes i morgen. Sitat Når tenninga e oppe å går so ska du sjå han dreg bedre i bakkane og Håper virkelig på dette. 2000 KM kjøring med dårlig tenning... at jeg gidder. ;D |