VWNorge

Forum => Krigsmodeller => Emne startet av: nobrakes på august 14, 2010, 22:45:55 pm



Tittel: schwimm i usa.. gml annonse
Skrevet av: nobrakesaugust 14, 2010, 22:45:55 pm
http://www.pre67vw.com/classifieds/detail.aspx?id=2565


åhh tenkte jeg... før jeg så prisen,,, med dagens kurs, 160000usd = 995040nkr...
hadde ikke turt å bruke den som jeg ville engang til den prisen.. da er det ikke noe vits i å ha den i garasjen .. trist for meg.. har sååå lyst på menne....
hmpf  daså.. får jeg legge meg å drømme istedet da.. rimeligere det


Tittel: Sv: schwimm i usa.. gml annonse
Skrevet av: svenoleaugust 15, 2010, 10:45:24 am
Interesandt tema.
Det ble innført noen utplukkede eskemplarer av høyre ofiserer til USA og GB som krigsbytte. Disse var spesielt fine eksemplarer og ligger svert høyt i pris. Prisene på orginal biler varierer, men billige er de alikevel ikke. De er jo skjeldene, militærhistorisk, teknisk historisk og med sin VW historie som veteranbil.
Det ble solgt et restaureringsprosjekt fra Norge inført fra Tyskland for noen år siden for 250,000 til Sverige. Det var etter min mening et funn som ingen her hjemme benyttet seg av. Trolig er vel type 166 den dyreste VW veteranbilen i anskaffelse. Men i produksjon var den heller ikke billig, det er dyrt å produsere en amfibium.

Vår bekymring er at bilene havner i museum og i private samlinger men også hos eldre investorer. Dette gjør at miljøet rundt disse orginal modellene tørker inn. Men det er vårt håp at yngre veteraniteriserte tar vare på dem. Her er også restaurerings prosjekt og replikabilene et rimeligere mulighet og tilskudd.
Vil også tro at ei boble fra 1943 som fremstår urørt, ikke ombygget og mekket på vil falle svert høyt i pris på verdensmarkedet den også.

Det er lurt å starte med Kubel, morsom hobby-bil det også. Faktisk har en slik fått ny eier her hjemme for noen dager siden. GRATULERER!

Bilde: Ny tid og nye opgaver.


Tittel: Sv: schwimm i usa.. gml annonse
Skrevet av: nobrakesaugust 15, 2010, 11:57:38 am
sikkert lurt å begynne med kubel ja, men er ikke lett å få tak noen av de oven nevnte for en som meg, som ikke er kjent i miljøet, eller kjenner noen som kjenner noen osv...  :( men får fortsette å håpe, og drømme litt innimellom..  ;))


Tittel: Sv: schwimm i usa.. gml annonse
Skrevet av: nobrakesaugust 16, 2010, 00:32:01 am
en til jo.. http://www.thesamba.com/vw/classifieds/detail.php?id=971989