Tittel: Svake bremselys på bobla (6v) Skrevet av: nime på august 17, 2010, 17:37:12 pm Har litt svake bremselys på bobla synes jeg.. bremselysene lyser jo, men jeg synes ikke det lyser forskjellig/sterkere fra vanlig baklys. Pære er 18/5W. Kan det være dårlig jording? Både blinklys og skiltlys fungerer normalt.. noen som har noen tips og triks?
Tittel: Sv: Svake bremselys på bobla (6v) Skrevet av: ZAR på august 17, 2010, 17:52:18 pm Hadde en tilsvarende sak med transporteren min der bremselysene var svakere enn baklysene
Feilen vise seg å være bremselyskontakten, det gikk 6 volt inn på den og kom 3 volt ut igjen Tittel: Sv: Svake bremselys på bobla (6v) Skrevet av: nime på august 17, 2010, 20:13:13 pm Takk for tips!
Gikk over kontakten på bremselysbryteren, og voilá: Nå lyser det mye bedre! Men en antydning svakere på høyre side kontra venstre side. Lurer på om det kan være litt elendig jording - skal prøve med en ny jordingskabel, OG pusse pærekontaktene :) Tittel: Sv: Svake bremselys på bobla (6v) Skrevet av: nime på august 17, 2010, 23:25:17 pm Tok en liten tur i kveld i regnet, og i mørket oppdaget jeg at ladelampen lyser svakt når jeg tråkker på bremsen. Fikk med frua ut for å tråkke litt på pedalen, og da så vi at det høyre bremselyset tenner et tidels sekund senere enn bremselyset på venstre side, og lyser en tanke svakere. Får gå over litt jording i morgen tenker jeg.
Tittel: Sv: Svake bremselys på bobla (6v) Skrevet av: 1959 Ragtop på august 18, 2010, 01:50:05 am Det høres ut som du har et jordings problem på bilen. Det er lurt å sjekke alle jordingspunkter på bilen. Du kan også med fordel pusse batteripolene dine. Lykke til !
Mvh Alf |