VWNorge

Forum => Problemløseren => Emne startet av: Charles på august 25, 2010, 17:43:29 pm



Tittel: Hva går om hverandre av vann / luft ?
Skrevet av: Charlesaugust 25, 2010, 17:43:29 pm
Går det å ta innsprutanlegget fra en 85mod. Caravelle 112i automat og sette på min 2liter cu motor, og er det flere motordeler som kan brukes.Trengs det event. mye ombygging til, kan få kjøpt en komplett bil for 5000kr.Er det en vettu pris, hvordan er disse motorene er de bra.Får jo igjen 1500kr hos hoggern så da blir det jo ikke så galt hvis jeg får brukt noen deler, kanskje det går å selge noen deler også.


Tittel: Sv: Hva går om hverandre av vann / luft ?
Skrevet av: tezeraugust 25, 2010, 18:13:02 pm
waser boxer innsprut passer ikke til gammel type 4 motor som er luftavkjølt!
er begge luftavkjølte så passer det!


Tittel: Sv: Hva går om hverandre av vann / luft ?
Skrevet av: KnastenradUndKnotenblechaugust 25, 2010, 21:19:50 pm
du kan bruke WBX sprut på 2.0L luft.
har bygget om 2 stk  2.0l luft motorer til WBX sprut.
noe ombygging er det .
men har da hatt innsprudeler fra en luft motor, bruker innsugsrør/plenum fra 2.0L, dyser, ledningsnett, mengdemåler fra WBX  montere vanntempsensor i luftstrøm under syl/topper.




Tittel: Sv: Hva går om hverandre av vann / luft ?
Skrevet av: Charlesaugust 29, 2010, 19:21:20 pm
Takker for svar, kan man bruke deler fra 1,7 - 1,8 liter eller bør det være fra en 2,0 liter. Har du noe bilde av hvor du monterte den vanntempsensoren, skjønte ikke helt det der med luftstrøm under topper.


Tittel: Sv: Hva går om hverandre av vann / luft ?
Skrevet av: KnastenradUndKnotenblechaugust 29, 2010, 19:30:51 pm
har ingen bilder. med sveiste in en mutter i ett av kjøledeksla bak på motoren som dekker syl/topper.
er jo ikke så kritisk, mest choke funksjon denne har.