VWNorge

Forum => Problemløseren => Emne startet av: Lohnejr på oktober 29, 2010, 11:25:18 am



Tittel: Barnesete og belter i T1
Skrevet av: Lohnejroktober 29, 2010, 11:25:18 am
Hei,

Tenkte å innmontere belter i baksetet slik at jeg har muliget til å ha barnesete i Bobla, hvis det jeg en dag skulle trenge bilen som en plan B.

Spm: Valg av barnesete. Tenkte jeg skulle få tak i et bakovervendt barnesete til minstemann. Med to dører er ikke dette det beste utfordringer. Noen som har noen erfaring eller tanker rundt valg av barnesete. (Datter er 1,5 år og dette er kun en reserveløsning hvis stasjonsvognen skulle streike eller annet som gjør at jeg trenger å ta bobla ut fra vinterdvalen)

Noen erfaringer eller anbefalninger i denne sammenhengen?



Tittel: Sv: Barnesete og belter i T1
Skrevet av: Brurudoktober 29, 2010, 12:18:48 pm
jeg har planer om å kjøre guttungen i forsetet og mor bak, han har bakovervendt sete. Det er jo tross alt ikke airbag i boble.
Men guttungen er endel yngre enn datteren din, ca 1år yngre faktisk, jeg har montert inn rullebelter foran også har han Maxi Cosi stol.