VWNorge

Forum => Problemløseren => Emne startet av: sykkelmannen på januar 29, 2011, 22:02:42 pm



Tittel: Vw svakhet på baklås...
Skrevet av: sykkelmannenjanuar 29, 2011, 22:02:42 pm
Hei, jeg har et problem med bagasjeromslåsen på min 1992 polo cl diesel. Først etter snøen begynte å smelte og det lå "saltvann" på veiene pga all saltinga fant jeg ut av at låsen sto bom fast når jeg prøver å vri den om. Jeg kjenner to andre også som har helt samme problem med bagasjeromslåsen, og dem har Volkswagen også.

Siden det var først etter alt "saltvannet" som kom at låsen gikk i stykker tenkte jeg kanskje det hadde tatt seg inn noe salt og jeg lurer da på om det kan ha rustet eller noe har kilt seg inni der.

Jeg har skrudd den ut og prøvd å vri om den tingen som stikker ut fra låsen bakfra med tang, og med dårlig lykke. Beklager for mangel av faguttrykk ;)

Jeg lurte da på om dere har noen generelle tips angående dette? Jeg har prøvd med låsolje og rustløser spray. Er bare ganske kjedelig å ikke ha lås i orden når man har anlegg til 6000,- bak der :)

Mvh Markus.


Tittel: Sv: Vw svakhet på baklås...
Skrevet av: Finn-Erik DeLuxe60januar 29, 2011, 22:26:27 pm
Hei. Kjøp luftkjølt vw så slipper du disse "nymotens" problemer  ;)  Disse låsene (på modeler før 2000) er kjent får å lage problemer vinterstid, da fettet de brukte inne i disse låsene fra fabrikken ikke tåler kulde og tempratursvingninger. (ikke laget for Norske forhold, som Møller sa da vi var oppe å klaget på vår Polo som hadde samme problem flere vinterer på rad.. ::) ) 

Et tips som virket på vår er å ta å legge låsen i diesel over natten, vaske dritten godt med tannbørsten og smøre den godt opp igjen.

Lykke til  ;)


Tittel: Sv: Vw svakhet på baklås...
Skrevet av: sykkelmannenjanuar 29, 2011, 22:34:44 pm
Tusen takk for bra svar Finn-Erik! Jeg skal prøve å få til dette i morgen :)