Tittel: Gjekkfester T1 Skrevet av: king.oslo på februar 06, 2011, 23:39:35 pm Heisann,
I min nære vennekrets har jekkfestene på T1 blitt referert til som rustmagneter. Jeg ønsket helst å sveise på noen nye, men på sikt lurer jeg på om det er fornuftig å ikke sveise på noen nye, som del av restaureringen i vinter. Jeg har hørt rykter om at det vil være greit, sånn juridisk sett å sette inn en saksejekk i bilen, men jeg ønsket bare en bekreftelse, slik at jeg ikke kommer på EU-kontroll og får problemer fordi festene er borte. Takk for det. Mvh, Marius Tittel: Sv: Gjekkfester T1 Skrevet av: Tistlo på februar 09, 2011, 10:47:35 am Dei bryr seg vel ikkje om du har rustne jekkfester eller ingenting, så da går fint. mitt råd er å fjerna dei og alle spor etter dei. og heller ha ein soksejekk med i bilen vist du pleier å punktera :)
Tittel: Sv: jekkfester T1 Skrevet av: ultimatevw på februar 11, 2011, 00:57:18 am Det er ikke påbudt med jekk i bilen, heller ikke reservehjul.
Refleksvest og varseltrekant er påbudt å ha. Tittel: Sv: Gjekkfester T1 Skrevet av: Tistlo på februar 11, 2011, 01:07:38 am Men det er dyrare å ringa viking eller falken :)
Tittel: Sv: Gjekkfester T1 Skrevet av: justandy på februar 11, 2011, 19:53:34 pm nei da, har man full kasko så koster det ikke mange kronene. 500,- i egenandel hos falck, sikkert det samme hos viking. er du medlem hos falck koster det kun medlemskapet og du får fraktet den 3mil.
Tittel: Sv: Gjekkfester T1 Skrevet av: Martin på februar 11, 2011, 20:33:36 pm fjern jekkfestene du. men lag noen u profiler som går i kon hvis du skjønte ;) tatt vekk mine på bussen å lagde noen slike.
Tittel: Sv: Gjekkfester T1 Skrevet av: LOBO på februar 12, 2011, 11:12:10 am fjern jekkfestene du. men lag noen u profiler som går i kon hvis du skjønte ;) tatt vekk mine på bussen å lagde noen slike. Hvis han skal senke bobla er det vel best å ikke ha noe som helst. Jeg har fester, men har ikke plass til noen som helst jekk under dem. Selv om den bare er senket 5-6cm bak... |