Tittel: Dårlig starting Skrevet av: Villminken på mai 08, 2011, 00:35:34 am Har slitt lenge nå med starting. De fleste gangene må jeg vri og vri på nøkkelen for å få starteren til å gå. det klikker i innslaget men ikke noe mer,etter mellom 5 og 10 forsøk går starteren.
Byttet starteren og foring i fjor siden denne var noe slarkete og hadde begynnt å gnage på ankeret. Men ble ikke noe bedre etterpå.... Den kan være noe enklere hvis jeg har toppladet batteri. Så hva tror dere,kan det lukte elproblemer???? Håper på noen tips :-) Tittel: Sv: Dårlig starting Skrevet av: oval drag på mai 08, 2011, 00:39:40 am prøv og bytt kabel mellom starter og batteri..
Tittel: Sv: Dårlig starting Skrevet av: HenrikF på mai 08, 2011, 00:40:35 am .... og sjekk jording fra girkasse til karosseri
Tittel: Sv: Dårlig starting Skrevet av: Villminken på mai 08, 2011, 00:45:28 am Skal slenge meg under i morgen, takker for tips :-)
Tittel: Sv: Dårlig starting Skrevet av: perpioneer på mai 08, 2011, 08:32:57 am for meg høres det ut som et solenoidproblem...
Tittel: Sv: Dårlig starting Skrevet av: Gullik på mai 08, 2011, 11:18:15 am Jeg setter 10 kroner på starterforingen,http://www.unneberg-bil.no/webshop/?p=i&id=11158
Har selv hatt lignende symptomer , og med den bilen var det om å gjøre at en aldri parkerte der det var helt flatt. En liten bevegelse på bilen også slippe ut clutchen, så dro startern i gang og inn igjen med clutchen i en faderlig fart for å la startern gjøre jobben sin. Snakker altså ikke om å trille igang bilen Tittel: Sv: Dårlig starting Skrevet av: vw1961 på mai 09, 2011, 21:05:16 pm Dette høres dessverre kjent ut. Jeg kobla på et rele mellom batteri og innslaget på starteren og brukte eksisterende kabel fra tenningslås til innslag som styrestrøm. Etter dette har problemet forsvunnet. Nå må det nevnes jeg kjører lavspenning så kanskje ikke spenningstapet er like relevant på høyvoltbobler. Bare et tips som er billig og enkelt.
Ha en fin Vwår Tittel: Sv: Dårlig starting Skrevet av: SveinT på mai 09, 2011, 21:53:07 pm Skrudde på en boble i dag med lignende symptomer, og på den var det dårlig kontakt i diverse kabelsko på tenningslås og sikringsboks. Klemte de litt sammen slik at de satt bedre fast, og da startet den med en gang.
Tittel: Sv: Dårlig starting Skrevet av: Villminken på mai 10, 2011, 22:29:54 pm Hmm..her blir det flere ting å titte på skjønner jeg, men takker så masse for all hjelp :-)
|