Tittel: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: Lowlife på september 12, 2011, 08:34:27 am Det forbauser meg stadig at så mange skriker opp og trenger lokale hver høst. Hva med å planlegge litt tidligere? Stadig vekk har jeg lokaler på hånd, og når jeg da søker etter interesserte medleietagere, melder det seg ingen. Er det meg det er noe galt med? Nå har jeg kommet meg inn i et lokale som i utgangspunktet er for lagring. Foreløpig er min bil den eneste som står der, og det er plass til minst ti biler til. Jeg har fått lov til å skru der, men som den eneste. For dette betaler jeg 500 kroner pr.mnd. Jeg har vurdert å leie hele lokalet, og da blir det et skrulokale, og det er fortsatt mulig å ha ti biler der, selv om man skrur. Det jeg trenger da, er noen seriøse mennesker som tenker lenger enn til våren, og som synes 500 kroner er greit å betale for en skruplass i mnd. Lokalet ligger i Frogn i Akershus. Nå bør noen kjenne sin besøkelsestid. Jeg regner med at det ikke går denne gangen heller, men jeg kan uansett formidle kontakt med utleier dersom noen er interessert i lagringsplass til 500 pr.mnd. Med dette utfordrer jeg dere til å vise dere som noe annet enn pratmakere.
MVWH Thomas tlf. 90746649 Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: torivar på september 12, 2011, 10:03:18 am Dette er jeg enig i. Noen vil nok hevde at eksempelvis undertegnede er en av disse pratmakerne.
Jeg er villig til å betale 500,- for lokale, men det må for min del være innenfor rimelig avstand, for hvis ikke blir ikke turen tatt og mekking ikke utført. Vet med meg selv at jeg ikke kommer til å kjøre 8 mil hver gang jeg skal skru. Vi snakker ikke Frogn som i Drøbak Thomas?? Vet du evt.om noe i nærheten av Ski, Ås, Drøbak, Siggerud etc? Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: Atle på september 12, 2011, 10:36:26 am Ikke mulig sveise lov i Lokal? Hvis er lov jobb med sveise i lokal. Jeg er interessert...
Mvh Atle. Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: Lowlife på september 12, 2011, 10:41:51 am Jo, det er Frogn som i Drøbak, men lokalet ligger nærmere E6 enn Drøbak, dvs. også nærmere deg, Tor Ivar. Sveising er ikke noe problem dersom vi leier hele lokalet. Jeg har selv tenkt å sveise der. Men jeg trenger mer enn to interessenter uansett. Jeg kan ikke betale 5000 i mnd. selv, 9fjortisen suger cash.
Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: torivar på september 12, 2011, 10:54:19 am Da går Tor-Ivar på banen og sier meld meg på. Jeg er mao med.
Send meg en PM med nr ditt så kan vi avtale nærmere fremdrift. Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: Lowlife på september 12, 2011, 12:28:14 pm Tlf.nr. står i første innlegg.
Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: torivar på september 12, 2011, 12:40:35 pm Godt observert av meg da;) Faen ass..
Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: haz på september 12, 2011, 14:24:28 pm Er det Frogn i Akershus, som i Frogn ca 35 unna Oslo, du tenker på her?
Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: cmi på september 12, 2011, 14:44:28 pm Er det Frogn i Akershus, som i Frogn ca 35 unna Oslo, du tenker på her? Det står forklart flere steder nedover :P Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: haz på september 12, 2011, 14:47:11 pm ser det nå :P for meg er ikke dette i Oslo-området
Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: torivar på september 12, 2011, 15:11:36 pm ser det nå :P for meg er ikke dette i Oslo-området Vi definerer det som Oslo-området på den siden av byn. Tar deg ca 25 min på E6. Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: haz på september 12, 2011, 15:53:34 pm ser det nå :P for meg er ikke dette i Oslo-området Vi definerer det som Oslo-området på den siden av byn. Tar deg ca 25 min på E6. Skjønner. Jeg kunne godt tenkt meg plass innenfor min definisjon av Oslo området, 25 min er for meg for langt unna. Tiden kan lett dobles om man er hypp på å reise ut dit etter jobbtid, pga rushtrafikk. Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: Squareback på september 14, 2011, 00:06:12 am Jeg kjører godt over 50 000 km i året og passerer eller stopper i Oslo svært mange ganger ila en vanlig uke.
Legger man kjøringen sin utenom "trafikktoppene" kommer man meget langt på 25-30 minutter. Fra meg (litt sørøst om Oslo) er jeg fint i Moss, Skedsmo eller Sandvika på en halv time. Men dette dreier seg ofte om planlegging og vilje. Ser heller ingen stor forskjell om en kjører i 13 minutter eller i 27 minutter...som et eksempel... Det har også alltid vært mye lengre fra sentrum og utover på bygda, enn motsatt vei. Kjenner godt til dette "fenomenet". Jeg liker å kjøre bil. Håper å tror at flere andre synes det. Å kjøre til og fra mitt "verksted" er en fornøyelse. Ofte tar jeg en omvei også. Liker ikke alle her på forumet å kjøre bil? Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: cmi på september 14, 2011, 00:13:41 am Er det ikke mer fornøyelse og kjøre til verkstedet ditt enn fra? :P
Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: Squareback på september 14, 2011, 00:28:22 am Er det ikke mer fornøyelse og kjøre til verkstedet ditt enn fra? :P Mulig det...Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: haz på september 14, 2011, 08:59:49 am Man kan helt klart være flinkere til å planlegge, og synes dette er et positivt initiativ, men for veldig mange bør lokalisering av et slikt sted kunne tilby noe fleksibilitet. For min del er det viktig å kunne bestemme selv for å dra når jeg selv ønsker det, og ikke når trafikken tillater det.
Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: Lowlife på september 14, 2011, 10:49:49 am Interessant, og uventet, utvikling av tråden dette her. At nesten ingen skulle melde seg, var ventet, men at det skulle utvikle seg til å bli en diskusjon om hva som er Oslo-området, overrasket meg. Jeg får bare be alle som mener at alt utenfor Oslogrensen er utlandet, om unnskyldning. Det var aldri min mening å mislede eller fornærme noen. Da har jeg i alle fall lært at vi ikke bor i nærheten av Oslo. Så feil kan man altså ta. En annen viktig lærdom er at det alltid er lengre avstand til steder utenfor Oslo, enn det er fra disse stedene og inn til byen. Kos dere i byen, så får vi bøndene kose oss i avkrokene våre. Nei, dette innlegget er ikke seriøst ment, men bare skrevet for å vise hvor tåpelig jeg synes denne tråden har blitt.
Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: haz på september 14, 2011, 12:18:20 pm Tolk det slik man vil, men ikke legg så mye i det at man blir oppfattet dithen at man synes folk er bønder fordi man synes dette ikke er i "Oslo-området". For det er det jo ikke. Ei heller har noen ytret at du ikke bor i nærheten av Oslo. (Og ikke lat som du er fornærmet :P )
Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Follo, i god avstand fra Oslo? Skrevet av: torivar på september 14, 2011, 15:38:27 pm Vi fortsetter tråden i håp om at folk finner det de ønsker seg i dette lokalet.
Lagringsplass altså. Bra initiativ Thomas. Her bør folk hive seg på. Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Follo, i god avstand fra Oslo? Skrevet av: Lowlife på september 15, 2011, 15:28:01 pm Ja, vi holder oss til emnet. Fortsatt ledige plasser både for allvitende, belærende bysnobber og uvitende bønder. ;D
Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: EspenX på september 15, 2011, 17:34:15 pm Hehe, ikke for å starte opp debatten igjen, men jeg flirer litt av at folk fra Ski og Siggerud som ikke synes det er noe pes å kjøre ut til Frogn hver gang man skal mekke ;)
Med håp om å bli satt i allvitende, belærende bysnobb-båsen, så synes jeg også at det blir litt i det lengste laget for oss i Oslo. Men bra tiltak og b-b-billig! Håper dere får det til, jo flere mekkefellesskap i stor-Oslo, jo bedre :) Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: Lowlife på september 16, 2011, 08:42:21 am Ikke seriøst ment fra min side,da. Jeg skjønner at vi er uenige om hva som er Oslo-området. Og det er greit for meg. Det jeg synes var morsomt, var at man ikke lot det ligge, men måtte bruke energi på å lage en sak av det. Og deretter ble det en noe barnslig "diskusjon" av det hele. Da er ikke jeg vond å be, liker å være barnslig. Som så ofte før, så krever jeg å ikke bli tatt alvorlig i denne tråden. Må vel også innrømme at jeg ble noe overrasket over hvem som startet diskusjonen, basert på tidligere erfaringer. Men , men bare moro fra min side.
Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: haz på september 16, 2011, 10:17:18 am Må vel også innrømme at jeg ble noe overrasket over hvem som startet diskusjonen, basert på tidligere erfaringer. hvem startet diskusjonen og hva fisker du etter? Ikke si at du bare tuller og tøyser, for så og skrive noe sånt. Blir litt som å vise peacetegn med venstrehånda og kaste brannfakkel med høyrehånda.. Synd du ser på dette som en diskusjon og ikke bare en enkel meningsutveksling. Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: Cheron på september 16, 2011, 10:56:40 am Gutta som leier plass på verksted hos meg har henholdsvis 1.5 TIME å kjøre en vei og han andre 25-35 min avhengig av trafikk.. Og har enda ikke hørt de klage!
Må være overflod av billige verksted i Oslo siden folk ikke gidder å kjøre en drøy halvtime.. Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: Lowlife på september 16, 2011, 14:36:06 pm Uansett, nå har jeg videreformidlet tlf.nr. til utleier til to interessenter til. Dersom de kommer seg inn her, og Tor Ivar også tar en plass, begynner vi å nærme oss å kunne "ta kontroll" over lokalet, og gjøre det til et VW-sted. Dessverre så jeg på onsdag at det har kommet inn en båt i lokalet, så det er allerede for sent å få det alene.
Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: Ruggen på september 16, 2011, 17:23:01 pm 500;- for en plass til lagring/skruing i dette området må da uansett være billi?
Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: atufte på september 28, 2011, 21:41:28 pm Hei
Var i kontakt med utleier som skulle ringe meg tilbake for en omvisning, men jeg hørte aldri noe mer, har du Thomas noe bedre ide, er klar for en plass med vil gjerne ta en titt først og sjekke betingelsene for dette... Alex Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: Lowlife på september 29, 2011, 08:34:18 am Prøv igjen. Han kan være litt distrè. Har trolig bare glemt det. Tor Ivar klarte å ordne plass. Jeg anbefaler å purre snart, da det kan fylles opp. Dersom alt har gått vår vei, skal det allerede være tre personer som representerer hobbyen vår på plass, og dersom du kommer deg inn, er vi nok til å overta hele lokalet når det tømmes til våren.
Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: atufte på oktober 15, 2011, 11:31:33 am Da har jeg fått plass (bilen kommer til uka) i lokalet også, kan jo bli ett morsomt miljø her etterhvert... :)
Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: torivar på oktober 15, 2011, 13:47:43 pm Yeah! Da må jeg få kjørt opp automaten ila uka og.
Tittel: Sv: På jakt etter lagring/skrulokale i Oslo-området? Skrevet av: Lowlife på oktober 17, 2011, 00:09:08 am Ja, kom dere inn begge to. Så det hadde kommet inn noe yankee-russebil-skrot og en femnullers DKW. På tide å oppveie for drittandelen i lokalet. Til våren tar vi full kontroll over stedet.
|