Tittel: behandling av bensintank? Skrevet av: Engedal vw67 på april 20, 2012, 21:30:20 pm Hei!
har en gammel bensintank som har stått med ca 2-5 liter bensin ca 10år. rustet å stygg tankt, hva bør gjøres? fins det noe å rense den med innvendig? hva kan den eventuelt lakkes med? vanlig lakk? :) Tittel: Sv: behandling av bensintank? Skrevet av: westcosta på april 21, 2012, 01:54:29 am Kjøpe ny tank eller bruke dette.. ;D
http://www.gasolin.no/index.php?main_page=product_info&cPath=25&products_id=973 (http://www.gasolin.no/index.php?main_page=product_info&cPath=25&products_id=973) Tittel: Sv: behandling av bensintank? Skrevet av: Riisern på april 21, 2012, 06:10:12 am Evt kandu ta et triks jeg leste her inne og benyttet på tanken i bigen jeg har satt sammen. Den hadde stått tom i 10 år uten tanklokk i 9 år. Starta med å steame tanken innvendig. Der etter putta jeg inn en kjettingstump på ca 1 meter, og pøste på riklig med wd40 inn i tanken. Så starta jeg å riste, og riste, og riste. Helt til den ble blank og pen, da steamet jeg den igjenn innvendig og lot den tørke godt i et varmt rom slik at all vann fordampet. Ble god som ny innvendig.
Tittel: Sv: behandling av bensintank? Skrevet av: Kjell Roar på april 21, 2012, 15:20:44 pm Evt kandu ta et triks jeg leste her inne og benyttet på tanken i bigen jeg har satt sammen. Den hadde stått tom i 10 år uten tanklokk i 9 år. Starta med å steame tanken innvendig. Der etter putta jeg inn en kjettingstump på ca 1 meter, og pøste på riklig med wd40 inn i tanken. Så starta jeg å riste, og riste, og riste. Helt til den ble blank og pen, da steamet jeg den igjenn innvendig og lot den tørke godt i et varmt rom slik at all vann fordampet. Ble god som ny innvendig. Og hvis du ikke har lyst til å stå å riste, lån en sementblander og surr den fast. Trykk on ;D Tittel: Sv: behandling av bensintank? Skrevet av: -57Oval på april 22, 2012, 07:50:44 am Kjøp tank sealer kit fra gasolin, det har jeg gjort funker utmerket
Tittel: Sv: behandling av bensintank? Skrevet av: BeetleBug på april 22, 2012, 09:06:48 am Jeg har komplett tank kit fra Hirsch liggende som jeg kan selge hvis du er interessert. Dette inkluderer rustfjerner, sealer, sluttbehandling og selvsagt også instruksjoner.
Mvh BB Tittel: Sv: behandling av bensintank? Skrevet av: RIN94 på april 24, 2012, 21:26:49 pm Hvordan hadde det vært og fylt tanken med denne syra som spiser rust? ser for meg at det ville gitt bra resultater? :)
Tittel: Sv: behandling av bensintank? Skrevet av: Kjell Roar på april 24, 2012, 22:02:22 pm Kan bruke kaustikk soda (men vit hva du gjør). Det er hovedbestanddelen i en kjent rustfjerner til tanker.
Tittel: Sv: behandling av bensintank? Skrevet av: Tistlo på april 24, 2012, 23:38:41 pm elektrolysebad er jo ein muligheit. då forsvinner jo både lakk og rust på utsida av tanken og
Tittel: Sv: behandling av bensintank? Skrevet av: Amzoch på april 08, 2018, 21:51:55 pm Rustfjerning så funke saltsyra som f.. men må stå ute å gjøre det. Blir den gassen, ville ikke stått i garsje,
Tittel: Sv: behandling av bensintank? Skrevet av: t2aHippie på juni 24, 2018, 19:26:20 pm Hvordan sjekker du bensintanken? (hvis en ikke har sånt kamera å stikke neddi :) )
|