Tittel: Lader bare 0,4 V (målt på dynamo), og rødt lys i dashen lyser Skrevet av: Filip/purity på mai 12, 2008, 02:20:53 am Jeg tror dynamoen min synger på siste verset. I går begynte det røde lyset å lyse, men det gikk av når jeg gav litt gass i fri en gang (altså det holdt seg av), men begynte å lyse igjen i dag morges. Målte rett på dynamoen og fikk 0,4 V. Senere startet jeg opp bilen igjen, og fikk ikke noe rødt lys, og den ladet rundt 13,7 V. Nå er lyset og 0,4 V tilbake.
Viftereima er ganske blank på kantene, men den beveger seg bare i underkant av 1,5 cm når jeg trykker den inn, så det burde vell være greit? Jeg tror ikke det er denne som glipper, for dynamoen ser ut til å bevege seg ganske raskt rundt. Noen som vet hva jeg kan gjøre for å ordne dette? Hjelper det å kjøpe nye børster eller lignende, eller må jeg ha helt ny dynamo? Får ikke gjort noe med det før på tirsdag allikevell... Hvor lenge tror folket jeg klarer å kjøre på kun batteri (uten frontlysene på) ? Satser på at det går greit om jeg lader batteriet hver natt, jeg skal bare frem og tilbake til skolen (7 km hver vei). Er volt-måling rett fra batteriet en god måte å måle hvor mye "strøm" det finnes igjen på batteriet? Har fått alt fra 12,44 til 12,05 før og etter litt lading. Tittel: . Skrevet av: Race-buggy på mai 12, 2008, 08:19:42 am .
Tittel: Sv: Lader bare 0,4 V (målt på dynamo), og rødt lys i dashen lyser Skrevet av: Speed-Demon på mai 12, 2008, 10:51:26 am kjørte fra noresund til oslo uten lading med lysa av. ikkeno prob det i alle fall.
Tittel: Sv: Lader bare 0,4 V (målt på dynamo), og rødt lys i dashen lyser Skrevet av: Filip/purity på mai 12, 2008, 11:22:23 am Bilder av børstene:
(http://i171.photobucket.com/albums/u298/purity89/th_DSC01385.jpg) (http://i171.photobucket.com/albums/u298/purity89/DSC01385.jpg) (http://i171.photobucket.com/albums/u298/purity89/th_DSC01382.jpg) (http://i171.photobucket.com/albums/u298/purity89/DSC01382.jpg) Er disse så mye slitt at det kan skape problemet mitt? Hvordan kan jeg finne ut om det er regulatoren som er problemet? Tittel: . Skrevet av: Race-buggy på mai 12, 2008, 11:25:30 am .
Tittel: Sv: Lader bare 0,4 V (målt på dynamo), og rødt lys i dashen lyser Skrevet av: Filip/purity på mai 12, 2008, 11:39:08 am Ja det stemmer nok. Trykket litt på børstene og startet motoren, og det røde lyset er borte. :D
Så gjelder det å klare seg frem til jeg får børster i posten, eller selges dette på mekonomen/bilextra/biltema?? Tittel: Sv: Lader bare 0,4 V (målt på dynamo), og rødt lys i dashen lyser Skrevet av: VeteranBobla på mai 12, 2008, 12:14:24 pm Jeg kjøpte i allefall mine på en lokal bilsjappe når jeg bytta for noen år siden. Ta med en av de gamle og stikk innom og hør du.
Tittel: Sv: Lader bare 0,4 V (målt på dynamo), og rødt lys i dashen lyser Skrevet av: Unneberg Bil på mai 12, 2008, 15:57:05 pm v har børster på lager :) mener de koster 55,-
Tittel: Sv: Lader bare 0,4 V (målt på dynamo), og rødt lys i dashen lyser Skrevet av: Filip/purity på mai 22, 2008, 18:00:55 pm Bare for å få ett endelig svar på spørsmålet, slik at andre kan dra nytte av tråde: etter bytte av børster ladet den slik den skulle, og alt er god gang!
Tittel: Sv: Lader bare 0,4 V (målt på dynamo), og rødt lys i dashen lyser Skrevet av: Dragset'n på oktober 02, 2010, 07:19:16 am det meste jeg har kjørt er ca 40 mil uten lading.. (uten lysa på)
Tittel: Sv: Lader bare 0,4 V (målt på dynamo), og rødt lys i dashen lyser Skrevet av: JooV på oktober 02, 2010, 21:05:55 pm Bl.a Jula selger to typer instrument for å måle hvor mye lading du har. Men så lenge du måler spenning under belastning av batteriet så får du en indikasjon. Men det er viktig at det står på noe last, et tomt batteri kan godt ha 12V på polene helt til du legger inn last, da tryner spenninga.
|