Tittel: Plassering av oljetemp-giver Skrevet av: Roy Grelland på juni 15, 2012, 23:12:59 pm Hei og hopp
Jeg har til nå kjørt med oljetemp-giveren i sumpa, men siden jeg hadde lekkasje mellom sump og blokk, tok jeg av hele sumpa. Hvor er det mest vanlig å montere giveren? Tanken bak å ha den i sumpa, var å se hva temperaturen er etter at olja har vært på tur rundt i systemet, og klar for nye "oppdrag" men her er det antakelig mange meninger ute og går. Til info, kjører jeg full-flow med ekstern filter, men ikke noen ekstra kjøler. Kun std doghouse-kjøler. T1 1835 motor Tittel: Sv: Plassering av oljetemp-giver Skrevet av: Isak på juni 16, 2012, 20:31:51 pm Hei!
Jeg satte inn en slik fra Biltema: Atrikkelnummer 321100 Ser ut til å gi samme temp som da jeg målte i sumpen. Mvh Isak Tittel: Sv: Plassering av oljetemp-giver Skrevet av: Unneberg Bil på juni 16, 2012, 20:50:43 pm hva med å sette den i filter holderen ? hvis den sitter i utgående olje kanal så ser du jo hvilken olje temp olja har før den går inn i motoren igjenn
Tittel: Sv: Plassering av oljetemp-giver Skrevet av: Roy Grelland på juni 18, 2012, 14:41:26 pm flott, men var ikke det egentlig samme svar?
Eller hva tenkte du på, Unneberg, kan man montere rett i filterholderen? Er det vanligvis en plass man kan borre og gjenge? (Orker ikke bøye meg ned og se ;) ) Her er bilde av den Biltema-saken: (http://www.biltema.no/ProductImages/32/large/32-1100_l.jpg) Tittel: Sv: Plassering av oljetemp-giver Skrevet av: Erlend / bug66 på juni 18, 2012, 15:44:44 pm http://www.vwnorge.no/index.php/topic,33902.msg358921/topicseen.html#msg358921
Tittel: Sv: Plassering av oljetemp-giver Skrevet av: Roy Grelland på juni 18, 2012, 17:06:59 pm aha, da får jeg krabbe innunder og se om min filterholder ser slik ut allikevel, da ;)
Tittel: Sv: Plassering av oljetemp-giver Skrevet av: Unneberg Bil på juni 18, 2012, 18:12:33 pm flott, men var ikke det egentlig samme svar? Eller hva tenkte du på, Unneberg, kan man montere rett i filterholderen? Er det vanligvis en plass man kan borre og gjenge? (Orker ikke bøye meg ned og se ;) ) vil tippe du har en sån Empi filter holder, der er det plas til å borre inn, sån som Erlen linket til, vil tro att olja er bitte litt kaldere etter filteret, hvis du har et filter med litt størrelse på ( HP1 el. lign. ) KFS Tittel: Sv: Plassering av oljetemp-giver Skrevet av: Roy Grelland på juni 18, 2012, 19:15:29 pm har kjøpt den av deg, så det stemte fint :)
Alt i orden, har allerede borret og gjenget, og nå har jeg temp-føler igjen. Takk for hjelpen alle sammen. Jeg hadde hp1-filter, men byttet ut til WIX filter til transporter, og det er en del mindre,vet ikke hvor mye det har å si på tempen... Tittel: Sv: Plassering av oljetemp-giver Skrevet av: Roy Grelland på juni 18, 2012, 23:16:49 pm Etter en god prøvetur kan jeg melde om at det funker, og temperaturen steg merkbart raskere nå enn ved å ha føleren i sumpa, så dette var kanskje en god ide uansett :) Hvis noe er galt får jeg et lite varsel litt tidligere enn ved å ha dne i sumpa kanskje.
Tittel: Sv: Plassering av oljetemp-giver Skrevet av: Erlend / bug66 på juni 18, 2012, 23:21:50 pm Hva slags føler og instrument har du?
Og hvor langt inn i strømmen av olje fikk du føleren? Tittel: Sv: Plassering av oljetemp-giver Skrevet av: Dewil på juni 18, 2012, 23:58:24 pm Jeg har også en sånn plate og jeg hadde et biltema instrument, helt til noen brøt seg inn i bilen :P
Sensoren jeg monterte ble stående noen mm inn i det oljefylte kammeret som oppstår inni adapteret. Tittel: Sv: Plassering av oljetemp-giver Skrevet av: Roy Grelland på juni 19, 2012, 07:37:46 am Hva slags føler og instrument har du? Og hvor langt inn i strømmen av olje fikk du føleren? vdo føler og mooneyes instrument. tror ikke føleren stikker veldig langt inn i oljestrømmen Tittel: Sv: Plassering av oljetemp-giver Skrevet av: Squareback på juni 19, 2012, 09:50:06 am Noen med link til en kombinert oljetemp og trykkgiver? Vurderer å sette en slik i min type 3. Tenker da i eksisterende hull som finnes i oljekjøleren på slike biler.
|