Tittel: kerscher bremsekit Skrevet av: Randeberg på september 19, 2012, 20:56:20 pm da ble det mer mas fra meg. har sett på kerscher sitt bremsesett til boble. TUV papirer på 160hk. men er det noen skarpe hoder her med erfaring som vet hvilke modeller det passer på? mener å ha lest at det kun passer fra 67 og senere? har ei 66 boble. evnt, er det ikke bare til å skifte spindler? og eller evnt en form for adapter?
Kjell Tittel: Sv: kerscher bremsekit Skrevet av: ghia69 på september 19, 2012, 23:32:56 pm Hei.
Sjekk CSP sine: http://www.csp-shop.de/cgi-bin/cshop2/front/shop_main.cgi?func=rubrik&wkid=77154094851&rub1=Wheels%20%2F%20Brakes&rub2=Brake%20Systems,Brake%20Systems%20front&pn= ghia69 Tittel: Sv: kerscher bremsekit Skrevet av: MrKreosot/ Arne på september 20, 2012, 08:08:18 am Er vel balljoint på 66mod, så da skal det vel passe, eller?
Tittel: Sv: kerscher bremsekit Skrevet av: sandvik996tt på september 20, 2012, 08:19:57 am Er vel balljoint på 66mod, så da skal det vel passe, eller? Ja Tittel: Sv: kerscher bremsekit Skrevet av: Lasse.E på september 20, 2012, 11:35:16 am Du må ha spindler til skivebremser.
Hvis du har link pin,brukes dropspindler for skiver(ettermarked) Mvh.Lasse E Tittel: Sv: kerscher bremsekit Skrevet av: Pål på september 20, 2012, 11:53:02 am Du må ha spindler til skivebremser. Hvis du har link pin,brukes dropspindler for skiver(ettermarked) Mvh.Lasse E Det har jeg gjort på min 59'. Spent på om BT ser at det er dropspindler på den. For da er det adjø til godkjenning. Får jeg det ikke godkjent da får jeg bytte rammehode. Tittel: Sv: kerscher bremsekit Skrevet av: Randeberg på september 20, 2012, 20:38:39 pm Du må ha spindler til skivebremser. Hvis du har link pin,brukes dropspindler for skiver(ettermarked) Mvh.Lasse E Det har jeg gjort på min 59'. Spent på om BT ser at det er dropspindler på den. For da er det adjø til godkjenning. Får jeg det ikke godkjent da får jeg bytte rammehode. så BT liker virkelig ikke dropspindler? men for å se annerledes på saken. jeg fikk oppklart at det er fullt mulig å montere kerscher sine bremser på 66 modellen min. men vil TUV-papirene gjelde da jeg må erstatte spindler og muligens akslinger? hele poenget med å montere kerscher sitt bremsesett er at jeg vil ha prøve å få godkjent bilen med litt større motor, men hvis BT vil henge seg opp i alt annet også så blir det problematisk. Tittel: Sv: kerscher bremsekit Skrevet av: MrKreosot/ Arne på september 20, 2012, 20:39:16 pm Du må ha spindler til skivebremser. Hvis du har link pin,brukes dropspindler for skiver(ettermarked) Mvh.Lasse E Shoot me if i'm wrong, men er ikke disse bremsesettene for ombygging fra trommel til skive, og at spindler følger med? Tittel: Sv: kerscher bremsekit Skrevet av: Roy Grelland på september 20, 2012, 21:14:51 pm bang :)
Nei de bremsesettene er for å oppgradere bremsene på bilen din :) Med papirene i orden. Tittel: Sv: kerscher bremsekit Skrevet av: Randeberg på september 23, 2012, 15:55:59 pm bang :) Nei de bremsesettene er for å oppgradere bremsene på bilen din :) Med papirene i orden. det er det ingen tvil om. men siden bremsene "ikke skal passe" på 66 bobla mi, kommer BT til å henge seg opp i det? jeg fikk svar av kerscher: In our TÜV papers we have included all cars type 11, 13 and 15 ABE-numbers 2180 (type 11), 8203 (type 13) and 2004 (type 15). så det vil vel si at TUV papirene gjelder på 66 boble også, men at BT kanskje vil påpeke uorginale spindler? Tittel: Sv: kerscher bremsekit Skrevet av: Svein. på september 23, 2012, 16:21:55 pm Uorginalt??
Du bytter jo bare fra en orginal spindel for trommel brems til en orginal spindel for skive. Det er ingen ting de kan sette fingeren på her. Du har vel trommel bremser i dag?. Altså har du ikke noe uorginalt uten om skivene, og på de får du jo med papirer ved et eventuelt kjøp. Bak er det bolt on. Husk du skal ha for svingaksel bak da. Dette skal ikke være noe problem.... Mvh Svein. Ps: Har nettopp montert dette på min 60 mod m/balljoint forstilling ;). Tittel: Sv: kerscher bremsekit Skrevet av: Randeberg på september 23, 2012, 17:49:03 pm Uorginalt?? Du bytter jo bare fra en orginal spindel for trommel brems til en orginal spindel for skive. Det er ingen ting de kan sette fingeren på her. Du har vel trommel bremser i dag?. Altså har du ikke noe uorginalt uten om skivene, og på de får du jo med papirer ved et eventuelt kjøp. Bak er det bolt on. Husk du skal ha for svingaksel bak da. Dette skal ikke være noe problem.... Mvh Svein. Ps: Har nettopp montert dette på min 60 mod m/balljoint forstilling ;). flott! tusen takk Svein! |