Tittel: Ulyd fra bremsetrommel..... Skrevet av: Dag L på mai 22, 2008, 22:53:07 pm Fikk en skrape /"subbe"-ulyd i høyre bremsetrommel bak på vår 1303 S.
Den kommer kun i høyresvinger ??? Når vi demonterte trommelen så vi at den hadde merker etter at fjærene mellom banda og clipset over øvre fjær hadde subbet inn i innsiden av trommelen. På høyre side kunne vi dytte spindelen som trommelen er festa i innover gjennom hjullageret. Dette lar seg ikke gjøre på venstre side av bakstillingen, der sitter spindelen fast.... Noen som vet om dette er slik det skal være? Det kan se ut som avstandshylsa mellom hjullager og trommel er slitt, så vi lagde noen shims av kobberplate som vi la mellom avstandshylse og trommel. Shimsene var tilsammen 3,2 mm. Dette fjernet heller ikke ulyden... :( Tar gjerne i mot tips fra dere som er "GURUER" på området.... ;) Tittel: Sv: Ulyd fra bremsetrommel..... Skrevet av: JFP på mai 23, 2008, 01:12:58 am Er ikke guru. Men har hatt dette selv på 1303.
Inne i trommelen bygger det seg opp noen millimeter med rustbelegg i ytterkanten. Bremsebåndene tar så vidt borti denne kanten når du svinger. Jeg tok av trommelen og skrapte/slipte ned dette belegget. Voilâ! - lyden borte. |