Tittel: Synes du av og til det kan være litt lite innhold i trådene her på VWN? Skrevet av: SplitMan på november 15, 2012, 17:09:53 pm ....da kan det være godt av og til med litt mental påfyll fra andre forum, og fra folk som virkelig kan noe... Sjekk for eksempel denne tråden: http://www.thesamba.com/vw/forum/viewtopic.php?t=529627&start=0 Utrolig kult å følge med på slikt! Litt forklaring: "PROTOTYP" = Thomas Koenig, arving til kleskjeden "C&A", en av verdens mest eksotiske VW/Porsche-samlere og innehaver av PROTOTYP-museet i Hamburg. (prøv google) "Steve Heinrichs" = Speedster-samler (6 stk i garasjen) og forfatter av en rekke "nerdebøker" om tidlig Porsche-racing. Motoren det er snakk om er en slik: [attachment=1] Og bilene det er snakk om finner du her: www.type550.com Tittel: Sv: Synes du av og til det kan være litt lite innhold i trådene her på VWN? Skrevet av: JanneT2 på november 15, 2012, 23:36:12 pm Jösses vilken märklig konstruktion.
Tittel: Sv: Synes du av og til det kan være litt lite innhold i trådene her på VWN? Skrevet av: Klungland på november 18, 2012, 15:26:38 pm Morro lesing.. Noen bruker mer tid og penger på hobbyen sin enn andre..
Denne motoren er noe av det tøffeste som finnes.. Tittel: Sv: Synes du av og til det kan være litt lite innhold i trådene her på VWN? Skrevet av: RZR-Andy på november 20, 2012, 20:35:34 pm Det er utrolig hva disse folkene gjør for å grave i historien - et digert puslespill. Hadde Otto Mathe & co bare visst hvor stor intereresse det skulle bli for denne typen informasjon! Når noterte du selv ned alle vitale data for ettertiden forrige gang du byttet motor i bilen din? Ikke det nei... ;)
Tittel: Sv: Synes du av og til det kan være litt lite innhold i trådene her på VWN? Skrevet av: Lassen på november 20, 2012, 22:30:58 pm http://magnuswalker911.blogspot.no/
Han er også verdt å følge med på....mye gromme biler i garasjen :) Tittel: Sv: Synes du av og til det kan være litt lite innhold i trådene her på VWN? Skrevet av: Squareback på november 21, 2012, 00:55:18 am http://magnuswalker911.blogspot.no/ og ikke minst denne filmen: http://magnuswalker911.blogspot.no/p/urban-outlaw.htmlHan er også verdt å følge med på....mye gromme biler i garasjen :) Tittel: Sv: Synes du av og til det kan være litt lite innhold i trådene her på VWN? Skrevet av: Lassen på november 21, 2012, 08:11:04 am http://magnuswalker911.blogspot.no/ og ikke minst denne filmen: http://magnuswalker911.blogspot.no/p/urban-outlaw.htmlHan er også verdt å følge med på....mye gromme biler i garasjen :) Jepp..den er skikkelig goodie :) Tittel: Sv: Synes du av og til det kan være litt lite innhold i trådene her på VWN? Skrevet av: Klungland på november 21, 2012, 20:00:15 pm Den sølvgrå med stripe er som klippet ut av mine drømmer..
Tittel: Sv: Synes du av og til det kan være litt lite innhold i trådene her på VWN? Skrevet av: EspenX på november 21, 2012, 21:39:38 pm Det er utrolig hva disse folkene gjør for å grave i historien - et digert puslespill. Hadde Otto Mathe & co bare visst hvor stor intereresse det skulle bli for denne typen informasjon! Når noterte du selv ned alle vitale data for ettertiden forrige gang du byttet motor i bilen din? Ikke det nei... ;) I vår VWerden - så lenge man ikke eier en original Hebmüller eller en prototyp-boble/buss - så tror jeg at vi med sikkerhet kan si at ingen andre enn en håndfull fremtidige eiere vil bry seg om det motorbyttet ;) Porsche-gutta Splitman linket til har ikke millioner av biler å holde styr på. Men hvis man i fremtiden blir ekstremt opptatt av å grave i historien til vanlige biler, så tror jeg VW-nerden i år 2042 kommer til å undres hvor omtrent samtlige originale forstillinger forsvant på 2000-tallet. Og hva man mente med "det er jo en endring som kan reverseres" :D |