Tittel: skivbremser Skrevet av: rofferen på januar 12, 2013, 19:42:47 pm vurdere og bytte fra tromler til skivbremser foran på min 63 modell..føler att sikkerheten er ett must er det mye jobb og bygge om?
Tittel: Sv: skivbremser Skrevet av: Dewil på januar 12, 2013, 20:02:50 pm Det er noen timers jobb å bygge om.
Spindlene må byttes, da kan man like greit bytte kingolter, linkbolter og foringer samtidig. Alt bør også kontrolleres for slitasje før man monterer. Har du original bil ville jeg beholdt tromlene. De bremser like godt som skivebremser når de er i orden. Tittel: Sv: skivbremser Skrevet av: Klungland på januar 12, 2013, 20:43:41 pm Har du orginal motor holder trommer bremser.
Jeg har selv CSP sitt skivesett og det er en relativ enkel jobb å bytte. Tenger ikke bytte spindler (hvis de du har er ok) men bør bytte hovedsylinder som er relativt enkelt. Tittel: Sv: skivbremser Skrevet av: Dewil på januar 12, 2013, 20:52:49 pm Da er det forskjellige sett jeg har sett på ;D
Uansett bør man sjekke at spindlene ikke har skjeve aksler eller har slakk i leddbolt og kingbolt før man gyver løs. Tittel: Sv: skivbremser Skrevet av: rofferen på januar 13, 2013, 01:10:40 am kjører1915 motor.så føler meg litt tryggere med skiver selv om tromlene biter godt de og etter overhaling.bytta foringer i ene kingbolten i forfjor.sånødvendigvis skal det ikke være nødvendig med nye spindlermedmindre de gamle lagerbanene på spindlen er slitt?
Tittel: Sv: skivbremser Skrevet av: Dewil på januar 13, 2013, 02:11:59 am Så lenge det ikke er slakk noe sted så er det nok ikke store slitasjer å snakke om. Bare å bygge på med bremser da, når du har litt mer motor enn originalt.
Selve spindelen der lagrene sitter blir skjelden slitt med mindre lageret skjærer seg og kjører en runde. Det eneste som er lurt å sjekke før du starter er om spindlen der lagrene sitter er rett. Den på venstre side har en tendens til å bøye seg pga hullet til speedometerwiren. Kjør på! ;D Tittel: Sv: skivbremser Skrevet av: rofferen på januar 13, 2013, 12:18:30 pm bruker du bare en vinkel for og sjekke om spindlen er rett da?
Tittel: Sv: skivbremser Skrevet av: Dewil på januar 13, 2013, 12:24:26 pm sist brukte jeg stål-linjal. Men vinkel gjør samme nytten.
Tittel: Sv: skivbremser Skrevet av: Dewil på januar 13, 2013, 12:28:35 pm Her ser du et bilde av min
http://www.vwnorge.no/index.php/topic,19943.msg492193.html#msg492193 Tittel: Sv: skivbremser Skrevet av: rofferen på januar 13, 2013, 13:05:03 pm ser veldig bra ut.men du kjører senkespindler på din? har jeg behov for det.har puma på min fra før.ville tro skivene passer rett på orginalspindlene? aldri skrudd bremseskiver på boble før.bare haugevis av nymoderne biler.
Tittel: Sv: skivbremser Skrevet av: Dewil på januar 13, 2013, 13:18:23 pm Geometrien i forstillinga blir bedre med spindler. På de originale spindlene må du skru på en brakett for å feste caliperene. Bytter du spindler får du festet innebygget.
Man får kjøpt komplette sett med bremser inkludert senkespindel. Når man monterer skivebremser blir også forstillingen breiere. Enda litt breiere med spindler. Så det kan være en ide å kjøpe smalere forstilling også. Tittel: Sv: skivbremser Skrevet av: rofferen på januar 13, 2013, 16:05:15 pm hmm kansje jeg vi få problemer med hjula igjen da att de gåri skjermene.kjører 5.5felg foran?
|