Tittel: forskjellig her også?, remskive på dynamo. Skrevet av: burker (Brian) på februar 03, 2013, 13:01:18 pm hvem er til hvilken type.
har ikke motparten til den som er løs på bildet. Tittel: Sv: forskjellig her også?, remskive på dynamo. Skrevet av: Tistlo på februar 04, 2013, 00:31:50 am ser ut som dei to skal passa ilag ivertfall ?
Tittel: Sv: forskjellig her også?, remskive på dynamo. Skrevet av: burker (Brian) på februar 04, 2013, 00:35:45 am da må en jo legge veldig mange shims imellom.
Tittel: Sv: forskjellig her også?, remskive på dynamo. Skrevet av: Tistlo på februar 04, 2013, 01:23:39 am spørst kva du legger i "veldig mangen" ,men du skal vel ha totalt 8 eller 10shims. ka breidde har viftereima di då?
Tittel: Sv: forskjellig her også?, remskive på dynamo. Skrevet av: ovalt på februar 04, 2013, 11:21:17 am Det er to størrelsar på likestrømdynamoane før vekselstrømdynamoen kom. ø 90mm og 105mm (omtrent)...ser ut for at reimhjula på bildet viser denne forskjellen...eller er det berre "bildet bedrar" ??
Tittel: Sv: forskjellig her også?, remskive på dynamo. Skrevet av: nk på februar 04, 2013, 15:57:52 pm Du skal også ha en konisk skive, da passer de nok sammen.
Tittel: Sv: forskjellig her også?, remskive på dynamo. Skrevet av: burker (Brian) på februar 08, 2013, 20:08:28 pm det var forskjellen her jeg tenkte på. en med forhøyning, og en uten. hvordan ser den delen på dynamoen ut til den som ikke har den forhøyningen.
og begge har de to " sperrene" så den låser seg i motparten. Tittel: Sv: forskjellig her også?, remskive på dynamo. Skrevet av: SveinT på februar 11, 2013, 19:40:55 pm Slik ser den delen som er nærmest dynamoen ut:
[attachment=1] Vet ikke hvorfor de har hatt forskjellige utførelser, men her er i alle fall de forskjellige jeg hadde. I tillegg er det vel noen uten tappene og hullene. De har et urundt hull som passer inn på den kantete på øverste bilde. [attachment=2] Tittel: Sv: forskjellig her også?, remskive på dynamo. Skrevet av: burker (Brian) på februar 11, 2013, 20:50:14 pm tusen takk for svar.
|