VWNorge

Forum => Problemløseren => Emne startet av: leithen på februar 16, 2013, 17:15:30 pm



Tittel: Puma problemer / sving
Skrevet av: leithenfebruar 16, 2013, 17:15:30 pm
Har montert innkorta puma forstilling og senkespindler på min 1966 boble. Jeg fikk også med ett kort styrestag og et langt ett ( 56 cm ) Det lange styrestaget er såpass langt att det stikker ut av hjulbuen , så det kan ikke brukest. Så på høyreside brukte jeg det orginale styrestage , og på venstre side brukte jeg det ene korte jeg fikk med. Såg ut som alt passet og alt var bra , helt til jeg gikk inn i bilen og rattet litt. På høyre siden får jeg masse vis av sving , men på venstre siden får jeg nesten ikke svinget i det hele tatt, når jeg legger om til høyre, men når jeg legger om til venstre ser det ut som jeg får masse sving på begge sider.  Hva er problemet her ? :-)


Tittel: Sv: Puma problemer / sving
Skrevet av: leithenfebruar 16, 2013, 17:22:26 pm
Ser ut til at styresnekka tar bort forstilligen , den skal jo i ett spor , men kan jeg bare flytte på den ? Eller må jeg ha noe nytt av deler ?


Tittel: Sv: Puma problemer / sving
Skrevet av: leithenfebruar 16, 2013, 17:22:56 pm
Armen på styresnekka


Tittel: Sv: Puma problemer / sving
Skrevet av: H-MEKfebruar 16, 2013, 17:50:58 pm
Snekka må stå i midtstilling før du tilpasser styrestag.


Tittel: Sv: Puma problemer / sving
Skrevet av: leithenfebruar 16, 2013, 17:57:48 pm
Den sto der den skulle før jeg begynte og stille på styrestagene .


Tittel: Sv: Puma problemer / sving
Skrevet av: Dewilfebruar 16, 2013, 19:44:13 pm
Skru av styrestaga og rattstammen.
Vri snekka til hver side og tell antall runder du vrir akselen inn på snekka. Del tallet du får på 2 og vri den inngående akselen så mange runder fra en ende. Da står snekka i midtstilling.

Nå kan du montere styrestagene og sikte inn slik at forhjula peker rett frem. Får du ikke til dette må du korte inn stagene. (Veldig viktig å skru stagene like langt inn på hvert ledd)
Kjør så til et verksted og bestill en hjulstillingskontroll eller til noen som har peiling på innstilling av spissingen.