Tittel: Lufting av bremser: væske vil ikke inn i systemet Skrevet av: RobInThaHood på juli 15, 2013, 21:42:28 pm :(
Har ny Volvo beholder for bremsevæske kjøpt hos Unneberg, og ny bremsevæske , men det ser ut som at væska ikke forlater beholderen og går inn i mastersylinderen når jeg prøver med vanlig lufting. Systemet er helt tomt pr nå; ingen væske i mastersylinderen eller bremserørene pga oppgradering av bremser.. Har noen vært borti samme problem tidligere eller har tips til lufting??? :-\ Tittel: Sv: Lufting av bremser: væske vil ikke inn i systemet Skrevet av: 1300Jone på juli 15, 2013, 22:07:52 pm Her må du nok til med en vakum lufter for å få det til. Eventuelt kan du sette litt lufttrykk på beholderen, men da må du være forsiktig, slik at det ikke blir søl (1 Bar burde holle i massevis)
hjelper også godt å løsne bremserørene litt på hovedsylinderen til du får væske ned i sylinderen Tittel: Sv: Lufting av bremser: væske vil ikke inn i systemet Skrevet av: Ivar på juli 15, 2013, 22:32:32 pm Den kjappe & billige er å finne ein blank plastslange som passer på luftenippelen, og suge litt sjølv. (om du ikkje har andre rundt deg til å gjera det...)
Bruk blank, for bremsevæske smaker ordentlig guffent. Tittel: Sv: Lufting av bremser: væske vil ikke inn i systemet Skrevet av: Lassen på juli 15, 2013, 22:46:03 pm Den kjappe & billige er å finne ein blank plastslange som passer på luftenippelen, og suge litt sjølv. (om du ikkje har andre rundt deg til å gjera det...) Bruk blank, for bremsevæske smaker ordentlig guffent. Eller så lage du ett snitt i slangen slik att du får ein blåsepistol nedi, å blåse utover...det vil få samme funksjon som om du suge :) Tittel: Sv: Lufting av bremser: væske vil ikke inn i systemet Skrevet av: RobInThaHood på juli 15, 2013, 23:23:39 pm Takk for tips!!
Skal prøve på ny :P Tittel: Sv: Lufting av bremser: væske vil ikke inn i systemet Skrevet av: Kjetil Lima på juli 16, 2013, 01:24:30 am Ikke prøv å sette trykk på beholderen før alt er prøvd, blir et helsikens søl.
Tittel: Sv: Lufting av bremser: væske vil ikke inn i systemet Skrevet av: Einic på juli 16, 2013, 08:28:12 am Et lokk med sykkelventil og en sykkelpumpe gjør susen. Da kan du også enkelt lufte uten hjelpemann.
Tittel: Sv: Lufting av bremser: væske vil ikke inn i systemet Skrevet av: Kjell Roar på juli 16, 2013, 09:01:06 am Et lokk med sykkelventil og en sykkelpumpe gjør susen. Da kan du også enkelt lufte uten hjelpemann. Hvis du bytter ut sykkelpumpa med et reservehjul, som du har ønsket trykk i, blir det enda enklere :) Tittel: Sv: Lufting av bremser: væske vil ikke inn i systemet Skrevet av: Dewil på juli 16, 2013, 09:41:36 am Sjekk at pinnen inn i pumpa fra pedalen går helt tilbake også. Her skal det være en liten slakk.
Tittel: Sv: Lufting av bremser: væske vil ikke inn i systemet Skrevet av: Hot Owl på juli 16, 2013, 09:53:59 am Høres ut som stemplet i pumpa ikke kommer langt nok tilbake til å slippe inn veske.
Tittel: Sv: Lufting av bremser: væske vil ikke inn i systemet Skrevet av: RobInThaHood på juli 16, 2013, 13:24:12 pm blir feilsøking og prøving på ny idag ser det ut som ... :)
Takker for tips! Tittel: Sv: Lufting av bremser: væske vil ikke inn i systemet Skrevet av: Endre S på juli 17, 2013, 23:24:52 pm Eg har slitt med det samme flere ganger. Har hatt best resultat med å fylle beholderen, løsne luftenipler og la det stå slik til neste dag. Så har det vært plankekjøring :-)
|