Tittel: Bensin i oljen.. Skrevet av: JonasB på juli 29, 2013, 15:40:13 pm Driver å skifter olje på en 1300, -69mod. Reagerte på at olja var så tynn samtidig som den lukter bensin. Bilen har stått i 10 år, men vart starta og kjørt noen km i fjor.
Kan det lekke bensin ned i motoren gjennom bensinpumpa? Noen som har vært borti dette før? Jonas Tittel: Sv: Bensin i oljen.. Skrevet av: Tistlo på juli 29, 2013, 19:54:48 pm ja da kan lekka frå pompo:) ny pompa pleier å gjera underverk. men den kan ogso renna over om den har stått bratt i ein bakke
Tittel: Sv: Bensin i oljen.. Skrevet av: JonasB på juli 29, 2013, 20:59:22 pm Hvordan finner vi ut om pumpa lekker?
Tittel: Sv: Bensin i oljen.. Skrevet av: Tistlo på juli 30, 2013, 02:08:47 am vel somregel har du tydlig tegn på lekkasje rundt bakkelitten, men om du tar av bensinpumpa vil da nok ligga bensin å flyta på bakelitten, pluss at du ser da på pompa.
lett å byta:) Tittel: Sv: Bensin i oljen.. Skrevet av: JonasB på juli 30, 2013, 15:51:23 pm Takker for det Tistlo :)! Da skal vi sjekke det.
Men nå er det et nytt problem.. Har byttet alt unntatt coilen, å plutselig får vi ikke gnist ??? Skal måle spenning og dobbeltsjekke alt etterpå, når regnet har gitt seg. Men har du noen tips, er det bare å fyre løs :) Tittel: Sv: Bensin i oljen.. Skrevet av: Tistlo på juli 30, 2013, 18:07:31 pm dårlig kontakt einplass tenker eg:)
Tittel: Sv: Bensin i oljen.. Skrevet av: JonasB på juli 30, 2013, 22:45:29 pm Ja, det var de nye stiftene som ikke var i orden >:(. Fikk rett å slett ingen strøm igjennom!
Men de gamle funker, så nå går den som en klokke :) Tittel: Sv: Bensin i oljen.. Skrevet av: MLH på august 06, 2013, 14:51:24 pm kan få bensin i olja ved småstarter og feil pluggåpning...på vinteren var trikset å justere åpning til 0,7 (fra 0,6) iflg instruksjonsboka . Slapp gnist bidrar jo og...
Tittel: Sv: Bensin i oljen.. Skrevet av: Speed-Demon på august 06, 2013, 16:05:40 pm kan jo hende at stempelringene sitter etter lagringen og at de ikke har løsnet helt ennå. kjør et stykke til før du begynner med stor feilsøking, for "if it aint broke - dont fix it!!"
Tittel: Sv: Bensin i oljen.. Skrevet av: JonasB på august 08, 2013, 23:20:49 pm Ok ;D!
|