VWNorge

Forum => Problemløseren => Emne startet av: Heineken på september 02, 2013, 17:20:35 pm



Tittel: Nøkler mangler og motorlokket låst..
Skrevet av: Heinekenseptember 02, 2013, 17:20:35 pm
Hei, har kjøpt en bil uten nøkler.
Er det en lettvinn måte å få tak i riktige nøkler til lås, eller er det like greit å få tak i komplett sett med nye evt. brukte låser/nøkler?

Motorluka har gått opp før, men nå er den umulig å få opp igjen. Er det smekklås på motorluka? slik at den har gått i lås..
Bilen er produsert sent i 1961, registrert som en 1962 modell dersom det har noe å si. Tips mottas med takk  :)


Tittel: Sv: Nøkler mangler og motorlokket låst..
Skrevet av: Marius828september 02, 2013, 17:24:34 pm
Fins noen spesialister på sånt/v plata i oslo ;D


Tittel: Sv: Nøkler mangler og motorlokket låst..
Skrevet av: pWolfseptember 02, 2013, 17:28:58 pm
Få det opp på ett vis,  å kjøp ny lås m nøkler her inne.


Tittel: Sv: Nøkler mangler og motorlokket låst..
Skrevet av: Rolf T. Kastenwagenseptember 02, 2013, 19:28:51 pm
Skru av dørhåndtak og se etter nøkkelnummer som kan være på innsiden av dørhåndtak. Tror det er 4 siffer. Få noen som kan slipe opp etter nummer. Er du heldig passer den flere steder hvis det ikke er byttet låser.



Tittel: Sv: Nøkler mangler og motorlokket låst..
Skrevet av: Alvinseptember 02, 2013, 21:10:15 pm
Jeg hadde samme utfordringen, sjekk denne tråden http://www.vwnorge.no/index.php/topic,55359.0.html

Har fått det jeg trenger og i tillegg hvordan jeg kan bygge om den ene låsen slik at jeg kan bruke samme nøkkel i tenning som i døra.