Tittel: Noen som har info om å overhale retningsvisere (piler)? Skrevet av: 1960T-1 på juni 20, 2008, 23:59:09 pm Hei, saken er den at jeg har en 1960 boble med retningsvisere. Disse har vært i fin og fungerende tilstand inntil nylig, men nå har den ene pila begynt å fuske. Lyset går på, men den spretter ikke ut alltid. Bilen har 12v og pilene ser det ut til har blitt viklet om. Mistenker at jeg kan ha kjørt med den ene pila på en stund. Tenker brent spole? Noe man isåfall kunne gjøre med det? Ellers noen vanlige feil på disse?
Hadde vært fint med noen bilder eller en sprengskisse. Planen var å demontere disse iløpet av helga.. Skal ha bilen på Eu, så da må jo ting være på stell.. Tusen takk for tips og innspill! (og om du skulle ha en 12v pil, høyre side, til en 60 mod liggende, så ta kontakt..) Tittel: Sv: Noen som har info om å overhale retningsvisere (piler)? Skrevet av: Finn-Erik DeLuxe60 på juni 21, 2008, 23:15:05 pm Har du prøvd å smøre pilen? Gi den litt "verktøykasse på boks" på bevegelige deler og pass på at den har god jording.
Tittel: Sv: Noen som har info om å overhale retningsvisere (piler)? Skrevet av: 1960T-1 på juni 22, 2008, 15:31:53 pm Hei, etter en liten time i garasjen var pilene tilbake i fungerende tilstand. Først satte jeg pilen i på tilstand og hjalp den ut, da jeg målte volten med et multimeter var denne veldig lav. Virket som det var dårlig kontakt, i pluss at mekanismen gikk noe tregt.
Jeg løsnet retningsviseren og to den helt ut. Deretter vasket jeg med litt verktøykasse på boks spray, smurte opp mekaninsmen med litt olje og skrapet ren alle kontaktflatene. I tillegg justerte jeg den lille fjæra litt strammere. Så var ikke vanskelig i det hele tatt! Tittel: Sv: Noen som har info om å overhale retningsvisere (piler)? Skrevet av: Finn-Erik DeLuxe60 på juni 22, 2008, 19:29:28 pm Se der ja ;) Da fikset du det. ;D
|