Tittel: kobling av vacuum klokke på denne motoren... Skrevet av: Nordtveit på oktober 04, 2013, 22:09:23 pm om dere ser på linken så er ikke vacuum klokka koblet til. elektronisk tenning, dellorto 40 gassere. to utak på klokka og inntak på gasser er blokert med gummipropp. motor fjusker på tomgang, spesielt når motor er kald. skal jeg koble til slange? evt forran eller bak på klokka?
http://www.youtube.com/watch?v=xOdmRMc4nqA&list=WL7DA8C2FE923DABF2 Tittel: Sv: kobling av vacuum klokke på denne motoren... Skrevet av: Martin på oktober 05, 2013, 20:19:17 pm Ring førstn ;D
Tittel: Sv: kobling av vacuum klokke på denne motoren... Skrevet av: Einic på oktober 05, 2013, 20:46:40 pm Forgasserne har ikke choke og ekstra pådrag. Selvsagt blir det fusking og smelling inntil topper og sylindre blir varme. Lav tomgangshastighet også.
Tittel: Sv: kobling av vacuum klokke på denne motoren... Skrevet av: Nordtveit på oktober 05, 2013, 20:57:12 pm Forgasserne har ikke choke og ekstra pådrag. og med det menes det?... ???Tittel: Sv: kobling av vacuum klokke på denne motoren... Skrevet av: Einic på oktober 05, 2013, 21:01:05 pm Det er ikke fordeleren som er synderen, men forgasserne. Har selv en 1914 cc med doble 45 Dellorto. Går ikke bra de første minuttene.
Tittel: Sv: kobling av vacuum klokke på denne motoren... Skrevet av: Nordtveit på oktober 05, 2013, 21:24:05 pm mistenkte vel ikke fordeleren i utgangspunktet, men bare lurte på om den skulle ha vakuum eller ikke.. men det må vel la seg gjøre å justere gassere ordentlig til å gå bra selv om motor er kald. planen er å plukke de ned ila vinteren.. men vil feilsøke litt før jeg gjør for mye..
Tittel: Sv: kobling av vacuum klokke på denne motoren... Skrevet av: Einic på oktober 05, 2013, 21:40:59 pm Du trenger ca 30 grader fortenning fra 2500 omdreininger og opp. Ca 7,5 ved tomgang.
Når det gjelder forgasseren: du må justere den ved varm motor. Choke og pådrag kompenserer for dårligere forstøving når motoren er kald. (Bensinen kondenserer når den møter kalde motordeler, derfor trenger motoren mere bensin når den er kald) |