VWNorge

Forum => Teknisk, teori og praksis => Emne startet av: JanHa på mars 05, 2014, 22:53:14 pm



Tittel: Pinnebolt
Skrevet av: JanHamars 05, 2014, 22:53:14 pm
Har klart å knekke en  pinnebolt i feste for varmepotta bak på motoren (1600) , er det noen som vet hvor dypt disse sitter, planen er å borer ut den gamle og gjenge opp igjen.


Tittel: Sv: Pinnebolt
Skrevet av: ThomasNmars 05, 2014, 23:09:05 pm
Kan du ikkje sveise på ein mutter og skru den opp? Så slipper du å bore og gjenge. Hjelper helt sikkert å gi den noen saftige slag på bolten slik at den løsner litt. Bare ett tips :-)


Tittel: Sv: Pinnebolt
Skrevet av: JanHamars 06, 2014, 07:50:04 am
Har prøvd det, så valget er enkelt.dey må blir nytt hull men er usikker på hvor dypt


Tittel: Sv: Pinnebolt
Skrevet av: Tistlomars 06, 2014, 22:48:57 pm
sveisemetoden er den beste , og du må ofta gjera da nokon gongar for å få velvilje frå den gamle pinnebolten. bruk helst gamle muttrar utan noko serlig overflatebehandling,so får du da til å sitta bedre.

vist du skal bora so merker du når du er igjennom bolten, og då må du stoppa momentant,ellers går du i aluen. da er eit lite tomrom imellom bolt og bunn


Tittel: Sv: Pinnebolt
Skrevet av: Formula Veemars 07, 2014, 01:34:07 am
Hvis du kikker på bildene av de adapter/rep boltene de selger 8/10mm, tror jeg de er gjenget ca 15mm inn.
Har boret ut hvertfall fire bolter, har altid gått fint.