Tittel: Smid/støpt Skrevet av: stompavang på mai 18, 2014, 19:18:41 pm Hva er best av smid eller støpt veiv. 82mslag t4. Må tåle en del tryk.
Tittel: Sv: Smid/støpt Skrevet av: Kjell Roar på mai 18, 2014, 20:01:44 pm Smidd veiv. Større sjans for større luftporer i støpt stål.
Tittel: Sv: Smid/støpt Skrevet av: stompavang på mai 18, 2014, 20:06:43 pm Hva med utvidelse av stålet da de blir arbtemp på de? Og holdbarhet over tid
Tittel: Sv: Smid/støpt Skrevet av: Jærva på mai 18, 2014, 21:00:00 pm Hva med utvidelse av stålet da de blir arbtemp på de? Og holdbarhet over tid Oversatt i praksis er originalveiva med 71mm bunnsolid. Russel Fellowe i England kjørte med originalveiv med 500-600 hk++ flere sesonger med null problem.Eneste han hadde gjort var å koste på den balansering. Nummer to er å få tak i en Öettinger-veiv, disse er laget på samme fabrikk som originalveiva bare med motvekter og lenger slag. Disse er veldig sjeldne og bare å få brukt, men er antaglig den beste veiva du får til T4. Ellers så har du DPR sine veiver som også er veldig bra. Styr unna Kina-veiver hvis du skal ha motor med litt mos´ i. Kinaveivene funker greit hvis du koster på den balansering og skal ha den til en medio gatemotor, men er ikke noe jeg ville ha satset på over 200 hk i hvertfall. Tittel: Sv: Smid/støpt Skrevet av: Dewil på mai 18, 2014, 23:37:34 pm Den T4'n der var snadder, Jærva. Har du noe mer informasjon å dele om den?
Tittel: Sv: Smid/støpt Skrevet av: stompavang på mai 19, 2014, 01:30:06 am Mye nevenytigt her ja, har MONTERT mange boble motorer opp gjenom tiden men har kun byggd 1 motor så nå byner eg på nr2 og nå skal de gjøres riktig. Og min teori er jo bedre stål jo bedre resultat. Får man veiv med Bofors stål? De er min erfaring at de ble brukt i eldre rallycross bilen Volvo hade. Men hva er Kina stål og hva er godt stål i 2014 for 12-15år tilbake hade eg mange telefoner da eg bygde BMW og Volvo motorer. Og da var de nesten uten tvil Bofors sine veiver som var tingen men de er mer eler mindre borte. Ser rundt på nette cb scat og div andre selger veiver fra 3000-20000.- hva er forskjellen eg er vant me og ta og føle og se hva de er men de er vanskeligst med bare ett bilde
Beklager skrivefeil men sån ble det:-) |