Tittel: Rust overaskelse under lakk, bytt eller fiks? (se bilde) Skrevet av: boblemann på juli 09, 2014, 18:39:57 pm Hei!
Jeg er en gladgutt som for litt siden kjøpte meg ny boble 1303 S , 1973, en skikkelig lekkerbisk! Men da jeg idag tenkte jeg skulle gjøre noe med den boblete lakken på venste bakskjerm tok jeg frem stålbørsten og begynte å børste av den gamle lakken. Men da jeg fikk den av på et lite område så jeg at det gjemte seg en del rust under der... (se bildet) og det ble også et lite hull der, (1cm stort). JEg lurer litt på hva jeg skal gjøre for å fikse dette nå. Ny bakskjerm? Vil det koste meg mye for å få noen til å bytte den i Oslo? Eller er det noen enkle metoder jeg kan gjøre for å fikse dette??? Håper på mange gode og billige råd, takk! Hilsen bobleentusiast uten altfor mye erfaring! Tittel: Sv: Rust overaskelse under lakk, bytt eller fiks? (se bilde) Skrevet av: BP 73 på juli 09, 2014, 19:00:44 pm har en ny venstre bakskjerm og diverse brukte skjermer til 1303 til salgs. skjermen bytter du lett selv. den er skrudd fast til karosseriet. det som koster litt er lakkering. bor på fagerstrand 4 mil sør for oslo. ring 99599148. reiser på ferie til mandag.
Tittel: Sv: Rust overaskelse under lakk, bytt eller fiks? (se bilde) Skrevet av: Tistlo på juli 14, 2014, 01:05:14 am enklaste å skifta skjermen då da er lett tilgjengelig. best kvalitet på gamle orginale i motsetning til nye som er tynnare i stålet. da som egentlig er spørsmålet her, er korleis ser karosseriet ut bak skjermen. er du heldig so er da bra.
|