Tittel: Dellorto 45 DRLA intern lekkasje Skrevet av: vw power på juli 28, 2014, 22:48:02 pm Lurer på om noen kan forklare meg hvordan bensinen i flotør kammeret kan klare å lekke inn til tomgangskanalen når det bare er ca 2 cm med bensin i kammeret? Hadde problemer med at ene sylinderen flommet over, regnet med at dette var flotør nåla som ikke holdt stengt, men det var det ikke. Etter og ha demontert gasseren og manuelt fylt bensin i kammeret så renner det ut i tomgangs kanalen. Ifølge tegningen av gasserne i dellorto boka så skal bensinen helt opp i "toppen" av tomgangsdyse holderen før bensinen følger kanalen ned til innløpet på gasseren. Sånn jeg ser det skal dette være umulig at bensinen skal lekke inn i tomgangskanalen med bare 2 cm i kammeret? Håper jeg tar feil :) hvis ikke virker det til at det må være en intern lekkasje i de sjulte borringene. Råd og innspill taes imot med takk :)
Tittel: Sv: Dellorto 45 DRLA intern lekkasje Skrevet av: Dalland på august 04, 2014, 14:59:25 pm Kan godt være at det er den ene interne blendepluggen som har løsnet.
Da må du nappe en blendeplugg og gå inn å dunke den interen på plass igjen. Laget en guide på denne linken: http://www.thesamba.com/vw/forum/viewtopic.php?t=486383 |