Tittel: girkasse: transporter i boble Skrevet av: Bøggymæn på august 20, 2008, 17:36:18 pm Sitter å lurer litt på å få en splitt girkasse med reduksjonsbokser
montert i baja´n. Hvor mye jobb er det. Noen sier det er bolt on (bytte nesekon), men jeg har sett noen med noe slags braketter f.eks john johnsen. Hva er grunnen til at de er der? er de nødvendige? Hva gjør de? Noen tips Mvh André Tittel: Sv: girkasse: transporter i boble Skrevet av: Bøggymæn på august 21, 2008, 17:39:07 pm Noen?
Tittel: Sv: girkasse: transporter i boble Skrevet av: Bøggymæn på august 21, 2008, 19:32:30 pm Da har jeg søkt litt på the samba, men det er noen ord og utrykk
jeg ikke har fått helt med meg 1. wheel hop 2. forskjellen på big nut og small nut 3. forskjellen på lay back og standing adapters Noen som kan hjelpe meg André Tittel: Sv: girkasse: transporter i boble Skrevet av: Bøggymæn på august 26, 2008, 18:45:21 pm :-\
Tittel: Sv: girkasse: transporter i boble Skrevet av: Hot Owl på august 27, 2008, 12:59:51 pm Wheelhop er et fenomen som oppstår når du setter igang bilen, og det kommer av at foringer/dempere er slaskete.
Big nut er tidlige buss kasser. Adapterne er laget for å kunne skrufast selve reduksjons boksen til fjærplaten, for det er ikke likt som på bobla. Slik boksene sitter på en buss så hever de selve akselen litt opp for bedre mark frigang. Slik som dette: http://www.youtube.com/watch?v=tRAQ7S0Yl5o (http://www.youtube.com/watch?v=tRAQ7S0Yl5o) Offroaderne ønsker seg gjerne lengre fjæringsvei så da legger de boksen i samme retting som fjærplata... Tittel: Sv: girkasse: transporter i boble Skrevet av: Gaston på august 27, 2008, 14:11:50 pm Mener at "Small Nut" er den eldste typen og at "Big Nut" er høyere(? ) giret.
Tittel: Sv: girkasse: transporter i boble Skrevet av: Hot Owl på august 27, 2008, 14:49:42 pm Mener at "Small Nut" er den eldste typen og at "Big Nut" er høyere(? ) giret. Jepp det stemmer nok, gamle er small nut. Tittel: Sv: girkasse: transporter i boble Skrevet av: Bøggymæn på august 27, 2008, 19:00:45 pm Takker for info.
Noen som vet om det ligger noen tegninger til adapter på nettet. Har skjønt at å få tak i nye og brukte er vanskelig. André |