Tittel: Hammerite et anbefalt produkt? Skrevet av: Baable på august 27, 2008, 18:02:11 pm Hei, har nettopp slipt bunnplata(gølvet) inni bilen, får ikke bort alt og lurer på hva jeg børr smøre platen med for å hindre rusta å komme tilbake igjen. jeg vet den vil komme tilbake, men om det fins noen produkter som er rimelig å bra?
Tittel: Sv: Hammerite et anbefalt produkt? Skrevet av: raaen på august 27, 2008, 18:06:45 pm jeg kjøpte noe av en som solgte på vw2you, det var meget bra. Jeg bare slipte litt, og rusta er ikke kommet tilbake ennå. husker ikke navn på mann eller produkt. Lid, kansje du kan hjelpe ?
Tittel: Sv: Hammerite et anbefalt produkt? Skrevet av: KnastenradUndKnotenblech på august 27, 2008, 18:08:11 pm jeg er ikke Lid , men var det rustbullet eller por15??
Tittel: Sv: Hammerite et anbefalt produkt? Skrevet av: Baable på august 27, 2008, 18:15:04 pm så hammerite kan ikke sammenlignes? eller funker det å.. hvor får jeg tak i rustbullet?
Tittel: Sv: Hammerite et anbefalt produkt? Skrevet av: Henrik på august 27, 2008, 18:23:12 pm Rustbullet husker jeg hvertfall det var en på tuju som importerte/solgte. På diverse andre fora så vet jeg det er mange som snakker om por15, er interessert i vite litt om dette selv da jeg skal ta bunnen snart.
Tittel: Sv: Hammerite et anbefalt produkt? Skrevet av: Jon T på september 02, 2008, 19:28:22 pm ingen som viste noe her?
Tittel: Sv: Hammerite et anbefalt produkt? Skrevet av: SveinT på september 02, 2008, 21:12:46 pm Jeg har prøvd Hammerite. Men å male det utenpå rusten som reklamen sier er jeg ikke tilhenger av. Den sitter best på det som er sandblåst, men synes den blir litt for hard/sprø. Er lite som skal til av slag før det sprekker av et lite flak.
Tittel: Sv: Hammerite et anbefalt produkt? Skrevet av: raaen på september 02, 2008, 21:28:23 pm Rustbullet har jeg brukt. Det var en på vw2you som solgte det.
Tittel: Sv: Hammerite et anbefalt produkt? Skrevet av: Lid på september 02, 2008, 21:33:19 pm http://www.rustbullet.no/
Tittel: Sv: Hammerite et anbefalt produkt? Skrevet av: Tistlo på september 02, 2008, 22:28:57 pm Er rustbullet mykje bedre enn por-15 eller er det omtrent samma greia ??
Tittel: Sv: Hammerite et anbefalt produkt? Skrevet av: TEW på september 02, 2008, 22:59:58 pm Jeg hadde Por-15 på gulvet innvendig på en liten luftkjølt bil(hostFiathostAbarth) jeg hadde, det var ekstremt slitesterke greier. Jeg kan anbefale den dyre ”skiten”, og kommer garantert til å bruke det på neste prosjekt.
Når jeg tenker etter hadde det vært artig og testet hvordan det holder stand på en senkeforstilling. Tittel: Sv: Hammerite et anbefalt produkt? Skrevet av: RZR-Andy på september 03, 2008, 09:37:32 am Om en vil gjøre det enkelt og alternativt bruker en Bengalakk med litt rustpenetrerende owatrol, funker helt greit det.
Tittel: . Skrevet av: Race-buggy på september 03, 2008, 12:33:14 pm .
Tittel: Sv: Hammerite et anbefalt produkt? Skrevet av: Tistlo på september 03, 2008, 15:43:06 pm Når du har eit 100% rustfritt og sandblåst bunnplate som skal ha maling, då??
Er det vits å bruke owatrol og arcanol + benga?? Eller held det med den måten eg har tenkt meg: 2K Epoxy primer... deretter eit par strøk med 2k svartlakk.. begge av dyraste standox kvalitet ??? Tittel: . Skrevet av: Race-buggy på september 03, 2008, 19:48:18 pm .
Tittel: Sv: Hammerite et anbefalt produkt? Skrevet av: Tistlo på september 03, 2008, 20:24:36 pm jaja eg har jo uansett allerede kjøpt malinga.. så det vert nok 2komponent på meg ::)
Tittel: Sv: Hammerite et anbefalt produkt? Skrevet av: Rocket-Racing på september 03, 2008, 23:20:39 pm jaja eg har jo uansett allerede kjøpt malinga.. så det vert nok 2komponent på meg ::) Oppskriften din er helt glimrende Tistlo og i mine øyne beste løsning på en 100% rustfri og sandblåst plate. Owatrol/Arcanol/Bengalakk løsningen er bra den, veldig bra på litt mer "børstne" utgangspunkt, men ingenting slår bra 2K produkter på bart stål. Tittel: Sv: Hammerite et anbefalt produkt? Skrevet av: Tistlo på september 03, 2008, 23:29:18 pm Det var da godt å høyre :)
Tittel: Sv: Hammerite et anbefalt produkt? Skrevet av: Rikard på september 04, 2008, 19:12:17 pm Jeg bruker "Rust Bjørn" rød og hvit flaske, "omdanner rust til organisk metall;)
|