Tittel: Familien vår! Skrevet av: Reiel på september 14, 2008, 22:18:39 pm Her kommer en liten tråd om vår families biler og hva som skjer med de framover. Som alle vet, iallefall de mærmeste
så har det etter hvert blitt en del gamle VW's i hos oss. Alt startet med at jeg fikk min første i komf.gave for mange år siden. Dette er en 1968 T-1 som har vært med på alt, og som pr. dags dato står bak huset hos gamlinga og venter på bedre tider. Der har den stått siden 1995 og har vært klar til lakk i alle disse åra :D Nå er den kanskje ikke det lenger men den skal på vegen igjen, om ikke annet før til jeg blir 50 og det er 15 år til :P. Min interesse for boble har etter mange års påvirkning også smittet over på andre familie-medlemmer og min søster fikk av meg på sin 23 års dag en 1965 ferdig oppusset. Hennes samboer solgte unna motorsykkel og ga opp dette livet mot en 1969 T-3 Variant som har gjennomgått oppussing i ca 1 års tid. Det siste skuddet på stammen er min onkel som også har kjøpt seg en meget fin 1968 Variant som har vært med oss på mange fine turer i sommer. Bilder og tekst får komme fra de enkelte etter hvert men da har iallefall jeg startet tråden ;) Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Tistlo på september 14, 2008, 22:22:32 pm Tøff familie ;D
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Bj?rn på september 14, 2008, 22:33:41 pm Tøff familie ;D x2 ;D Må få pusset opp igjen konfgaven din ;D Noen bilder ? Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Anders Røsåsen på september 14, 2008, 22:44:04 pm tenk om det hadde vært slik bilsmak her hjemme ;)....har vel vært for 40 år sia men den tid er over ;D og je forblir den enslige men stolte eier av ei boble hjemme hos meg :)
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Kalle på september 14, 2008, 22:44:20 pm Ja ja. Da er vi i gang da.. Her kommer et bilde av bilen til søstra, som hun fikk i gave av sin bror. Her er vi på sverige tur med ny innkjøpt Lillebror. ;)
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Kalle på september 14, 2008, 22:49:20 pm OG ett bilde av 69 mod Varianten min. Før og etter.. ;D
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Kalle på september 14, 2008, 23:11:43 pm Får vel skrive litt om bilen min jeg oxo.. Kjøpte den for litt over ett år siden. Manglet alt av interiør, og var ikke noe serlig bra i lakken. :D
Hadde store planer for den i sommer, skulle jo bruke den på ferie tur til Sverige. Fikk den Eu godkjent med null feil i Juni :) men uka før turen fikk jeg motor havari. Etter det har den blitt satt bort i påvente på ny motor. Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Reiel på september 14, 2008, 23:21:29 pm Og ny motor hentet vi jo idag så da går denne igjen snart 8)
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Kalle på september 14, 2008, 23:25:28 pm Vi har jo ett familiemedlem til også.. Min sønn Thomas fikk sin første bil i konfirmasjonsgave. En 1302 1971 mod.. Skal si han ble overrasket, der han fikk overekt nøkler og vognkort. Falt nok noen stolte tårer fra noen og en hver da ja. :)
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Kalle på september 14, 2008, 23:27:57 pm Ja Reiel. Nå står det en motor her og hyler etter å bli satt inn.. ;D
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Reiel på september 14, 2008, 23:56:00 pm Ja Reiel. Nå står det en motor her og hyler etter å bli satt inn.. ;D Fikk satt på lister på Variant'n min idag også... Ble rimelig okey synes jeg he he ;) ;) ;) ;) Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Heblica på september 15, 2008, 09:17:51 am Får vel legge ut et par bilder og en liten story om mine biler også da...
Grom bilen er en 1955 oval! Denne bilen kjenner de fleste som har vært med en stund som JC74000. Bilen er en arv etter min pappa, Kjell Reinli- Som i sin tid reddet den fra å bli spiker på den lokale vrakplassen. Fikk bilen gratis mot henting en gang tidlig på 80 tallet. For øyeblikket, og sikkert en god stund fremover, gjennomgår bilen total restaurering- da den gikk flere sesonger som helårsbil opp gjennom 90 tallet og rusten har fått kose seg skikkelig etter det. Meeen den skal gjennoppstå! ;) Prøve å beholde den som "pappa'n min sin oval", samtidig som jeg også må gjøre den min og slik jeg vil ha den. Uansett... dette er boble nummer 1 i vår familie og kommer aldri noengang til å bli solgt. Til det har den altfor mye affeksjonsverdi! Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Heblica på september 15, 2008, 09:32:49 am En annen tøffing som har vært med oss litt til og fra noen år nå er en '68 T3, Notch!
Reiel fant denne mens vi bodde på Setermoen i det høye nord. Men jeg husker ikke hele story'n her, så det får han fortelle selv. Den har vært solgt og byttet litt frem og tilbake... beklager alt maset Kormi... hehe... Men nå er den ihvertfall min! Og kommer alltid til å være min! ;D Jeg synes det er en super fet bil! Ikke verdens beste å kjøre kanskje, men alt går! Får masse blikk og kommentarer der jeg cruiser rundt. Bilen har hatt en del motorer i sin tid og nå blir det hjerte transplantasjon igjen iøpet av vinteren. Har en merkelig skurre lyd baki der. En lyd som er konstant, den øker ikke med turtall. Vi mistenker at en viss tre åring kanskje kan ha lekt litt bilmekanikker men en stein eller en mutter mens motoren stod på gulvet i garasjen før den ble satt inn. Hmm... forgremmade unge! Fremdriftsplaner ellers for denne skyssen er egentlig ikke stort. Bare holde det ved like, kose seg og kjøre! Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Olli på september 15, 2008, 10:01:34 am Hei!
Jeg er kanskje liten foreløpig (3år) men jeg er også medlem av denne vw gale familien! ;) Har fått inn Volkswagen med morsmelka... ble riktignok hentet på sykehuset i en Audi, men det får være godkjent. Når jeg så var 9 måneder fikk jeg en '57 modell oval av mamma'n og pappa'n min. Bilen står på meg i vognkortet til og med. Skjønte vel ikke så mye av det der og da, men nå er jeg veldig opptatt av at det er MIN OVAV... Og når vi ikke har kjørt den på en stund savner jeg ovaven min. (Ingen skrivefeil her... han kaller den for en OVAV!) Bilen ble kjøpt for masse penger, mamma sier 20.000,- og at det var en meget fin pris, av en bonde her på Stange. Mamma og pappa var å så på den mens jeg fortsatt var inni magen til mamma'n min. Da så den egentlig ganske så kjedelig ut. Med originale hjul og litt rustne originale støtfangere. Nå har den fått på litt tøffere felger, et kult speil og USA fangere, det gjorde seg. ;D For øyeblikket står bobla mi i garasjen til pappa. Han har tatt ut motor og gearkasse da det rant olje av den. Men pappa'n min har lovet meg at vi skal kjøre Ovaven min igjen til sommeren. Det gleder jeg meg til! Jeg synes nemlig det er super kult å bli kjørt til og fra barnehagen i boble! :) Give me five fra Oliver'n. 8) Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Olli på september 15, 2008, 10:03:10 am Og her er jeg i pappa sin '61. Også kalt Woom... hehe...
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: FreddyB på september 15, 2008, 10:18:42 am Hei! Jeg er kanskje liten foreløpig (3år) men jeg er også medlem av denne vw gale familien! ;) Har fått inn Volkswagen med morsmelka... ble riktignok hentet på sykehuset i en Audi, men det får være godkjent. Når jeg så var 9 måneder fikk jeg en '57 modell oval av mamma'n og pappa'n min. Bilen står på meg i vognkortet til og med. Skjønte vel ikke så mye av det der og da, men nå er jeg veldig opptatt av at det er MIN OVAV... Og når vi ikke har kjørt den på en stund savner jeg ovaven min. (Ingen skrivefeil her... han kaller den for en OVAV!) Bilen ble kjøpt for masse penger, mamma sier 20.000,- og at det var en meget fin pris, av en bonde her på Stange. Mamma og pappa var å så på den mens jeg fortsatt var inni magen til mamma'n min. Da så den egentlig ganske så kjedelig ut. Med originale hjul og litt rustne originale støtfangere. Nå har den fått på litt tøffere felger, et kult speil og USA fangere, det gjorde seg. ;D For øyeblikket står bobla mi i garasjen til pappa. Han har tatt ut motor og gearkasse da det rant olje av den. Men pappa'n min har lovet meg at vi skal kjøre Ovaven min igjen til sommeren. Det gleder jeg meg til! Jeg synes nemlig det er super kult å bli kjørt til og fra barnehagen i boble! :) Give me five fra Oliver'n. 8) Sikkert ikkje politisk korrekt å vere grisemisunnelig på ein 3-åring (anna enn om han framleis ammar, that is.. DÅ er det greit..) Men DETTE HER! :o Imponerande. Rett og slett! Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Trond Stegarud på september 15, 2008, 13:28:43 pm oioi for en bilpark. detta er familien som er glad i gamle klassikere! flott å se!
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Heblica på september 15, 2008, 17:54:24 pm Her kommer en liten forklaring til hvem som er hvem i denne familien... et slags slektstre... ;)
På Ottestad bor Reiel som er den lykkelige eier av en hvit '68 Variant, et '68 Boble prosjekt, en rød '61 Boble, et '68 panel Buss prosjekt (Forøvrig til salgs) og en mørk grønn '95 Audi A6 som "ny"bil. Han er gift med Linda som kan skryte av å eie en rød '55 Boble og en savannah beige '68 Notch. Hun kjører rundt i en mørk blå '92 Audi 80 Cab som "ny"bil. Sammen har de sønnen Oliver som i en god stund fremover kommer til å være passasjer i sin polar silver '57 Boble. På Raufoss bor Reiel sin søster Mari-Ann. Hun kjører rundt i en perle hvit '65 boble og som bruksbil en rød '95 Audi A6. Hennes samboer Karl Gøran kjøpte seg i fjor vår en savannah beige '69 Variant. Kalle har så en sønn, Thomas som fikk en blå '71 1302 i konfirmasjonsgave i sommer. På Raufoss bor også Reiel sin tante Kari-Anne, hun er samboer med onkel Tommy som i fjor høst gikk til innkjøp av en savannah beige '68 Variant. De kjører til vanlig en Audi Allroad og Caravelle. De har ei datter, Angelina som nå er neste person i familien her som ønsker seg boble. Letingen har begynt! Dette ble egentlig en haug med skryt. Men da er det ihvertfall kartlagt hvem som er hvem og hvem som har hva! 8) Og Mari-Ann! Du må få deg bruker her inne du også da... Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Heblica på september 15, 2008, 17:58:47 pm Her er vi på vei til Vänersborg i sommer.
Fra venstre Mari sin '69 Boble. Reiel sin røde '61 Boble. Mari-Ann sin hvite '65 Boble. Torleif sin lakse fargede '57 Boble. Tommy sin savannah beige '68 Variant. Kim Larsen sin vellkjente kule buss og Stian sin lave Golf... forøvrig er Stian Mari-Ann og Reiel sitt søskenbarn! Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Heblica på september 15, 2008, 18:03:27 pm Jeg har forøvrig også et søskenbarn som er boble gal...Glenn Reinli. Her er hans øyensten! Ser ikke akkurat slik ut nå, men det kan han jo legge ut nye bilder på og fortelle litt om selv.
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Tistlo på september 15, 2008, 18:06:26 pm Glenn, sin svarte boble... er ikkje den rusta no?? utan lakk ??
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Heblica på september 15, 2008, 18:08:46 pm Så slik ut på Bug Camp i sommer... nå er den vel litt mer rusta ja... hehe...
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Tistlo på september 15, 2008, 18:14:33 pm Ja nettop! Har preika mykje med han på nettby!
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Heblica på september 15, 2008, 18:17:40 pm På Hernes har vi også litt familie. Og i 13 års gave fikk min (ste)søster Hilde en '65 Boble. Stor stas!
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Blitzkrieg Racing på september 15, 2008, 18:34:21 pm Tja siden vi er innom familien vår så får jeg vel si hei jeg også da ;)
Bilder kommer straks så fort jeg får minsket bildene en smule!! Men bilen har vel forandret seg noe, hehe Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Hansi på september 15, 2008, 22:11:32 pm det var familien sin det 8)
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Odd-Einar Johansen på september 16, 2008, 18:30:18 pm På Raufoss bor også Reiel sin tante Kari-Anne, hun er samboer med onkel Tommy som i fjor høst gikk til innkjøp av en savannah beige '68 Variant. De kjører til vanlig en Audi Allroad og Caravelle. De har ei datter, Angelina som nå er neste person i familien her som ønsker seg boble. Letingen har begynt! Minnes å ha stått med hodet nedi motorrommet på denne '68 Varianten ved to tilfeller på samme tur i sommer ;) kom da hjem til slutt, hehe. og lykke til til Angelina med å finne seg en vw av ett eller annet slag :) Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: VaffelHuggu på september 16, 2008, 19:34:57 pm Heisann, Jeg får vel melde meg på jeg også da..
Det var jeg som fikk boble i konf gave av Mari-Ann og Kalle ;) Kommer bilder etterhvert! Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Reiel på september 16, 2008, 21:14:56 pm Da har det blitt gjort litt med Varianten igjen.
Så over alle instrumentene og fant ut at de trengte litt oppfreshing. Siden jeg har drevet med T-3 noen år har det blitt litt deler til overs her og der. Derfor hadde jeg fine visere og speedoskiver liggende da dette var dårlig. Pusset ned sølvringen og lakket på nytt, lakkoden er ikke helt riktig men blei mye bedre enn slik det var.Krommet fikk seg også en runde med polering før alt ble satt sammen igjen. Tok i samme slengen rens av dasjbordpad uten at dette ga no særlig resultat, har flere perfekte uten sprekker liggende så den blir nok skiftet etter hvert. Alt av pærer skiftet også så nå lyser alt perfekt grønt og fint :) Tok også ut rattet under denne restaurering av klokker/instrumenter, benyttet anledningen til å fresje opp et gammelt Formuling-ratt. Lakkerte senter i samme farge som ringen i instrumentene... Dette gjorde seg mot resten av dasjbordet og etter mitt synspunkt er det ren porno for oss som liker T-3. Dritfett å kjøre disse bilene i mørket og få skinnet fra instrumentene he he ;D Syke mann.... Har også fått satt på lister på sidene, org lister og nye klips... Og rap-around bak(krom refleksholder) Neste på progammet nå er: 1. Finne en venstre framskjerm som er bedre enn den som sitter der. Ligger no bak garasjen håper jeg... 2. Skifte støtdempere bak da de som sitter der ikke egner seg som sykkelpumper en gang. Biltema har så jeg men fant noen nye BOGE dempere i kjeller'n igår så da brukes de.... 3. Sette på igjen fjærer til bakluka slik at denne står av seg selv igjen, her finnes spes.verktøy som jeg ikke har. Så om noen kan låne meg hadde jeg blitt glad. ;) 4. Så er det noen små rusthull i innskjerm foran som skal utbedres. 5. Ellers skal den for det meste få være slik en stund fremover. Har tatt endel bilder men størrelsen gjør at de ikke kan legges ut. Noen som har et bra og lettvindt krympeprogram og henvise til? ;) Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Tistlo på september 16, 2008, 21:17:56 pm FastStone Photo Resizer !!
Jevli raskt og enkelt! Lastast ned på download.com! ;) Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Reiel på september 16, 2008, 21:28:04 pm FastStone Photo Resizer !! Jevli raskt og enkelt! Lastast ned på download.com! ;) yber ales danke... Da skal den testes ;D Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Reiel på september 16, 2008, 22:18:52 pm Den resize'n der funka bra.... ;D
Ett lite testbilde fra da vi henta 61'n i Drammen...Har blitt gjort endel med den siden den gang ser jeg... ;D Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Kalle på september 16, 2008, 22:27:32 pm Ett bilde av minste mann foran Varianten til onkel Reiel.. ;)
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Jærva på september 16, 2008, 22:28:49 pm Tøff familie ;D x2 ;D Må få pusset opp igjen konfgaven din ;D Noen bilder ? JA ! Endelig noen som er enig med meg Reiel! Denne bobla til Reiel har vært gjennom så mye at du kan skrive bok om det på godt og vondt ;D Mistenker den for å ha et snev av Herbie-sjel.. ;) Oppfordring rett og slett Reiel!!! Her et bilde av den i sine glansdager med rosa rossi-lykter... :) Nederst er den helt til venstre.. Mannen i midten av bildet er Morten Sandaker.. Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Tistlo på september 16, 2008, 22:32:06 pm Se der ja!
61 modeller er kjekt :) Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Reiel på september 17, 2008, 09:12:10 am Ha ha ha ha.... Roar... Det bildet av bilen er så ufattelig j..... stygt ha ha ha ha ;D ;D
Hadde nesten glemt hvordan den var, men alt kom plutselig tilbake her gitt... Var tider det der.... Har du flere bilder eller så legg ut... Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Martin på september 17, 2008, 09:26:55 am å hvor er bussen du hadde kjøpt da :o
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Reiel på september 17, 2008, 09:42:47 am å hvor er bussen du hadde kjøpt da :o Står her den også, i carporten ;D. En -68 modell panel.... Kan jo få tatt et bilde av den også da...Den er et prosjekt som mangler det meste. Den er trillbar da iallefall men jeg har fått en komplett bil vist jeg henter den. Totalt opprustet men har alt jeg trenger til min. Men så var det dette med tid da, har litt for mye å gjøre i vinter. Derfor har jeg planer om å selge denne. Men det kommer jo flere vintre så vi får se hvordan det går Martin... ;) Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Martin på september 17, 2008, 09:54:22 am ;D tviler ikke, åsså var det Glenn da. harn får mye å gjøre med unger å familie eller :Dlite her inne syns j. du sitt jo mer her jo?
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Reiel på september 17, 2008, 10:19:22 am ;D tviler ikke, åsså var det Glenn da. harn får mye å gjøre med unger å familie eller :Dlite her inne syns j. du sitt jo mer her jo? Han Glenn han pusser og pusser på bobla han... Så det skjer da no der også he he... Men han kjøpte jo en Golf 1 cab av meg så mye tid går med der også etter det jeg har skjønt ;) Den blir matt svart med masse blankt etter det jeg så i helga. Dritfett spør du meg ;D OG lav seff :P Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Tistlo på september 17, 2008, 16:13:08 pm Glenn er nok mest aktiv på Nettby.no
Han heiter forzajuve der, forresten... Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: holmsen på september 17, 2008, 16:58:26 pm å hvor er bussen du hadde kjøpt da :o Står her den også, i carporten ;D. En -68 modell panel.... Kan jo få tatt et bilde av den også da...Den er et prosjekt som mangler det meste. Den er trillbar da iallefall men jeg har fått en komplett bil vist jeg henter den. Totalt opprustet men har alt jeg trenger til min. Men så var det dette med tid da, har litt for mye å gjøre i vinter. Derfor har jeg planer om å selge denne. Men det kommer jo flere vintre så vi får se hvordan det går Martin... ;) Mener bestemt jeg har hørt Oliver si han ønsker seg buss :) Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Heblica på september 17, 2008, 17:32:16 pm Da har jeg lekt litt detektiv når det gjelder historien til min oval. Er jo gøy å vite hvem som har hatt bilen før meg...
Ringte først understellsregisteret på 06650. Oppga alt jeg hadde av info som understellsnummer, reg.nummer både tidligere og nåværende, og når den var første gang registrert i norge. De sendte da en mail til et arkiv et eller annet sted. Fikk svar i går at de ikke hadde funnet noenting! :'( Hmm... det måtte da finnes noe info i noen gamle arkiver på min bil. Ringte så i dag til Registrering ved Gjøvik trafikkstasjon på 815 22000. De måtte da ha noe informasjon siden bilen før hadde gått med E skilter. (E-2039) Men neeei da... ::) Men her gir vi oss ikke så lett. Ringte så til trafikkstasjonen på Elverum, siden det ikke er noen på Hamar lenger. Og her traff jeg faktisk på ei kjempe hyggelig (!) dame! Hun sa at jo, det trodde hun at kunne finnes der. Men da måtte hun ned på et fjern lager for å lete i noen arkiver. Jeg sa at jeg håper det ikke blir til for mye bry, men neeei da, det var ikke noe problem! Hva skjer a?! Etter ca.20 minutter ringer den fortsatt like hyggelige damen meg tilbake og sier at hun har funnet hele historien til bilen min! YIPPI! :D I følge "fødselsattesten" jeg har på min bil, fått fra museet i Tyskland, ble bilen solgt ny til Møller Oslo. Og ifølge det gamle vognkortet jeg har ble den første gang registrert i Norge den 11.06.55. Den hyggelige damen kunne da fortelle meg at bilen første gang ble registrert i Norge den 11.06.55 (noe jeg forøvrig visste, men da er det dobbelt bekreftet) på en Halvar Haug i Øst Torpa. Videre ble den registrert på Bjarne Linnerud transport på Gjøvik, så på pappa og så på meg! ;D Så gøy! Tror jeg skal leke detektiv på Oliver'n sin bil også jeg gitt... og Notch'en. Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Bj?rn på september 17, 2008, 17:42:58 pm Steike fin oval!
Tror jeg skal leke litt detektiv selv, å prøve å finne ut litt om min :D Hyggelige folk på biltilsynet er sjeldent! Kanksje hu samma dama som hjalp meg med noe med godkjenning, hu var skikkelig hyggelig og hjelpsom (I Elverum ja ;) Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Reiel på september 17, 2008, 20:02:45 pm Da har jeg vært rundt og fått fatt i noen felger til Varianten, enten blir det brennlakkerte org 5,5" stålfelger. Fargen er RAL 3005, knall rød altså eller ett sett med 5,5" KPZ felger som restaureres til org stand, sølv og svart.
Har også bestilt lakk så da blir den nok helhvit(lotushvit L282) igjen uten innslag av krokan he he ;D Ser ut til at Ovalen til sønnen må vente litt til gitt, blir jo så gira på denna T-3 saken her :P Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Reiel på september 18, 2008, 08:52:05 am Stemmer det Holm'sen... Olli har sakt at han ønsker seg buss... Vi husker vel alle hva han sa da du og Kim
kom på treffet i Fredrikstad he be he ;D Men tror vi skal satse på en som har litt flere deler og mindre arbeid.... Men man vet aldri, kanskje står den vi har her ferdig til våren ;D Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Reiel på september 18, 2008, 08:53:31 am Lurer på hvor det blir av onkel Tommy sin Variant og litt historie jeg... Hm...
Få satt igang hu dattra di a Tommy..... ;D Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Angelina på september 18, 2008, 12:06:24 pm Her er Varianten til pappa, Tommy :) Kommer mer info senere ;)
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Reiel på september 18, 2008, 18:59:40 pm Her er Varianten til pappa, Tommy :) Kommer mer info senere ;) Se der ja.... Der har vi'n ;D ;D Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Reiel på september 18, 2008, 19:02:35 pm Har vært ute og gjort litt med Variant'n igjen...
Gjort litt ved det meste av rust utvendig, pusset ren og grunnet med zinkgrunning før lakkering. Ble ikke så ille men greit nok inntil videre... Holde det litt i sjakk til full lakkering skjer neste sommer... Har også fått lakkert en KPZ felg,som prøve... Ble bra faktisk så lurer på om disse kommer på bilen etterhvert :D Bilder kommer seinere... Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Heblica på september 18, 2008, 20:11:20 pm Da var Notch'n kjørt oppi Jessnes garasjen for vinterlagring. Litt tidlig kanskje, men med den morsomme lyden baki motoren var det nok like greit. Jeg er jo så flink til å knerte slike T3 motorer. Et under at jeg ikke allerede har gjort det med denne.
Uansett kommer vi da i år til å slippe syn som dette... Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Heblica på september 18, 2008, 20:15:25 pm Mens jeg var oppi der med Notch'n tok jeg samtidig et bilde av slik ovalen min står nå... JEG TRENGER NOEN TIL Å SVEISE RUST! MYE RUST! Er mange som har sagt at de gjerne gjør det, men det skjer da ikke noe! Kom igjen! Den står der... trenger bare lyst og pågangsmot fra en tøff sjel! ;D
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Heblica på september 18, 2008, 21:01:04 pm Bilde fra Hilde's konfirmasjon tidligere i sommer. Bobla var selvfølgelig med! ;D
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Angelina på september 18, 2008, 21:04:51 pm Bilde fra Hilde's konfirmasjon tidligere i sommer. Bobla var selvfølgelig med! ;D Det er så fint bilde det ::) :DTittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Heblica på september 18, 2008, 21:15:13 pm Her er Varianten til pappa, Tommy :) Kommer mer info senere ;) Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Olli på september 18, 2008, 21:19:17 pm Under Lillebror treffet på Sveastranda i sommer tok vi oss en tur til Helgøya på et låve salg. På låven var det ikke så mye å se eller kjøpe, men utenfor stod disse fine gamle bensinpumpene.
Ble da et par tøffe tilbake i tiden bilder... Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: TomR på september 19, 2008, 21:25:03 pm Synes du skal øke familien din med et medlem til jeg ;)
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Reiel på september 19, 2008, 22:07:26 pm Synes du skal øke familien din med et medlem til jeg ;) Vi har jo snakka på det ved et par anledninger i sommer, vi og du he he ;D Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Bj?rn på september 19, 2008, 22:12:25 pm Bilde fra Hilde's konfirmasjon tidligere i sommer. Bobla var selvfølgelig med! ;D Bra bilde ;D Hadde selv konfbilde med en nydelig 1300 67. Bra å se at det er flere som har det :D Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Reiel på september 19, 2008, 22:16:43 pm Bilde fra Hilde's konfirmasjon tidligere i sommer. Bobla var selvfølgelig med! ;D Bra bilde ;D Hadde selv konfbilde med en nydelig 1300 67. Bra å se at det er flere som har det :D Da jeg og fruen giftet oss var Oval'n hennes med på de fleste bildene faktisk... Og med en kongefotograf og masse oppfinsomhet ble det mange kule bilder ;D Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Bj?rn på september 19, 2008, 22:32:17 pm Hva kan man ikke bruke en boble til ? :D
Passer jo til alt, fra brylupsbil til "lekebil". (bilde) Ivartfall artigere og fine biler ;) Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Olli på september 20, 2008, 18:24:49 pm I Bodø har de Pelle politibil. Her på Hamar har vi Petra politibil! :P
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Olli på september 21, 2008, 14:56:45 pm Her er vi på boble tur. Jeg sover aldri så godt som jeg gjør når jeg kjører boble! Jo høyere during jo bedre... :D
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Heblica på september 21, 2008, 15:16:13 pm Bilde fra Hilde's konfirmasjon tidligere i sommer. Bobla var selvfølgelig med! ;D Bra bilde ;D Hadde selv konfbilde med en nydelig 1300 67. Bra å se at det er flere som har det :D Da jeg og fruen giftet oss var Oval'n hennes med på de fleste bildene faktisk... Og med en kongefotograf og masse oppfinsomhet ble det mange kule bilder ;D Og her er noen av de... ;D Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Angelina på september 23, 2008, 23:16:01 pm Bilde fra SCC turen :D
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Heblica på september 24, 2008, 07:36:35 am Og et til fra Vänersborg i sommer...
På bilde sees Reiel sin '61 og Torleif sin '57. Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Olli på september 24, 2008, 09:05:02 am Pappa'n min er ikke særlig kjapp til å ordne bobla mi. Men nå har han jo hele vinteren på seg da. Her er ihvertfall slik han står nå... var visst to rusthull som skulle ordnes med det samme også. ;)
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: FUSENTAST på september 24, 2008, 09:44:08 am Synes du skal øke familien din med et medlem til jeg ;) Vi har jo snakka på det ved et par anledninger i sommer, vi og du he he ;D ...bruker du 2mR som familieplanlegger....? Da er det en fare for at du snart må kjøpe inn 3 nye fruer....legge de på hylla og aldri få ut å kjøre....!! Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: TomR på september 24, 2008, 14:40:02 pm hohoho..... Jeg har da 6000km med Ghiaen i sommer ....
Synes du skal øke familien din med et medlem til jeg ;) Vi har jo snakka på det ved et par anledninger i sommer, vi og du he he ;D ...bruker du 2mR som familieplanlegger....? Da er det en fare for at du snart må kjøpe inn 3 nye fruer....legge de på hylla og aldri få ut å kjøre....!! Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Reiel på september 24, 2008, 17:05:55 pm Synes du skal øke familien din med et medlem til jeg ;) Vi har jo snakka på det ved et par anledninger i sommer, vi og du he he ;D ...bruker du 2mR som familieplanlegger....? Da er det en fare for at du snart må kjøpe inn 3 nye fruer....legge de på hylla og aldri få ut å kjøre....!! Har falt litt av lastet jeg nå....Vet ikke lenger hva vi skal utvide familien med ;D ;D Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Angelina på september 25, 2008, 11:21:36 am Og et til fra Vänersborg i sommer... På bilde sees Reiel sin '61 og Torleif sin '57. Her er et bilde til fra Vänersborg :D Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: FUSENTAST på september 25, 2008, 11:27:03 am hohoho..... Jeg har da 6000km med Ghiaen i sommer .... Synes du skal øke familien din med et medlem til jeg ;) Vi har jo snakka på det ved et par anledninger i sommer, vi og du he he ;D ...bruker du 2mR som familieplanlegger....? Da er det en fare for at du snart må kjøpe inn 3 nye fruer....legge de på hylla og aldri få ut å kjøre....!! dET KAN OGSÅ GODT HENDE DU MÅ SKIFTE ut den nåværende 70-talleren din med verdens tredje eldste....for å si det sånn.... Som du har fått tak i fra en eldre 80-åring fra Sørlandet.....men har du først fått smaken på rusiner...så er du ikke så keen på druer lengre....!! Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Reiel på september 25, 2008, 17:29:22 pm hohoho..... Jeg har da 6000km med Ghiaen i sommer .... Synes du skal øke familien din med et medlem til jeg ;) Vi har jo snakka på det ved et par anledninger i sommer, vi og du he he ;D ...bruker du 2mR som familieplanlegger....? Da er det en fare for at du snart må kjøpe inn 3 nye fruer....legge de på hylla og aldri få ut å kjøre....!! dET KAN OGSÅ GODT HENDE DU MÅ SKIFTE ut den nåværende 70-talleren din med verdens tredje eldste....for å si det sånn.... Som du har fått tak i fra en eldre 80-åring fra Sørlandet.....men har du først fått smaken på rusiner...så er du ikke så keen på druer lengre....!! Lurer meg på om det her har lurt seg inn en par interne jeg ikke helt henger med på gitt ;D Men på en annen side er ikke det første gangen :P Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Reiel på oktober 04, 2008, 13:10:12 pm Er et par prosjekter tilsalgs her nå, ring meg for nærmere opplysninger ;D ;D ;D
Man lærer aldri hahahahahahahahahahah :o Mvh Reiel Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Heblica på oktober 05, 2008, 21:06:26 pm Selge '61!? For noe tull! Hva skjedde med det familierådet vi skulle ha iforbindelse med et evt. salg?
Bilen står jo faktisk på meg... så vi får se da... om jeg føler for å skrive under på en salgsmelding... Tenk på alle de fine turene vi har hatt med denne bilen. Go' bilen sin det her tenker jeg! :) Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Heblica på oktober 05, 2008, 21:15:16 pm '61 helt til venstre i bildet.
Anna og Nora som linselus... :D Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Heblica på oktober 13, 2008, 11:20:17 am Så var det bestemt... '61 skal ikke selges likevel! ;D Er gutten sin det... rimelig bestemt om dagen... NOT!
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Olli på oktober 13, 2008, 11:22:39 am Så har endelig pappa fått ut finger'n litt igjen. Girkassa er nå ute. Bare å få inn en annen!
Må kjappe seg litt også. Bilen min skal visst være med i en reportasje i et bilblad... Og de bildene skal visst tas før snøen kommer! :o Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Reiel på oktober 29, 2008, 21:58:07 pm Her har det skjedd lite ser jeg... På tide med en oppdatering da vel??
Vel... Det som har skjedd siden sist er at den gamle splitt-girkassa er ute og lagt på hylla. "Ny" kasse med kode AB og en masse tall er "overmalt" og satt inn. Ser meget bra ut med nye mansjetter og bolter og greier... Det eneste han husmekaniker'n glemte å sjekke var sporvidden på kassa ??? Dette er jo seff ei kasse med lange aksler så da lurer jeg fælt på om hjula fortsatt vil innafor skjerma. Felger EMPI 5.... Motoren er også sett over og på tur sammen igjen, i freske fine farger.... Litt modifisering av bakre kjøleblekk og anna div ting er gjort fordi jeg vil ikke ha anna enn det som trengs synlig... Så følg med, bilder kommer... Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Angelina på januar 26, 2009, 01:01:40 am Her har det ikke skjedd stort på en stund ser jeg, så da er det på tide å oppdatere litt vel?
I dag har mamma, pappa, Joachim og jeg dratt en tur til Oslo for og hente boble. Så i dag ble jeg en glad eier av en 1960' delux boble. Rosa og greier, jeg som er så glad i rosa :D Hadde egentlig tenkt til å legge ut masse bilder her nå, men da må jeg begynne å ordne størrelsen på bildene og det er litt sent nå. Så derfor kan jeg heller legge dem ut i løpet av noen dager, litt sent å begynne med det nå.. Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Kalle på januar 26, 2009, 17:27:49 pm Gratulerer Angelina med en flott bil :)
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Kalle på januar 26, 2009, 18:35:24 pm Ja ja. Etter ett halvt år i dvale :o har endelig Varianten fått nytt hjerte.
Etter noen timer i Jessnes garasjen ble det byttet olje pumpe, olje, plugger og litt annet i den nye motoren, før den ble dyttet inn i varianten. Nå gjennstår det senking bak og no ny gummi på sprintstar felgene. Takker Reiel for god handel. ;) Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Reiel på januar 26, 2009, 21:08:51 pm Gratulere Angelina og velkommen etter ;D
Begynner å bli mange gamle biler på deres gårdsplass også nå :D :D Vi kommer en dag for å se på "Gullet"... Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Angelina på januar 26, 2009, 21:19:16 pm TakkTakk :D
Ja, dere må komme å se på den. Hadde vært koselig. Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Joachim på januar 26, 2009, 22:54:55 pm Gratulerer med bil pus:)
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Angelina på januar 27, 2009, 12:29:54 pm Da har jeg fikset noen bilder :D
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Odd-Einar Johansen på januar 27, 2009, 13:44:15 pm Kul bil Angelina :) si ifra om du skal selge setene :P hehe
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Tistlo på januar 27, 2009, 16:30:35 pm Kul bil ja! 80talet er fortsatt inn :)
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Angelina på januar 28, 2009, 00:34:51 am Takker for kommentarer på bilen :D
Setene skal nok få bli i bilen en god stund enda. Har en lillebror med variant som har lyst på dem også. :P Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Kalle på oktober 31, 2009, 12:55:31 pm Skjedd lite her i det siste ser jeg.. Har nå fått bygd ny garasje så 65`n får stått inne i vinter :)
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Reiel på oktober 31, 2009, 18:08:14 pm Flink du svoger... Har egen plass til å skifte forstilling på 65'n nå ;D
Men er jo kos å ha samlinger hos meg også.... ;D Men står igjen å innrede loftet i 70-talls-stil nå. Et fristed for oss gutta med pils og go' gammel musikk.... Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Kalle på oktober 31, 2009, 18:32:57 pm Jepp. Ny innkjøpt puma er på plass, så dette blir nok bra..
Tittel: Sv: Familien vår! Skrevet av: Reiel på mai 23, 2010, 10:03:12 am Ja ja.... Da er vi ferdige med feiring av min mor og far, de hadde 60 årslag i går begge to. Hva fikk de
i gave fra familien? Selvfølgelig ei boble, nærmere bestemt ei fra 1963, perlehvit, Eu-godkjent og skilter er på vei i posten. Det ble noen tårevåte minutter der gitt... Det var en kongedag... Så nå står treffsesongen for tur for de også. Gamlinga er unge av seg så de blir med og første treff er Bug Camp 2010 og vi gleder oss. Stikk gjerne innom de på treffet å si hei he he.... ;D |