Vis innlegg
|
Sider: [1] 2 3 4
|
9
|
Bruktbørsen / Biler selges / 58-mod boble vurderes solgt (solgt!)
|
på: oktober 04, 2009, 20:02:42 pm
|
Hei folkens Legger ut bobla mi for å lodde markedet. Bilen er hel og pen og har lite rust (boble på panseret og en kromlist på førerdøra, ellers fint lite - understell ser meget bra ut). Forrige eier har bytta ut original girkassa med en nyere for å forberede kjerra for mere gamp, men solgte bilen før han kom så langt. Ergo står det en nyere kasse i, men standard 1200 motor (motorkode: 2426929). Bilen er forøvrig registert og fritatt for eu-kontroll. Bilen har: Sommerdekk på Rader-felger (strøkne, men mangler to senterkopper). Sommerdekk (radial) på org-felger (lakkert i samme farge som bilen), med kromhjulkapsler Takstativ Nye belter til forsetene Ny puma (hevet på bildene, jeg er ikke no fan av bobler som ligger nede i asfalten med nesa - originalforstilling følger med) Originalt ratt og oljefilter følger med Ett komplett sett med motorpakninger følger også med Diverse nye pakninger til vinduene Sikkert mer som jeg har glemt...  Har ikke satt noen pris, kom med bud så får vi begynne ett sted. Kan byttes i touringmc av nyere dato med lav kilometerstand (jeg kan også legge i ett mellomlegg). Kan IKKE byttes i kjøkkeninnredning, snurredass eller Fiat Uno...  Ta kontakt her (spørsmål i tråden, bud eller andre ting på PM), eller mail meg på grontvedt@gmail.comBilen står forøvrig i moss.
|
|
|
14
|
Forum / Snikk-snakk / Sv: Boblespotting
|
på: oktober 14, 2008, 09:54:44 am
|
Har hatt verre ting i bakspeilet...  (sett i sommer på vei fra Valset ferjeleie og utover mot Orkanger). Samt bortgjemt boble i en bakgate i moss nå i helga.
|
|
|
24
|
Forum / Originalprat / Sv: Historien bak din originale VW
|
på: september 19, 2008, 14:55:47 pm
|
Fant for ett par år siden en original men matt 1302s hos ei dame på Raufoss. Bilen var kjøpt av en gammel mann i oslo som ikke lenger ville kjøre. En eiers bil som aldri har sett vinter og som bærer preg av dette. Fra forrige Eu-kontroll til den vi tok (eier den med en kompis) hadde bilen gått 3 mil. Svær bunke med kvitteringer på fulgt service, original-lakk så nær som at panseret og forskjermene sannsynligvis har fått seg en oppbrushing en eller annen gang. Hatt den i to år, på den tiden er dempere bak byttet, en bærekule og ett hjullager bytta, en helg med rubbing og polering samt bremsene er fridd opp. Eneste uoriginale jeg kommer på er ombygging til H4-sett i frontlyktene. Bilen kommer til å forbli original så lenge den er i min eie, så får en heller leke seg med bil nr 2 (redundans er seff viktig  )
|
|
|
26
|
Forum / Snikk-snakk / Sv: Øyelokk
|
på: september 16, 2008, 21:14:45 pm
|
Så denne alt for seint - sorry, men skal ordne sending på ett eller annet vis i løpet av uka  Angående øyelokk - smaken er som baken 
|
|
|
27
|
Forum / Teknisk, teori og praksis / Sv: Overhaling av 1200-motor - hva bør gjøres?
|
på: september 16, 2008, 09:17:04 am
|
Hehe - har noen bilder av de - men de egner seg ikke på trykk  Ventilbiten er vel bare å demontere og se hvor ille er, men trenger noen tips til vedlagte bilde. Dette røret er potte tett med rust og rask, hva gjør det og hva gjør jeg for å få åpna det? Trykkluft og blåse all driten ned i potta?
|
|
|
28
|
Forum / Snikk-snakk / Sv: Øyelokk
|
på: september 15, 2008, 21:26:54 pm
|
Skal stikke innom og sjekke hvordan de ser ut, men tror de er hele og fine i krommen. Stod vel en sesong på bilen før vi nappa de av. Har stått på en 1302s så regner med at du får de på din og  Minn meg gjerne på det om du ikke hører noe i løpet av uka.
|
|
|
29
|
Forum / Snikk-snakk / Sv: Øyelokk
|
på: september 15, 2008, 21:19:09 pm
|
Om du er i oslo en dag så kan du få ett sett av meg - mener jeg har ett ok sett liggende i garasjen enda 
|
|
|
30
|
Forum / Teknisk, teori og praksis / Sv: Overhaling av 1200-motor - hva bør gjøres?
|
på: september 15, 2008, 21:13:56 pm
|
Sett videre på dette i kveld, og fant vel ut at jeg venter med å fyre den opp. Har demontert alt blekk, dynamo osv. Fant diverse, blant annet tre døde mus, men det som kanskje bekymrer meg mest er at en av ventilløfterne står i bunn og ikke beveger seg, samt at pushrod`en under denne er løs så jeg kan dra den frem og tilbake. Noen som kan gi meg noen hint om hva dette skyldes?
|
|
|
|