Vis innlegg
|
Sider: [1]
|
4
|
Bruktbørsen / Biler selges / Bajabug prosjekt selges Nå med noen få bilder også. .
|
på: oktober 29, 2017, 15:13:34 pm
|
Hei, da jeg ser at tiden ikke strekker til, vil jeg lufte Bajabug prosjektet mitt for salg.
Det er en -69 modell med 36'' km på telleren. Bunnplaten er ferdig restaurert og montert med mye flotte deler, (Rhinomounts, urethane foringer, ny hovedbremsepumpe, stålomspunnende bremseslanger, gasdempere med lengre vandring, bygget om til IRS-bakstilling, KaeferCup link, byttet begge gulvplatene, ny helsveiset forstilling osv osv.. Motor er en 1835 fullflow med Englecam, 2 x 40mm delorto, flamethrower elektronisk tenning, porta topper, forsterket clutch, type4 oljekjøler og nytt blekk på motor+++
Karosseriet er ferdigsveiset og bygd om til Bajabug.
Det som gjenstår er litt sveis på panseret for å passe til Baja-fronten, lakkering og montering.
Det følger med litt av hvert annet også, (centerlines 8x15 (kopi)) og NOS mangelsfelger fra 80'tallet.
Prosjektet har stått stille en stund så det bør gåes over litt her og der. Bilen er komplett, det eneste jeg vet mangler er lykteringer.
Det er nok en god del jeg har glemt å nevne, men det er bare å ta kontakt for mer info.
Kom og se😊👍 (har mange bilder av prosjektet under bygging)
Høystbydende over kr 20000,-
Bilen står i Porsgrunn. Mvh Thomas A Johnsen 90202710 [attachment=1] [attachment=2] [attachment=3] [attachment=4]
|
|
|
5
|
Bruktbørsen / Deler ønskes kjøpt / Trenger torpedovegg
|
på: mars 06, 2015, 14:26:23 pm
|
Heisann, jeg trenger å kjøpe enten "rein plate" eller et utkapp av en boble. Plata skal inn i en -69 modell.
Vi snakker om plata som går fra midt under baksetet og opp bak motoren.
det meste av interesse, også hele kaross til en billig penge :-)
mvh
bajabuggy
|
|
|
6
|
Bruktbørsen / Deler ønskes kjøpt / div deler til -82 transporter ønskes
|
på: januar 02, 2014, 21:45:54 pm
|
På grunn av hærværk på kosebussen vår, må vi dessverre ha tak i følgende deler: Bakrute Bakre siderute høyre side Rute i skyvedør høyre side (helst skyverute)
Trenger også en starter til 1, 6td som sitter imdenne bilen.
Om noen har noe av dette så blir det satt stor pris på:-)
Ring eller send sms til meg på 90202710.
|
|
|
7
|
Bruktbørsen / Deler ønskes kjøpt / Trenger Sidebars og collector til BajaBug
|
på: august 07, 2013, 14:01:13 pm
|
Heisann,
Da har jeg fått kjøpt eksosanlegg til en bajaBug'n, men mangler collektoren.
Om noen skulle ha sidebars, enten med lavt eller høyt feste så ta gjerne kontakt.
Skulle noen ha dette liggende så send meg en melding:-)
Alt av interesse men hovedsaklig typen som peker rett opp.
Thomas på 90202710
|
|
|
8
|
Bruktbørsen / Biler ønskes kjøpt / Ønsker å kjøpe en variant, TL, notch osv. . :-)
|
på: september 06, 2012, 23:02:53 pm
|
Heisann, Ønsker å kjøpe en Variant eller cupe. (sqareback, notch) Ja dere skjønner sikkert hva jeg mener :-) ) Bør være komplett, men alt av interesse :-) Maks 17000,- (jepp, sykklen er solgt, og penga brenner i lomma  ) ta kontakt :-) 90202710
|
|
|
12
|
Bruktbørsen / Deler selges / NOS Mangels felger selges Nå med bilder!! Beholdes inntill videre.
|
på: juli 11, 2012, 14:45:07 pm
|
Har liggende sprett "nye" mangels 7x15 4x130 fra tidlig 80tall. Aldri vært montert dekk på eller vært på bil.
Ligger i eskene sine :-)
Selges til fordel for annen type felger til bajaprosjektet.
Krom kant med gull senter med runde hull i, og sorte umbrakobolter langs felgkanten.
kom med bud. .
Befinner seg i porsgrunn. [attachment=1] [attachment=2]
|
|
|
15
|
Forum / Prosjektgarasjen / Bajabug kommer til liv. . 8)
|
på: februar 10, 2012, 10:57:03 am
|
Heisann!
Tenkte det var på tide å vise noen bilder av prosjektet mitt. . Dette blir en Bajabug til slutt. Blilen var påbegynt på tidlig 80'tallet, men ble stående etter kappingen var gjort. Den har gått 46" km og er "uskrudd" ellers. Jeg har byttet alt som trengtes og alt annet er overhalt. Har også bygd om til IRS. . Bunnplaten er så og si ferdig og motoren står nå for tur. .
Legger med endel bilder så kan dere se hva jeg pusler med når jeg har tid :-)
[attachment=1]
[attachment=2] [attachment=3] [attachment=4] [attachment=5] [attachment=6]
|
|
|
17
|
Bruktbørsen / Deler ønskes kjøpt / Springplates ønskes kjøpt
|
på: oktober 13, 2010, 23:10:19 pm
|
Heisann! Ønsker å kjøpe fjærplater til mitt baja prosjekt. Jeg har bygd om til Irs og trenger nye eller "pent brukte" fjærplater, da de jeg fikk med på bakstillingen er rustet tynne. . Kan gjerne være justerbare ;-)
T.
|
|
|
25
|
Bruktbørsen / Deler ønskes kjøpt / skivebremser ønskes
|
på: september 01, 2009, 23:07:54 pm
|
Heisann! har akkurat kjøpt meg ett Baja-prosjekt som var påbegynt på begynnelsen av -80 tallet, og er ny her på vw norge. .
Tenkte jeg skulle begynne med bremsene og er da ute etter skivebremser forran som passer til en 69model 1300.
Er det noen der ute som har noen gode tips, event hvilke deler som måtte passe fra andre donorer. . .
Alle tips er velkommne :-)
Thomas.
|
|
|
|