Vis innlegg
|
Sider: [1] 2
|
2
|
Forum / Problemløseren / Sv: Bilen går ikke på tomgang
|
på: juli 06, 2011, 09:01:06 am
|
har et problem jeg også, men bilen min går på tomgang men når jeg begynner og kjøre da begynner den og puttre. har skjekka stiften men det hjalp egentelig ikke noe men er det mulig det kan være forgasseren? bilen har jo stått i snart 15 år:)
Har du sjekket at "aks" dysa i forgasseren er der? Kjent problem at den kan løsne. da vil motor bare "putre" og du får den ikke til å dra skikkelig..
|
|
|
6
|
Bruktbørsen / Biler selges / Sv: Boble `69 byttes bort!
|
på: januar 15, 2008, 16:57:05 pm
|
Som tittelen sier har jeg en `69 1300 stående. Den er ikke i topp forfatning, trenger iallefall 2 nye skjermer og en støtfanger. Bronse/gull/champagne (aktig) lakk med flassende klarlakk. Interiøret er greit, rød skai. Motoren ble byttet rundt 1992/3 en gang, en Vege/Wege? byttemotor. etter det ble den kjørt ca 6000km og siden parkert på Geilo, der den fortsatt står. Ellers så har den Ebervarmer. Er det noen som har lyst på en liten byttehandel? Kanskje et motorsykkelprsjekt, en gammel snøscooter, atv, verktøy..... Jeg er åpen for det meste, bare ikke gamle fjernsyn eller datamaskiner, de har jeg mange av fra før  Har en 50 liters kompressor med tilbehør og litt annet "snacks" om du er interressert i en byttehandel.
|
|
|
9
|
Bruktbørsen / Biler ønskes kjøpt / Sv: Boble søkes!!
|
på: desember 18, 2007, 10:58:26 am
|
Har en sen 60-mod som selges. Bilen har stått lagret siden forrige eu-kontroll. Noe rust på vanlige steder. Bilen starter og går som ei klokke.
Hvilken pris hadde du tenkt deg for denne da?? Er det mye av denne noe rust på vanlige steder? Hvilken motor er det i denne? Tenkte ca 7000,- Ikke mer rust enn normalt. Har ikke fått sett så mye på den men skal få tatt bilder og sendt. Hjulbrønn er dårlig samt litt rusr nederst ved frontrute og ene siderute bak. Er antagelig litt grums ved skjermfester også. Ang motor mener jeg å huske at dette var en 1600. Den har helt ny gasser og lekker ikke. Går som ei klokke. Ta noen bilder og send meg på mail gjerne. sender deg mailadr i PM. hvor i landet holder du til?
|
|
|
10
|
Bruktbørsen / Biler ønskes kjøpt / Sv: Boble søkes!!
|
på: desember 18, 2007, 08:20:46 am
|
Har en sen 60-mod som selges. Bilen har stått lagret siden forrige eu-kontroll. Noe rust på vanlige steder. Bilen starter og går som ei klokke.
Hvilken pris hadde du tenkt deg for denne da?? Er det mye av denne noe rust på vanlige steder? Hvilken motor er det i denne?
|
|
|
13
|
Bruktbørsen / Biler selges / Sv: 1960 boble restobjekt selges
|
på: desember 13, 2007, 20:33:47 pm
|
2000.- siste mulighet ellers blir den spiker eller kommer tilbake som kinastøpte VW parts
Skal du forbi minnesund i nær fremtid, så er det bare å ta den med. slenger gjerne på et par hundrelapper i transport:-)
|
|
|
16
|
Forum / Snikk-snakk / Sv: Black & Decker Simple Start
|
på: desember 12, 2007, 13:07:51 pm
|
ctek xs7000. funker som vedlikeholder og booster.. men da må du ha strøm uttak eller skjøteledning. har den selv og er meget godt fornøyd. booster en T4 tdi uten problem med flatt batteri.. helautomatisk så den kan du bare sette på og så regulerer den seg selv..
|
|
|
22
|
Bruktbørsen / Biler selges / Sv: T1 1964 Looker selges
|
på: desember 11, 2007, 15:29:54 pm
|
skulle gjerne hatt denn og fyllt opp garasjen min med jeg... Bortsett fra at jeg ikke har noen garasje... Lekker bil Trond.. Jeg holder den under oppsyn, sånn i tilfelle jeg skulle snuble over 20 høvdinger en dag i nær fremtid:-)
|
|
|
25
|
Forum / Snikk-snakk / Sv: Hurra jeg har blitt 2 barns far
|
på: desember 07, 2007, 13:04:45 pm
|
Som noen av dere vet så har jeg en Jente på 3 fra før men så fikk jeg en jente til nå på tirsdag så nå har jeg to. Kan dere gi noen tips om noe vw relatert jeg kan gi til den lille i fødsels gave?  Gratulerer så mye.. Finnes vel mange vw relaterte ting som kan gies til barn av begge kjønn. Hos Møller feks. har dem små vw biler som passer både gutter og jenter. Send meg en PM så skal jeg se hvilken pris jeg kan fikse deg:-)
|
|
|
|