mai 05, 2025, 17:42:31 pm *
Velkommen, Gjest. Vennligst logg inn eller registrer deg.
Har du ikke mottatt e-post for aktivering ?

Logg inn med brukernavn, passord og innloggingstid
Takk for din støtte!
Nyheter: Velkommen til et samlet VWNorge!
 
  Hovedside Hjelp Søk Logg inn Registrer  
  Vis innlegg
Sider: [1]
1  Bruktbørsen / Biler selges / Sv: VW 1300 S (1973) selges/byttes på: januar 17, 2013, 19:50:24 pm
Slettes!
2  Bruktbørsen / Biler selges / SOLGT! VW 1300 S (1973) selges/byttes på: januar 06, 2013, 22:26:26 pm
Har stående en bruksbil som jeg gjerne vil bytte eller selge. Dette er det jeg vil kalle et rullende prosjekt. Jeg har hatt bilen siden oktober, og dessverre har ikke bilen vært noe særlig for meg, derfor salget.

Det står en standard 1600-motor i bilen som går (det hyler litt fra viftereima, men det er sikkert ikke noen stor fiks). Motoren har fått ny coil, ny kondis og stift. Så vidt meg kjent trenger den nye pluggkabler og kanskje noen nye plugger.

Når det gjelder selve bilen ser den ikke helt bra ut, da lakkjobben som ble gjort av noen eiere før meg ikke er særlig bra. Heldigvis er det ikke graverende rust på de farlige stedene. Bilen er EU-godkjent til slutten av mai d.å.

Jeg ønsker et bud på bilen eller evt. et forslag til bytte. Dersom jeg skal bytte må det være vannkjølt, EU-ok i en tid fremover og i kjørbar tilstand. (Helst ikke veteran).

Bilder kommer til helgen.

Send evt. bud eller forslag til bytte på PM Glad
3  Bruktbørsen / Deler ønskes kjøpt / Sv: Standard 1600 eller 1300-motor ønskes kjøpt. på: januar 06, 2013, 22:18:45 pm
Hei,

Takk for alle svar.

Det viser seg at jeg ikke har særlig mye peiling på boblemotorer. Problemet er nå løst, og tråden kan slettes.
4  Bruktbørsen / Deler ønskes kjøpt / Standard 1600 eller 1300-motor ønskes kjøpt. på: januar 04, 2013, 17:24:12 pm
Hei,

Jeg ser etter en standard 16- eller 1300-motor, da den jeg har ikke er særlig villig lenger.

Da jeg er litt desp. etter ny motor til bruksbilen kan jeg til og med gå for en 1200!

Kriterier:

- Helst komplett
- I kjørbar tillstand
- Gjerne nylig overhalt Glad
- Helst i Østlandsområdet, men dette er ingen stor nødvendighet.

PM meg eller svar her dersom du har noe tilgjengelig.
Sider: [1]
Bygget på MySQL Bygget på PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2008, Simple Machines XHTML 1.0 godkjent! CSS godkjent!